Skocz do zawartości

Recommended Posts

Biały nalot na cegłach klinkierowych powstaje w wyniku krystalizacji soli zawartych w zaprawie lub na skutek podciągania kapilarnego wody z gruntu i jej odparowania. Nalot z reguły daje się usunąć strumieniem wody, ale po pewnym czasie znów sie pojawi. Dłuższą ochronę zapewni pokrycie cegieł impregnatem do klinkieru, ale radykalny sposób na uniknięcie powstawiania takich nalotów to ułożenie izolacji przeciwwilgociowej na podmurówce i użycie do murowania specjalnej zaprawy zawierającej tras.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
bardzo proszę o poradę jak usunąć biały nalot z cegły klinkierowej ( na ogrodzeniu).




jest możliwość usunięcia nalotu jeżeli do zaprawy nie dodawano wapna? Wszystkie opinie że to przez zaprawe bez trasu są nieprawdziwe, jako wykonawca mogę to udowodnić! trzeba dobrać odpowiedni środek chemiczny ,jakość wykonania ogrodzeń na zaprawie cementowej można zobaczyć na mojej stronie www.klinkiermur.pl
Link do komentarza
Cytat

Biały nalot na cegłach klinkierowych powstaje w wyniku krystalizacji soli zawartych w zaprawie lub na skutek podciągania kapilarnego wody z gruntu i jej odparowania. Nalot z reguły daje się usunąć strumieniem wody, ale po pewnym czasie znów sie pojawi. Dłuższą ochronę zapewni pokrycie cegieł impregnatem do klinkieru, ale radykalny sposób na uniknięcie powstawiania takich nalotów to ułożenie izolacji przeciwwilgociowej na podmurówce i użycie do murowania specjalnej zaprawy zawierającej tras.




Witam !
Jako wykonawca nizgadzam się z waszą opinią na ten temat;
1)wodą to można myć ręce a nalot trzeba likwidować środkami chemicznymi (jeżeli zaprawa nie zawiera wapna)
2) Impregnat do klinkieru stosujemy na wyczyszczone i wysuszone powieszchnie nigdy na naloty ponieważ utrudnimy ich usunięcie
3) Przyznaje racje w sprawie izolacji przeciw wilgociowej
4) A zaprawa z trasem wcale nie jest konieczna (można zepsuć klinkier nawet na takiej zaprawie) liczy się wiedza i doświadczenie,można to sprawdzić na mojej stronie (część prac wykonana jest na zaprawie cementowej) WWW.KLINKIERMUR.PL

z wyrazami szacunku
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...