Skocz do zawartości

Toaleta , zabudowa


Recommended Posts

A wiec tak proszę spojrzeć na foto i doradzić jak ogarnąć elementy tych rur i wodomierza zabudowa ale jak hmmmm ???
Kolejna sprawa na dole jest takie kółko to jest w nim zakręcanie wody jak to rozwiązać Hmmm ogólnie przy tym wodomierzy jest sporo nierówności na ścianie i podłodze bedą płytki .Prosze poradzicie mi jakieś ciekawe pomysły .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Co to za toaleta? Jest w Twoim nowym/zakupionym mieszkaniu, czy w wynajmowanym?
Jeśli masz dłużej w tym mieszkaniu mieszkać, to powinieneś przerobić - nawet wkładając jakieś dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej pieniądze - to kiedyś zaprocentuje...
Co jest po drugiej stronie ściany, na której są te zawory i wodomierz (pewnie łazienka czy kuchnia), czy remont będzie obejmował i tamto pomieszczenie?
Link do komentarza
Rura od odpływu idzie w toalecie od boku do podłogi , po stronie wodomierza jes ściana szczytowa , ja myślałem żeby to zabudować takie cos jak skrzynka z k-g i drzwiczki wrobić w to . Mieszkanie będzie z administracji i raczej planuje mieszkać długo tam .
Dzis zrobię dodatkowe fotki.
Link do komentarza
Cytat

A więc tak wstawione forki pokazuja stan realny , proszę o poradę w związku z tym progiem i z tym odstępem , proszę o porade co z tym wodomierzem i jak zrobić to estetycznie , i co zrobić z zakrecaniem wody na dole .

fotki cd...


Powiem tak, ktoś odpier.... niezłą pańszczyznę w tym kibelku.

Wywal tę harmonijkę bo to tylko będzie powodem do zapychania, po drugie nie łączy się w ten sposób rury pcv z żeliwną, nie ma siły że będzie smród walił przez takie połączenie.


Kup sobie kolano nastawne 110 do wc

i przejściówkę z rury żeliwnej na pvc

Wtedy będziesz miał zrobione tak jak powinno być.

A to dzieło to już nadaje się do galerii fuszerki icon_biggrin.gif

Przecież jak przyjdzie Ci wymienić zawór od wody który zasila spłuczkę to będziesz musiał ścianę kuć, to samo tyczy się licznika-wodomierza. Wszystko do gruntowej przeróbki.
Pamiętaj, że wodomierze co ileś lat są wymieniane.
Zawór do spłuczki od wody kup 1/2 a ze ściany wypuść kolano 1/2 w ten sposób będzie to wyglądało estetycznie i praktycznie. Coś jak na fotce poniżej.


Ten zawór to proponuje rozkuć większy otwór i po położeniu płytek zamaskować go rewizją z przyklejona na wierzch płytka taką sama jak będziesz miał na całości. Zamiast tej fajchy możesz dać pokrętło "motylek" będzie zajmowało mniej miejsca a efekt będzie taki sam, czyli zakręcisz i odkręcisz.


No i nie zapomnij aby zawory kulowe miały dławik, unikniesz na przyszłość wymiany całego zaworu w razie przeciekania.
Link do komentarza
dlawiki czyli zapotaj foto , ten rozmiar co zapodałeś 110 to bedzie dobry bo ogólnie to chciałem jakąś odpowiednią uszczelkę kupić pod ten odpływ bo wygląda to tragicznie .

A jeszcze jedno czy jest jakis sposób aby nie było widac tego zeliwa , .

kolego a powiec mi ten element z czarna uszczelka to od tej strony czarnej uszczelki nakrywam całą rure zeliwną a ud tej czesci tego kolanka co jest ta uszczelka w srodku w suwam tą węższą czesc elementu króry nakrył rurę żeliwną ??
Link do komentarza
ok już kumam , niestety nie miałem wpływy na kupno toalety była już kupiona i narazię taka będzie .

kolego wytłumacz mi to jeszcze raz jakieś rysunki , itd możesz wykonać na paincie żbym skumał

Zawór do spłuczki od wody kup 1/2 a ze ściany wypuść kolano 1/2 w ten sposób będzie to wyglądało estetycznie i praktycznie. Coś jak na fotce poniżej.
Link do komentarza
Cytat

dlawiki czyli zapotaj foto , ten rozmiar co zapodałeś 110 to bedzie dobry bo ogólnie to chciałem jakąś odpowiednią uszczelkę kupić pod ten odpływ bo wygląda to tragicznie .

A jeszcze jedno czy jest jakis sposób aby nie było widac tego zeliwa , .

kolego a powiec mi ten element z czarna uszczelka to od tej strony czarnej uszczelki nakrywam całą rure zeliwną a ud tej czesci tego kolanka co jest ta uszczelka w srodku w suwam tą węższą czesc elementu króry nakrył rurę żeliwną ??


110 to jest rozmiar dla kibelka standardowy.
Co do redukcji-przejściówki z rury żeliwnej na pvc to najlepiej udaj się do porządnego sklepu instalacyjnego lub marketu budowlanego, tam wszystkiego się dowiesz i kupisz co potrzeba.

Cytat

kolego wytłumacz mi to jeszcze raz jakieś rysunki , itd możesz wykonać na paincie żbym skumał

Zawór do spłuczki od wody kup 1/2 a ze ściany wypuść kolano 1/2 w ten sposób będzie to wyglądało estetycznie i praktycznie. Coś jak na fotce poniżej.


Napisałem zawór 1/2 cala bo przeważnie takie są zakładane do spłuczki.
Kolano 1/2 cala 90 stopni po to abyś mógł rurę zakryć pod płytkami a do wystającego kolana wkręcił zawór 1/2 a do tego zaworu wężyk do spłuczki.

A na tym obrazku masz to o czym pisałem z tym kolanem 1/2 cala, tylko na obrazku jest pokazany trójnik a u Ciebie powinno nuć kolano 90 stopni zakończone zaworem.
Link do komentarza
Cytat

No dobra a co radzicie z zrobić z progiem i takim odstępem


A jaka jest głębokość? Z fotki widzę, że grubość taka jak grubość płyty osb.
Więc dotnij kawałek takiej grubości płyty i wstaw go w tą przestrzeń. Na to potem chyba kafelki będziesz kładł to zakryje to sztukowanie.
Link do komentarza
Właśnie dlatego pytałem o odpływ bo wyszło na to, że Warszawska. Posłuchaj bajbagi i mhtyla i zmień na właściwą bo: unikniesz problemów w przyszłości (smród, ustawienie wc względem łazienki i innych rur). Poza tym koszt nowej muszli nie sądzę aby był większy jak te wszystkie przejściówki o których pisał mhtyl. No dobra może i będzie większy ale wydasz kasę raz a tak to w przyszłości i tak te pieniążki wydasz na nowy kibelek tyle, że potem...
Link do komentarza
Pytania, które zadałem w poście #3 nie są bezzasadne... icon_rolleyes.gif

Miały doprowadzić do zastanowienia się, czy nie watro - remontując kibelek - zrobić to porządnie...
To znaczy, czy nie warto przed położeniem płytek wykuć tych rurek, zasilających spłuczkę i gdzieśtam dalej idących, wymienić na jakiś czytelny układ, podprowadzić tak, aby nie dyndał się długi wężyk do spłuczki, wodomierz miał swoje miejsce, może porządnie zamontować odpowiedni sedes - okazuje się że właśnie warszawski - no i zrobić porządny podkład pod płytki podłogowe.
Obecny stan tego kibelka wskazuje na to, że robiony on był tak, aby BYŁ... Taki przecież też może zostać - jest użyteczny, a że brzydki i trudny do utrzymania w czystości, no cóż różnie bywa...

Można łatać redukcjami, można zrobić skrzyneczkę na wodomierz, wydać na to jakąś kasę, ale przecież można też - no, niestety wydawszy nieco więcej - zrobić to porządnie...
Link do komentarza
Kibelek zostaje jest nowy i za darmo . Co do wodomierza , i k tego zaworu od wezyka kibla , to powiem wujowi żeby to skuł i głębiej wpuścił wodomierz i zrobił cos na zasadzie drzwiczek rewizyjnych a zawór od wężyka przerobi i założy cos typu jak do poboru Wody do pralki. A nic miezaradzicie na ten próg . Bo ja widzę to tak ze płytki zajda pół progu a druga połowa i trochę paneli wstawię listwę do paneli na nierówności 5cm szeroka . Co wy na to ?

Panowie jeszcze jedno pytanie jak to zdemontować bo w komórce jest taki zamek ale klucz zaginął niewiadoma gdzie .
Zamek pogladowy .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

myslałam, że na powaznie chcesz coś z tym zrobić.

Bo wówczas przerobiłabym podejście wody, zbudowała geberit i w podwyższeniu (nad zbiornikiem) pomontowała te wodomierze.


I tak powinno być jak mówisz, ale autor chce tanio to zrobić, a nie estetycznie.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Temat niby oczywisty i nie ma zbytnio czego wyjaśniać, ale....mowa o utrzymaniu w czystości miski Rimfree Geberit Koło, której cechą jest brak wewnętrznego kołnierza. W tradycyjnej misce pod ceramicznym kołnierzem - jako miejscem trudno dostępnym - zbiera się brud. W miskach Rimfree nie ma kołnierza i… nie ma problemu. Czyszczenie jest dziecinnie łatwe!

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...