Skocz do zawartości

Wykończenie paneli


Barsto27

Recommended Posts

Kurcze nie zrobiłem foto ale to jest dosłownie przy naroznikach futryn , listwy i końcówki są ale są tam tale szparki w sensie ze niebyły az tak z 100% starannosca docięte panele i są delikatne sparki , poniżej przykładowe foto spójrz na czarną kreskę i zaużmy ze był by panel tak docięty ze była by taka luka jak ta kreska , czym to wypełnić

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Te panele NIE MOGĄ być docięte z taką 100% starannością, ponieważ podłoga z paneli jest typem podłogi pływającej, co oznacza, że cała powierzchnia podłogi MUSI mieć możliwość przesuwania się i w związku z tym, MUSI być luz przy stałych elementach pomieszczenia - przy ścianach, właśnie ościeżnicach.
Do wypełniania tych szparek, jak piszesz, przeznaczone są specjalne masy w kolorach ZBLIŻONYCH do koloru paneli. Szparki - 10-15 mm przy ścianach kryją listwy przyścienne, a przy ościeżnicach - właśnie ta masa, którą powinieneś kupić razem z panelami, lub powinien dowieźć " układacz".
100% dokładność powoduje powstawanie naprężeń, powodowanych zmianą wymiarów paneli pod wpływem zmian wilgotności tych paneli pod wpływem zmian wilgotności powietrza w pomieszczeniu - i wybulanie i wstawanie paneli.
Link do komentarza
Wiesz co kolego, zrób fotkę w realu bo dyskusja potoczy się podobnie jak z ławostołem, pokazałeś inną fotkę a co innego się okazało. Więc aby nie strzępić na próżno języka wstaw lepiej fotkę ja to wygląda u Ciebie.
A wypełnić tak na szybkiego możesz użyć do tego celu jakąś masę elastyczną szpachlową dobrana pod kolor.

Cytat

Kurcze nie zrobiłem foto ale to jest dosłownie przy naroznikach futryn , listwy i końcówki są ale są tam tale szparki w sensie ze niebyły az tak z 100% starannosca docięte panele i są delikatne sparki , poniżej przykładowe foto spójrz na czarną kreskę i zaużmy ze był by panel tak docięty ze była by taka luka jak ta kreska , czym to wypełnić


Link do komentarza
Ok jutro zrobię fotki , słyszałem ze na takie ubytki jest kit do paneli używał ktoś tego ?
Teraz pytanie z innej dziedziny jak rozwiązać problem tych rurek aby tak nieodstawaly pomijając fakt bez przerabiania , bynajmniej narazie , dodam ze na foto obecnie są płytki ale na stan dzisiejszy płytki skute i ściana będzie przygotowywana pod płytki , wcześniej od góry do połowy była boazeria i płytki były na karton-gips .
Pytanie piec gazowy buderus longmax i instalacja grzewcza nieużywana z rok czasu , czy jakoś trzeba z tym ostrożnie sie obchodzić .
Pytanie włócznik światła pojedynczy a podwójny czym sie ruzna w środku poza tymi nakładkami ze jeden cały pstrykaczy a 2 małe osobne to w środku to samo ? Czy zauszny ze mam pstrykacz pojedynczy to jak dołożę napięciowy jeden przewód i wymienię klapki na 2 szt to zagra to czy lepiej kupić włócznik podwójny .

DSC01446.jpg

Edytowano przez Barsto27 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ok jutro zrobię fotki , słyszałem ze na takie ubytki jest kit do paneli używał ktoś tego ?



Uzywałem. Gotowy środek, wyciska się z tubki. I się trzyma bez problemów.

Cytat

Pytanie włócznik światła pojedynczy a podwójny czym sie ruzna w środku poza tymi nakładkami ze jeden cały pstrykaczy a 2 małe osobne to w środku to samo ? Czy zauszny ze mam pstrykacz pojedynczy to jak dołożę napięciowy jeden przewód i wymienię klapki na 2 szt to zagra to czy lepiej kupić włócznik podwójny .



To trzeba dać do złotych myśli. Włóczniki światła... Kiedyś była piosenka "Zegarmistrz światła" ale o włóczniku światła jeszcze nie było. Masz szansę na Nobla.




I jeszcze zauszny...
Link do komentarza
Cytat

Teraz pytanie z innej dziedziny jak rozwiązać problem tych rurek aby tak nieodstawaly pomijając fakt bez przerabiania , bynajmniej narazie , dodam ze na foto obecnie są płytki ale na stan dzisiejszy płytki skute i ściana będzie przygotowywana pod płytki , wcześniej od góry do połowy była boazeria i płytki były na karton-gips .


Tych rurek bez przerabiania nie schowasz, bo jeżeli chciałbyś je schować pod płytkami to zakryjesz zawory, a to złe rozwiązanie aby zawory były schowane pod płytkami.

Cytat

Pytanie włócznik światła pojedynczy a podwójny czym sie ruzna w środku poza tymi nakładkami ze jeden cały pstrykaczy a 2 małe osobne to w środku to samo ? Czy zauszny ze mam pstrykacz pojedynczy to jak dołożę napięciowy jeden przewód i wymienię klapki na 2 szt to zagra to czy lepiej kupić włócznik podwójny .


Pojedynczy różni się od podwójnego, że ma dwa pstrykacze icon_biggrin.gif i może być użyty np gdy masz żyrandol z kilkoma żarówkami, wtedy jednym możesz załączyć połowę żarówek w żyrandorze, a pstrykając drugim załączasz wszystkie.
Link do komentarza
Co do pstrykaczy porównujac 2 takie same tyle ze różnica w tych dekielkach w jednym jest 1caly a w 2 są dwa pstrykaczy czy te dwa włączniki tylko sie różnią tymi dekielkami czy czymś jeszcze ?
Rurek niechce chować a czy dobre rozwiazanie żeby pomalować je na biało specjalna farba do grzejników bo trochę szpecą wyglądem .
Link do komentarza
Cytat

Co do pstrykaczy porównujac 2 takie same tyle ze różnica w tych dekielkach w jednym jest 1caly a w 2 są dwa pstrykaczy czy te dwa włączniki tylko sie różnią tymi dekielkami czy czymś jeszcze ?
Rurek niechce chować a czy dobre rozwiazanie żeby pomalować je na biało specjalna farba do grzejników bo trochę szpecą wyglądem .


pstrykacze różnią się od tyłu ilością miejsc w które można ..........wetknąć kabelek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do pstrykaczy porównujac 2 takie same tyle ze różnica w tych dekielkach w jednym jest 1caly a w 2 są dwa pstrykaczy czy te dwa włączniki tylko sie różnią tymi dekielkami czy czymś jeszcze ?
Rurek niechce chować a czy dobre rozwiazanie żeby pomalować je na biało specjalna farba do grzejników bo trochę szpecą wyglądem .


No to tez napisałem, że pojedynczy wyłącznik rozłącza całość dla przykładu podałem żyrandol, podwójnym możesz rozdzielić jeżeli masz żyrandol wielożarówkowy na pół, po wciśnięciu w podwójnym jednego klawisza załączasz pół żyrandola, po wciśnięciu drugiego załączasz całość.
Dla jasności dyskusji, to jest pojedynczy wyłącznik

a to jest podwójny wyłącznik



Rurki możesz pomalować farbą, najprościej i najtaniej albo zabudować regipsem to trochę droższe rozwiązanie ale bardziej estetyczne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...