Skocz do zawartości

Cieknie z dolnospłuku


MrTomo

Recommended Posts

Zapewne uszczelka pod zaworem się wyrobiła. Mam na myśli ten co zamyka wodę która wylatuje z pojemnika do kibelka.
Jak woda będzie tak lecieć/kapać to licznik nie drgnie bo nie ma siły aby go poruszyć. Już dawno takie doświadczenia robiłem icon_biggrin.gif jedyny problem to jak masz szambo to szybciej je zapełnisz icon_smile.gif
Link do komentarza
Kiedyś można było kupić zestawy naprawcze (komplet uszczelek) ale też cały komplet. Wszystko zależy jaki masz rodzaj.
Kiedyś przeciekał dolnopłuk to kupiłem takie ustrojstwo co zamyka wodę bo to było walnięte.
A tak profilaktycznie spróbuj oczyścić z osadu tą uszczelkę, być może przepuszcza bo jest brudna.
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś można było kupić zestawy naprawcze (komplet uszczelek) ale też cały komplet. Wszystko zależy jaki masz rodzaj.
Kiedyś przeciekał dolnopłuk to kupiłem takie ustrojstwo co zamyka wodę bo to było walnięte.
A tak profilaktycznie spróbuj oczyścić z osadu tą uszczelkę, być może przepuszcza bo jest brudna.


Uszczelka jest czyściutka.
Wyjąłem ją i odwróciłem nawet drugą stroną ale nic nie pomogło.
Link do komentarza
Cytat

Uszczelka jest czyściutka.
Wyjąłem ją i odwróciłem nawet drugą stroną ale nic nie pomogło.


To może wystarczy regulacja. A jak dociśniesz ręką (tak z wyczuciem) ten powiedzmy główny tłok co zamyka i puszcza wodę to wada kapie czy nie.
Link do komentarza
Cytat

Zapewne uszczelka pod zaworem się wyrobiła. Mam na myśli ten co zamyka wodę która wylatuje z pojemnika do kibelka.




Nie, to nie to. Problem jest z napływem, a nie odpływem, bo odpływ leci przez przelew.
Przyglądnij się dlaczego nie domyka się zawór napływu. Moze jakiś śmieć osiadł na uszczelnieniu.
Link do komentarza
Cytat

To może wystarczy regulacja. A jak dociśniesz ręką (tak z wyczuciem) ten powiedzmy główny tłok co zamyka i puszcza wodę to wada kapie czy nie.


nie kapie

Cytat

Nie, to nie to. Problem jest z napływem, a nie odpływem, bo odpływ leci przez przelew.
Przyglądnij się dlaczego nie domyka się zawór napływu. Moze jakiś śmieć osiadł na uszczelnieniu.


No własnie nie...

W innym dolnospłuku mam tak, że jak cieknie to wystarczy nacisnąć na sekundę spłukiwanie i przestaje.
W tym cieknie non stop.
Chyba będę musiał wymienić te badziewne spłukiwaczki...
Link do komentarza
Cytat

nie kapie


Czyli albo wymiana tego ustrojstwa co reguluje poziom albo jego regulacja. Podkręć aby więcej wody napływało, wtedy będzie większy ciężar który będzie dociskał ten tłok co zamyka odpływ.
Link do komentarza
Cytat

Nie, to nie to. Problem jest z napływem, a nie odpływem, bo odpływ leci przez przelew.
Przyglądnij się dlaczego nie domyka się zawór napływu. Moze jakiś śmieć osiadł na uszczelnieniu.


Miałeś rację.
Napływ leci cały czas a pływak go nie odcina całkowicie.
Niestety spierniczyło się coś, bo nawet ręką jak go podciągnę wyżej i tak nie odcina.
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś przeciekał dolnopłuk to kupiłem takie ustrojstwo co zamyka wodę bo to było walnięte.




Cytat

Miałeś rację.
Napływ leci cały czas a pływak go nie odcina całkowicie.
Niestety spierniczyło się coś, bo nawet ręką jak go podciągnę wyżej i tak nie odcina.


Raczej to to nie jest do naprawy. Cały mechanizm kosztuje coś koło 20 zeta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...