Skocz do zawartości

Ławostół


Barsto27

Recommended Posts

Cytat

witam proszę mi doradzić jak przykręcić ławostół lepiej na śruby czy lepiej wywiercić otwory i wpuscić śruby i na końcu nakrętka i na klucz albo może macie inny sposób .



Do czego chcesz ten ławostół przykręcić?
Link do komentarza
To zależy z czego zrobiony jest blat i jaki jest gruby.
Możesz użyć takich śrubo-wkrętów do drewna. Część z krętem wkręcasz w blat a część gwintowaną wypuszczasz przez stelaż metalowy ławy i przykręcasz. Długość musisz sobie dopasować do grubości blatu.

Albo możesz użyć takich muf łącznikowych do drewna. Wkręcasz mufę do blatu a potem śrubą dokręcasz blat do stelaża.



Cytat

witam proszę mi doradzić jak przykręcić ławostół lepiej na śruby czy lepiej wywiercić otwory i wpuscić śruby i na końcu nakrętka i na klucz albo może macie inny sposób .


Link do komentarza
Cytat

i śruba podejdzie i wkręt pytanie co lepsze czy wkręt czy śruba i potem nakrętka w tym stelażu są otwory na śruby i wkręty .



To chyba przez te święta... ni cholery nie kumam o ssoooo chozi ...
Link do komentarza
Cytat

Chodzi o to ze mam nogi , i ten stelaż i mam blat osobo i z tego co patrzyłem to i śruba podejdzie i wkręt pytanie co lepsze czy wkręt czy śruba i potem nakrętka w tym stelażu są otwory na śruby i wkręty .


Takie cos podobnego mam w swojej ławie


więc jasno i wyraźnie powiedz czego chcesz - przymocować blat do tego ustrojstwa czy całość przydygocić do podłogi??
Link do komentarza
Cytat

Chodzi o to ze mam nogi , i ten stelaż i mam blat osobo i z tego co patrzyłem to i śruba podejdzie i wkręt pytanie co lepsze czy wkręt czy śruba i potem nakrętka w tym stelażu są otwory na śruby i wkręty .


Takie cos podobnego mam w swojej ławie


Tylko to co na fotce to wygląda mi na niekompletne. Nogi (albo to co przykręca się blat) są a gdzie reszta? To do czego przykręca się blat (albo nogi).
A czym się różnią otwory na śruby a czym na wkręty? Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
dobra pier.... to jacy wy niekumaci
na foto zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie są dziury na wylot i na to kladzie sie blat ławostołu a w moim klacie są takie 2 deseczki jedna jest na 2 sruby z jednej strony a 2 deseczka jest na posostałe 2 sruby całosc przykreca sie , moge to zrobić na wylot jak i nie pytanie ponawiam czy lepiej blat przykręcić srubami i na koncu nakrętką czy lepiej wkrętami .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

dobra pier.... to jacy wy niekumaci
na foto zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie są dziury na wylot i na to kladzie sie blat ławostołu a w moim klacie są takie 2 deseczki jedna jest na 2 sruby z jednej strony a 2 deseczka jest na posostałe 2 sruby całosc przykreca sie , moge to zrobić na wylot jak i nie pytanie ponawiam czy lepiej blat przykręcić srubami i na koncu nakrętką czy lepiej wkrętami .



Nie wiem czy dobrze rozumiem. Dopuszczasz przechodzenie mocowania na wskroś blatu? Łby śrub na powierzchni? Tak jest najpewniej, ale to nieestetyczne! Czy ta ława to taka robocza, czy ma być elegancka?
Z kolei krótkie wkręty zapewnią estetykę, ale połączenie nie bedzie zbyt mocne i pewne.

To się robi inaczej, od dołu daje się dwie listwy, mocowane do blatu w wielu miejscach i dopiero te listwy przykreca się do konstrukcji.
Link do komentarza
Cytat

dobra pier.... to jacy wy niekumaci



No, jeden w kosmosie kumaty się znalazł...
Może kolego byłbyś bardziej kumaty - jeśli skończyłeś podstawówkę, to przypomniałbyś sobie co to jest ZNAK INTERPUNKCYJNY, do czego służy PRZECINEK, zbudowałbyś porządne zdanie złożone, a może nawet parę prostych, porządnie opisał o co chodzi...

Tylu userów chce Ci pomóc w tak "skomplikowanej" sprawie i widzisz, że tylko Ty jesteś kumaty, a my tu wszyscy nie

Jeśli dopuszczasz wystawanie śrub na powierzchni blatu - kup cztery śruby ósemki ze łbem kulistym

https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bruba+z...zNl8UECJ2CYA%3D

dokręć nakrętką i jeszcze umocuj kontrmutrą... Może być problem, bo jak nakryjesz stół obrusem, to na tych łbach wypukłych kieliszki mogą się wywracać...

Możesz też kupić cztery śruby z łbem stożkowym

http://www.kipp.pl/pl/pl/Produkty/Elementy...m-DIN-7991.html

wykonać gniazdo pod stożek, dokręcić nakrętką... Kieliszki są bezpieczniejsze.

Albo zrobić to bardziej fachowo, tak jak radzi retrofood!
Link do komentarza
Cytat

dobra pier.... to jacy wy niekumaci
na foto zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie są dziury na wylot i na to kladzie sie blat ławostołu a w moim klacie są takie 2 deseczki jedna jest na 2 sruby z jednej strony a 2 deseczka jest na posostałe 2 sruby całosc przykreca sie , moge to zrobić na wylot jak i nie pytanie ponawiam czy lepiej blat przykręcić srubami i na koncu nakrętką czy lepiej wkrętami .


W przeciwieństwie do pytającego są tu ludzie znający się, w przeciwnym razie nie zabierali by głosu.
A teraz wracając do sedna sprawy, chcesz mieć to zrobione po dziadowsku czy elegancko? Bo widzę, że z uporem maniaka wciskasz Nam abyśmy Ci przyznali rację, dali przyzwolenie abyś zrobił po dziadowsku.
I jeszcze jedno, zacznij pisać składnie bo trzeba być jasnowidzem aby niektóre Twoje myśli odczytać.
Link do komentarza
Czyli miałeś nową kupiona ławę tylko ja trza było zmontować!!! Bo z tego tak wynika, a pokazujesz fotki jakiegoś zabytku, więc jak tu coś doradzać jak sam utrudniasz.
Na przyszłość trza pisać bardziej szczegółowo i konkretniej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...