Skocz do zawartości

Rura okapu w kuchni


Chopak

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam wielką prośbę o poradę. Jestem na etapie wykańczania mieszkania i zastanawiam się nad koncepcją zamaskowania rury okapowej w kuchni. Okap będzie się znajdował przy oknie, tam gdzie na ścianie wiszą druty do podłączenia płyty grzewczej, natomiast otwór wylotowy na wentylację jest po prawej stronie przy suficie (ten bez kratki). I teraz jak to tematu podejść? Rura musiałaby lecieć górą po obwodzie kuchni. Może jakieś maskowanie sufitem podwieszanym? Ale jak zamaskować otwór wylotowy? Razem z otworem wentylacji grawitacyjnej? Grawitacyjną przedłużyć rurą i zamontować kratkę w płycie G-K? Ktoś ma jakiegoś pomysła? Z góry dziękuję.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Chyba innej opcji jak obudowanie płyta k-g nie ma.
Jeżeli masz wentylacje grawitacyjna to nie można /nie powinni się podlaczac do niej okapu, ponieważ powstaje ciąg wsteczny( jeżeli cos pomieszalem to ktoś mnie poprawi)
Dlatego tez u mnie będzie okap jako pochlaniacz z racji ze mam wentylacje grawitacyjną i mam tak samo po drugiej stronie pomieszczenia kratkę wentylacyjna.
Link do komentarza
No tak, wolałbym pochłaniacz, ale żona się uparła na rurę icon_smile.gif U mnie do wentylacji grawitacyjnej jest osobny kanał, ten z widoczną na zdjęciu kratką. Pod mechaniczną jest osobny, ten z gołym otworem. Ale płyta gk musiałaby zasłonić oba. Trzeba by było przedłużyć grawitacyjną wewnątrz zabudowy
i przenieść kratkę na płytę gk. Nie wiem czy takie myki są zgodne ze sztuką budowlaną, czy tak można w ogóle zrobić?
Link do komentarza
Cytat

No tak, wolałbym pochłaniacz, ale żona się uparła na rurę icon_smile.gif U mnie do wentylacji grawitacyjnej jest osobny kanał, ten z widoczną na zdjęciu kratką. Pod mechaniczną jest osobny, ten z gołym otworem. Ale płyta gk musiałaby zasłonić oba. Trzeba by było przedłużyć grawitacyjną wewnątrz zabudowy
i przenieść kratkę na płytę gk. Nie wiem czy takie myki są zgodne ze sztuką budowlaną, czy tak można w ogóle zrobić?



Można. Dasz otwór z kratką w podwieszonym suficie i przedłużysz kawałkiem rury do tego otworu gdzie teraz jest kratka. A rurę od okapu poprowadź na wprost w przestrzeni międzysufitowej, wyginanie jej po ścianie jest zbędne.
Link do komentarza
Tiaaaa.

Przepisy zabraniają aby w jednym pomieszczeniu była wentylacja grawitacyjna i mechaniczna - a okap wyciągowy wentylacja mechaniczną jest.

Konieczne będzie założenie na kratce wentylacji grawitacyjnej, klapy/zaworu zwrotnego - co spełni wymogi dla wentylacji hybrydowej dla tego pomieszczenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...