Skocz do zawartości

firmy budowlane


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

chce zaczac budowe domu czy mozecie mi polecic jakies firmy budowlane z wojewodztwa lubelskiego .dzieki pozdrawiam



Witam, czy znalazłeś już firmę? Jestem z Zamościa i poszukuję dobrej firmy budowlanej z rozsądnymi cenami.
A lista z poleconymi wykonawcami icon_rolleyes.gif -przewija się przez nią zaledwie parę nazwisk, które powtarzają się i to w dodatku na terenie całej Polski.Moim zdaniem mało wnosi.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
czesc tez jestem z zamościa niestety nieznalazlem jeszcze zadnej firmy. zastanawiam sie jednak czy nie budowac sposobem gospodarczym biorąc rózne ekipy . musze to jeszcze przekalkulowac. w lipcu mam zamiar przejsc sie po paru firmach i dowiedziec sie jakie ceny zaproponuja. A jaki ty dom budujesz duży czy mały. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

czesc tez jestem z zamościa niestety nieznalazlem jeszcze zadnej firmy. zastanawiam sie jednak czy nie budowac sposobem gospodarczym biorąc rózne ekipy . musze to jeszcze przekalkulowac. w lipcu mam zamiar przejsc sie po paru firmach i dowiedziec sie jakie ceny zaproponuja. A jaki ty dom budujesz duży czy mały. pozdrawiam



Mój dom ma powyżej 200m2 i mąż rozmawiał już z 3 firmami i w jednej, do tej pory, wypowiedzieli się konkretnie- zaproponowali 65 tyś. za wymurowanie domu ze stropami, dachem i pokryciem dachówką.Bardzo drogo, oczywiście cena bez materiałów, chociaż materiały mogą sami kupować, ale jeszcze coś muszą na tym zarobić. No i ciężko z terminami w tym roku.
Link do komentarza
Witam, 2 firmy ogłaszają sie w Tygodniku Zamojskim, 1. w ogłoszeniu podaje, że posiada referencje ( to ta co podała tę cenę), 2. również ma rozbudowane ogłoszenie, siedziba na ul. Kilińskiego, nazwa chyba Mediator, ale nie jestem pewna, a 3. jest również na ul. Kilińskiego w budynku Metbudu. Ale u wszystkich ciężko z terminem w tym roku, a my chcemy zacząć budowę tego lata, ew. wczesną jesienią.
Życzę powodzenia w negocjacjach.Jestem także ciekawa ich wyniku, aby mieć porównanie. icon_biggrin.gif
A jaki będzie Twój dom-piętrowy czy parterowy, z poddaszem czy bez, z jakich materiałów chcesz budować?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
witam ja chce budowac niewielki domek tzn 100 m parterowy. do tych firm przejde sie dopiero w lipcu na dzien dzisiejszy jestem poza zamościem ale dam ci znac . jezeli znajde jakies inne konkretne firmy napewno dam ci znac. rozmawialem z jednym prywaciarzem i on powiedzial mi tak na oko ze razem z materialami bez patrzenia w wykaz materiałow tylko na ogolny wyglad domu ok 200tys . ta cena mnie delikatnie przerazila. pochodze jeszcze po paru firmach jezeli ceny beda tak wygladac chyba zdecyduje sie na pare ekip budowlanych podobno lepiej wychodzi z tego co ludzie mowia. ale jeden mowi tak a drugi tak i jezeli sama sie nie przekonasz to pewnie sie nie dowiesz ja w tym roku chcialbym wylac chociaz fundamenty a na wiosne ruszyc zeby juz na lato stan surowy stal.no a pozniej wykonczeniówka ale to juz sam sie tym zajme.powiedz mi tylko w jakiej kwocie chcecie sie zamknac ze stanem surowym zamknietym, bo ja nie chce przekroczyc 130000 tys 140000 tys myslisz ze jest to realne . mamnadzieje ze pozostaniemy w kontakcie bedziemymgli wymieniac sie informacjami.pozdrawiam czesc
Link do komentarza
Witam,hmm, to wszystko zależy z czego chcesz budować i czym pokryc dach, my z Porothermu, dach kryty dachówką ceramiczną lub cementową, stropy Teriva. Biuro projektowe przysłało nam z pół roku temu ogólne koszty:stan surowy z robocizną wyceniona wg cennika warszawskiej firmy budowlanej-150 tyś, pod klucz ok. 450tyś.Ale to są "stare" ceny.W rzeczywistości może to być odpowiednio: 250 i 600 tyś.-to jest mój plan optymistyczny.Zawsze jest lepiej liczyć z zapasem.
My również w tym roku może zbudujemy fundamenty i poczekamy do zimy z kupnem reszty budulca, bo teraz to chyba najgorszy moment na budowę, a opinie są różne: jedni mówią, że ceny będą się zrównywać z UE, a drudzy, że w końcu ludzie przestaną kupować, bo będzie za drogo, popyt spadnie i ceny również.Poza tym teraz może wzrosnąć liczba nowopowstałych składów budowlanych, (bo dobry moment teraz na ten interes-ceny rosną z dnia na dzień)-co prowadzi do wzrostu konkurencji i spadku cen.Na dwoje babka wróżyła. icon_biggrin.gif
Znajomemu murarze bedą budować za 20 tyś. ze stropami monolitycznymi, dom również duży. Za dach robocizna kształtuje się od 30 do 60 zł/m2-zależy od rodzaju dachu i pokrycia.Moge na dach polecić Tobie pana Łacha z Krasnobrodu, tani nie jest, ale solidny, ma 4 os. ekipę.A co tyczy się wykonawców to rzeczywiście od jednych słyszy się, że budowanie z firmą jest lepsze-zapewniona ciągłośc robót, fachowość, od drugich, że też trafiają sie partacze, sposób gospodarczy analogicznie.Jak sie człowiek nie przekona na własnej skórze to się dowie.Czasem jest też tak, że ci którzy maja najmniej doświadczenia z nbudową maja najwięcej "mądrości" do powiedzenia. icon_smile.gif

[mamnadzieje ze pozostaniemy w kontakcie bedziemymgli wymieniac sie informacjami.pozdrawiam czesc]-nie ma problemu icon_biggrin.gif .Pozdrawiam.
Link do komentarza
Jedna firma (siedziba w budynku Metbudu) już sie dowiedziałam nie podejmie sie w tym roku budowy, ponieważ wszystkie terminy sa zarezerwowane, i maja o wiele większe inwestycje do realizacji.Rozmawialiśmy jeszcze z firma na ul. Kresowej-Budzam, bardzo duży wykonawca, może zacząć w tym roku, bo maja dużo zatrudnionych ludzi, maja stronę internetową www.budzam.pl, ale domyślam się że cena też jest "duża" za ich usługi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witam odwiedzilem ta strone . firma wydaje sie profesjonalna patrzac na wykonane zlecenia. Jezeli bedziesz juz wiedziala na ile wycenia robocizne za wasz dom daj mi znac. pozdrawiam i dzieki



Otóż wycenili tak, z materiałami:
stan surowy otwarty ok.300 000 netto+7%VAT
stan surowy zamknięty ok. 475 000 netto+7% VAT

"Trochę" drogo icon_sad.gif .Pozdrawiam.
Link do komentarza
uuuuuuu ogromny jest ten dom ale bardzo ladny podoba mi sie. ta cena 475 tys chyba nie jest przesadzona przez ta firme chyba Jestes przygotowana na taka cene .no bo dom jest ogromny. ja chce w porównaniu do Twojego taki malutki wychodzi tam niewiele ponad 100m2. sa tam pewne zmiany zamist garazu ma byc pokoj i lazienka ma byc troszke wieksza. i jeszcze mam pytanie czy za kosztorys wtej firmie musialas co płacic.dzieki pozdrawiam
a i podaje Ci link
www.projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=43
Link do komentarza
Nie, nic nie płaciliśmy, bo to takie koszty "na oko".Pan wziął projekt, popatrzył, zobaczył ile metrów2 i policzył orientacyjnie. A ta cena za stan zamknięty to cena netto, bez tynków wewnętrznych i posadzek, czyli nie tzw. pod klucz.
Twój dom jest bardzo sympatyczny, zgrabny ładna bryła, nie myślisz o adaptacji poddasza?czy jest za niskie?
Słyszałam, że koszty dokładnego kosztorysu to ok.kilkaset złotych, zależy od kosztorysanta, ile bierze za jeden punkt.Może rzeczywiście ta cena nie jest aż tak wygórowana, bo widzę, że za stan surowy otwarty Twojego projektu jest ok. połowę niższa. Musimy chyba jeszcze poszukać innych wykonawców, aby mieć porównanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...