Skocz do zawartości

Podłogówka w całym domu czy tylko na parterze ?


rustin

Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

fajne mogom być:


albo takie mogom:


a podłogowe tak nie umiejom.

Ps. Pomijam fakt, ze w okresach przejściowych - bezcenne - no chyba, że grzanie PCi bez rozróżniania taryf, to wtedy nie. icon_lol.gif


dopisałem: w ostatnim akapicie po drugim -


No mogom icon_biggrin.gif
Dobre ;)
Rozumiemy wszyscy że temat poświęcony jest nowemu domu temu ;)
Jak reaguje nowy dom na zmiany temperatur też wszyscy wiemy.
Nowy dom,rozumiemy pod pojęciem dobrze izolowany ?


I oczywiście nie szkieletor a masywny dom murowany icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif


Grzejniki ścienne nie mają żadnych zalet.
Ktoś wymieni jakie ?
Tylko nie z czapy a rzeczywiste zalety ;)

Bo to,że można sobie na nich powiesić majtki to zaleta właśnie z czapy bo od tego jest suszarnia icon_smile.gif


Widzisz, taki światły a głupi zarazem.
Uprzedził mnie bajbaga i pokazał jakie to mogą być dekoracyjne.

Weź się chłopie jebn.... w łeb i przestań pisać bzdury bo już nie jednym tu na nerwy działasz. Syfisz wszędzie gdzie się da po całym forum.
Jeżeli nie znasz się to morda w kubeł, załóż sobie temat i tam pisz o czym chcesz.

Cytat

I oczywiście nie szkieletor a masywny dom murowany icon_smile.gif


A w czym niby szkieletor jest gorszy od murowanego?
Kolejna brednia nie na temat.

Cytat

Heniu, przy Twojej sile argumentu to mogę napisać tylko, że ja nie muszę myć okien... mój mąż to robi :tease2:


No to tylko mężowi współczuć a Tobie pozazdrościć, że masz takiego męża. icon_razz.gif
Ciekawy jestem czy on taki hepi na to icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat


Widzisz, taki światły a głupi zarazem.
Uprzedził mnie bajbaga i pokazał jakie to mogą być dekoracyjne.

Weź się chłopie jebn.... w łeb i przestań pisać bzdury bo już nie jednym tu na nerwy działasz. Syfisz wszędzie gdzie się da po całym forum.
Jeżeli nie znasz się to morda w kubeł, załóż sobie temat i tam pisz o czym chcesz.


A w czym niby szkieletor jest gorszy od murowanego?
Kolejna brednia nie na temat.


mhtyl,nie musisz mi mówić,że posiadacze lub chcący posiadać w swoim domu węgiel zwany eko to bardzo majetni inwestorzy których stać na ozdobny grzejnik ścienny za 2000-5000zl ;)
Ja to wiem także spoko,stać Was było na paliwo stałe to i takie grzejniki to pikus,masz rację,nie pomyślałem :-)

Co do szkieletora,no cóż...pozostaje mi jedynie uprzejmie wyprowadzić Cię z błędu skoro nie zrozumiałeś,że nie twierdzę,że szkieletor jest gorszy,jest poprostu inny jeśli chodzi o reakcję na zmianę temperatury wewnatrz niż masywny dom murowany icon_biggrin.gif

Ty jaja sobie robisz czy taki naprawdę jesteś ? ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I oczywiście nie szkieletor a masywny dom murowany icon_smile.gif




Cytat

Co do szkieletora,no cóż...pozostaje mi jedynie uprzejmie wyprowadzić Cię z błędu skoro nie zrozumiałeś,że nie twierdzę,że szkieletor jest gorszy,jest poprostu inny jeśli chodzi o reakcję na zmianę temperatury wewnatrz niż masywny dom murowany icon_biggrin.gif



Masz jakiś niedorozwój? Piszesz -
Cytat

I oczywiście nie szkieletor a masywny dom murowany

czyli jak ja rozumuję te słowa ( jeszcze mózgu mi opary z eko węgla nie wyżarły w przeciwieństwie do Ciebie) - Nie w domu szkieletowym tylko można stosować w domu masywnym murowanym (chociaż tak na prawdę to nie wiem co masz znowu na myśli pisząc masywny, bo ja nie masywnego nie widziałem icon_biggrin.gif )
I jeszcze jedno, z błędu to sam siebie wyprowadź bo cały czas jesteś w błędzie i błądzisz.




Cytat

mhtyl,nie musisz mi mówić,że posiadacze lub chcący posiadać w swoim domu węgiel zwany eko to bardzo majetni inwestorzy których stać na ozdobny grzejnik ścienny za 2000-5000zl ;)
Ja to wiem także spoko,stać Was było na paliwo stałe to i takie grzejniki to pikus,masz rację,nie pomyślałem :-)



Ty jaja sobie robisz czy taki naprawdę jesteś ? ;)


Ja myślałem, że ty głupi jesteś ale się bardzo pomyliłem bo ty nie jesteś głupi tylko jesteś bardzo głupi.
A co cie obchodzą inni, każdy robi i kupuje co mu się podoba, a żeś ty bidok i rurki od podłogówki co 30 cm z oszczędności dałeś to nie porównuj zamożności innych do swojej.
I po raz kolejny, skończ te nawiedzone teksy o eko w każdym temacie bo rzygać się chce, ileż razy można? Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Masz jakiś niedorozwój? Piszesz - czyli jak ja rozumuję te słowa ( jeszcze mózgu mi opary z eko węgla nie wyżarły w przeciwieństwie do Ciebie) - Nie w domu szkieletowym tylko można stosować w domu masywnym murowanym (chociaż tak na prawdę to nie wiem co masz znowu na myśli pisząc masywny, bo ja nie masywnego nie widziałem icon_biggrin.gif )
I jeszcze jedno, z błędu to sam siebie wyprowadź bo cały czas jesteś w błędzie i błądzisz.


mhtyl,nie rób sobie jaj bo ktoś naprawdę sobie o Tobie coś pomysli ;)

Cytat

Rozumiemy wszyscy że temat poświęcony jest nowemu domu temu ;)
Jak reaguje nowy dom na zmiany temperatur też wszyscy wiemy.
Nowy dom,rozumiemy pod pojęciem dobrze izolowany ?

I oczywiście nie szkieletor a masywny dom murowany icon_smile.gif



Przyznaj,że to jaja co piszesz bo jak nie to jak przedszkolakowi wyjasnię literka po literce tok rozumowania tego cytatu icon_biggrin.gif

Cytat

a żeś ty bidok i rurki od podłogówki co 30 cm z oszczędności dałeś to nie porównuj zamożności innych do swojej.


Ale z Ciebie jajcarz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Chłopaki (Arturo i mhtyl, by nie było wątpliwości), proszę opanujcie się i nie zaniżajcie poziomu dyskusji.

Nie tolerujecie się wzajemnie, to po prostu mijajcie się bez słowa. Zróbcie to dla dobra Forum, no i oczywiście dla mnie, bo pięknie proszę :th_girl_hideface:

Jeszcze jedna uwaga (już do wszystkich), mam nadzieję, że przeczytacie zanim Moderator zrobi porządki;
też często wkurza mnie Arturo, który swoim tekstem o węglu zwanym eko, doprowadza mnie do gorączki, ale niestety czasem ma rację, a Wy tylko dla zasady, by utrzeć mu nosa kontrujecie. Pokażcie mi małe domki, bo o takim w temacie mowa, w których właściciele montują te cudaśne grzejniki, które wrzucaliście? Pewnie znajdzie się kilka budowli w całej Polsce... Te ozdobne grzejniki kosztują krocie, więc w zasadzie montują je sobie NIEprzeciętni Kowalscy.

Więc jeszcze raz świątecznie proszę; powstrzymajcie się dla dobra ogółu. EOT
Link do komentarza
Zaraz zaraz - odpowiadałem bardzo ściśle na zadane pytanie. Powiedziałbym że z chirurgiczną precyzją, mogą być piękne, a podłogówka nie.
Niby wyższe koszty takich grzejników, są pojęciem względnym - a jak będę chciał zrobić podlogówkę w miedzi ?
A jak jestem estetą ?
Lubie mieć w swoim otoczeniu kobiety i niebanalne, piękne przedmioty. icon_biggrin.gif
Jeden taki grzejnik, dobrze wkomponowany, dodaje charakteru - jeden nie zrujnuje budżetu a może "odmienić życie". icon_lol.gif

Curwa czy każdy musi myśleć pod sztampę - ja tak mam? icon_evil.gif

Po drugie, wskazałem też ewentualne względy praktyczne zastosowania "instalacji" mieszanej - okres przejściowy - mając też na uwadze to, że poddasze to klasyczny szkieletor - przypominam, bo jakoś tak to umknęło.

Po trzecie - instalacja mieszana, wcale nie jest bzdurna, zacofana itp.
Dobrze wykonana i przemyślana może być bardzo praktyczna dla danego domu, danych potrzeb, danych ......

Po czwarte i ostatnie. Na ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach świat się jeszcze nie kończy - jest ogrzewanie sufitowe, ścienne - oczywiście mając na uwadze wodne centralne ogrzewanie - co więcej każdy kocioł to "pociągnie".

dopisałem:

Ps. Nie oznacza to wcale, że namawiam do zastosowania systemu mieszanego - pokazuję tylko, ze takowa ma racje bytu i na dodatek może być piękna.

FINITO :biggrin: :santajump: :mroz: Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
A co do szkieletora mhtyl,jako ze nie wiesz. Tym się różni od murowanego że nie ma w nim praktycznie żadnej akumulacji i wahania temperatury wewnątrz będą inne czyt.wieksze niż w murowanym bo w murowanym mamy tony ścian które po nagrzaniu utrzymują długo temperaturę w pomieszczeniu i tak szybko się nie wychladzaja.
W nowym domu murowanym wahania temp.na dobę to ok.1st.C i dlatego bledne jest założenie ze grzejniki szybciej coś dogrzeja. Nic szybciej nie dogrzeja bo nie będą miały co dogrzewac. W szkieletorze jest inna sytuacja.

Cytat

a tak ładnie prosiłam zalamka.jpg


No ja się zastosowałem ale widać komuś brakowało adrenaliny ;)


Ale to jest forum i dopóki nikt nikogo nie obraża to myślę że każdemu dozwolone jest pisać w temacie oczywiście ;)
Link do komentarza
Arturo -jeszcze raz.

Poddasze w większości przypadków, to jest typowy szkieletor, czyli trzymając się tematu, tam (na poddaszu) grzejniki znajdują swoje uzasadnienie "naukowe", własnie ze względu na "akumulację" i "bezwładność" - co oczywiście i automatycznie, nie oznacza, ze podłogówka w takim miejscu (poddasze) jest błędem - bo nie jest, tak samo jak kalafiory.
Link do komentarza
Cytat

1. Potem pomysł, w całości podłogówkę.
2. ... Doradził aby zrobić tak jak chciałem na początku, ponieważ ciepło unosi się do góry i co podłogówka z dołu odda na poddasze
3. (...) na dole będą w większości płytki , część salonu panele. Na poddaszu wszędzie panele oprócz łazienki
Co zrobić ?


Rustin,

ad 1 popieram ten pomysł
ad 2 ogrzewam na razie tylko parter i powiem ci, że na poddaszu mam nie mniej niż 17 stopni - wyłącznie z ciepła, które idzie z parteru. Podłogówka na poddaszu u mnie jest na razie wytąłczona (poddasze ma niepełne ocieplenie póki co bo tylko 15cm z docelowych 35)
3. Mam prawie te same założenia. Róznica jedynie w tym, że w jednym pokoju parteru będą panele.

Co robić?
Podłogówkę po całości parter i góra, uwzględniając panele na poddaszu jako wykładzinę

Ale zaznaczam, że ja o ogrzewaniu wykończonego poddasza mogę na razie tylko teoryzować.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Czy to prawda , ze w okresach przejściowych podłogówką jest ciężko sterować , w pomieszczeniach może być zimno lub za gorąco z racji zmiennej temperatury która jest i tak wysoka w porównaniu do okresu zimowego ?
Taką opinię słyszałem , tak mi odradzano twierdząc , ze jesienią czy pod koniec zimy będzie zimno przy samej podłogówce.
Szczerze tego nie rozumiem.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Czy to prawda , ze w okresach przejściowych podłogówką jest ciężko sterować , w pomieszczeniach może być zimno lub za gorąco z racji zmiennej temperatury która jest i tak wysoka w porównaniu do okresu zimowego ?


Nie jest to prawda.
Od września mam jednakową temperaturę w domu czyli taką jaką raz ustawiłem,przez cały sezon grzewczy bez niedogrzewania czy bez przegrzewania.
Podstawa to raz a dobrze wyregulowana podłogówka i dobre sterowanie źródła zasilania.
U mnie jest pogodówka i krzywa grzewcza czyli temp.zasilania jest obniżana lub podwyższana zależnie od potrzeb domu i pogody.
Bezwładność podłogówki jest w tym wypadku jej zaletą. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim podłogówkę w całym domu.

Parę lat temu sam miałem podobne wątpliwości jak Ty rustus i do dzisiaj pamiętam jak rozczytywałem wtedy wszystkie fora i zbierałem dostępne opinie.

Ostatecznie zdecydowałem się na ogrzewanie podłogowe w praktycznie całym 120m domku. Zdecydowałem się pozostawić tylko 1 grzejnik w garażu (niewykorzystany) oraz dodać dodatkowy grzejnik do podłogówki w łazience. Potwierdzam opinię arturo72, że prawidłowo zaprojektowana instalacja spisuje się rewelacyjnie i spełnia wszystkie oczekiwania.
Uważam jednak, że bezwładność instalacji podłogowej niekoniecznie jest jej zaletą, bardziej jednak wadą. Można za to wadę tę nieco zniwelować poprzez odpowiednie sterowaniem i stosowanie automatyki pogodowej.
Właśnie w celu zmniejszenia bezwładności instalacji zastosowałem u siebie wylewkę anhydrytową zamiast cementowej, co pozwoliło mi zwiększyć przewodność podsadzki, a jednocześnie zmniejszyć jej grubość. Wylewkę cementową zrobiłem tylko w łazience i w kotłowni. W domu na parterze mam płytki, natomiast na piętrze panele podłogowe. Wszystko się sprawdza icon_smile.gif

Sterowanie pozwala na obniżenie temperatury w domu na czas nieobecności domowników, a poza tym ogrzewanie nie wymaga częstych interwencji. Kilka razy w roku zdarza mi się zmienić krzywą grzewczą w czasie wiosennych lub zimowych wahań.

Kominek, który miał być zabezpieczeniem w przypadku awarii ogrzewania używamy tylko dla wrażeń estetycznych icon_smile.gif
Link do komentarza
Dzięki, tak jak pisałem na 99% będzie podłogówka po całości. Był dzisiaj pan od wylewek i już wiem ile wejdzie styro. Rewelacji nie ma bo na parterze wejdzie od 12cm do 15cm w zależności od pomieszczenia bo jest nie równo chudy beton, dlatego też szukam styro z lambdą 0,31.
Na poddaszu styro pełni funkcję akustyczną czy też cieplną? Jest sens dopłacać do lepszego, czy może być z lambdą 0,4 ?
Link do komentarza
Dorzucę do dyskusji moje doświadczenie związane z podłogówką. Bezwładność ma jeszcze jedna dobrą stronę - oszczędność. Ja palę w piecu od rana (9-11 gdz) do wieczora (21-23 gdz) i na noc piec wygaszam, do rana w domu jest ciepło, nie odczuwam dyskomfortu cieplnego icon_biggrin.gif
Mając tylko grzejniki taki numer nie przejdzie aby na noc wygasić piec.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Bezwładność ma jeszcze jedna dobrą stronę - oszczędność.


O to to icon_smile.gif Ale pisz wyraźnie,że o oszczędności przy bezwładności możemy mówić jedynie jak się ma ognisko w domu,które to samemu musimy wygasić bo ni hu hu same się nie zorientuje,że juz nie trzeba grzać i ogrzewa powietrze zamiast dom ;)
Cywilizowane źródła ciepła mają taką właściwość,że jak przestają ogrzewać to nie tracą bezsensownie energii przez komin icon_smile.gif
Dlatego powtarzam cały czas,że w nowych domach kotły na ekogroszek nie są w żaden sposób zasadne ekonomicznie i zamiast spalić 1-1,5t na sezon spalają 2-3t.
Link do komentarza
Cytat

jakie styro dać na podłogę poddasza?


A jaki masz w projekcie?
Daj taki aby nie wyszło Ci zbyt niskie poddasze, nie wiem jak tam masz z wysokością na gotowo ale te 5 cm spoko powinno się zmieścić.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki, tak jak pisałem na 99% będzie podłogówka po całości. Był dzisiaj pan od wylewek i już wiem ile wejdzie styro. Rewelacji nie ma bo na parterze wejdzie od 12cm do 15cm w zależności od pomieszczenia bo jest nie równo chudy beton, dlatego też szukam styro z lambdą 0,31.
Na poddaszu styro pełni funkcję akustyczną czy też cieplną? Jest sens dopłacać do lepszego, czy może być z lambdą 0,4 ?


mthyl chodzi mi o to pytanie icon_smile.gif czy na poddaszu szukać z lepszą lambdą czy może być 'mniej' ciepły ?
dopiero zobaczyłem , że styro 0,31 na posadzki mają tylko eps60 bo to grafity. Chyba będzie za słaby, z tego co czytałem minimum eps80 ?
Link do komentarza
Cytat

mthyl chodzi mi o to pytanie icon_smile.gif czy na poddaszu szukać z lepszą lambdą czy może być 'mniej' ciepły ?
dopiero zobaczyłem , że styro 0,31 na posadzki mają tylko eps60 bo to grafity. Chyba będzie za słaby, z tego co czytałem minimum eps80 ?


Na podłogę daj EPS100 i nie musi być super ciepły bo od dołu będzie biło ciepło. Podłoga na poddaszu to nie podłoga na gruncie. Na poddaszu styro dajesz tylko po to aby jastrych wytłumić a nie ocieplić.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Znalazłem grafit w miarę dobrej cenie eps80 0,31 za 225 zł , jeżeli eps100 to z lambdą 0,37 za 175zł. Styro swispora.


Coś te poszukiwania bardzo kiepściutko Ci idą i to w każdej dziedzinie ;)
Czy naprawdę aż tak ciężko w dobie neta wyszukać dobrej ceny ?
http://taniemurowanie.pl/pl/p/SWISSPOR-STY...IT-031/21969609


A później mówicie,że drogo i drogo a nie chcę się tyłka ruszyć i poszukać icon_smile.gif

Polecam sklep bo ja tam kupowałem całość izolacji na dom i transport wynegocjowałem gratis...
Firma była kiedyś na allegro,czy dalej jest nie wiem.
I nie róbcie już z siebie takowych...którym nie zależy na własnej kasie ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Po pierwsze na podłogę daje się eps100


Nie koniecznie musi być tak mocny styro.
Pewna firma wykonująca systemowe płyty fundamentowe do izolacji pod płytę stosuje własnie EPS100,pod wylewkę styknie EPS80.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Geniuszu , po pierwsze nadal jest to eps 80 , po drugie cena przy min 30m3 . Czy może u ciebie tyle poszło w posadzkę ?
Zadzwoń zapytaj ile będzie kosztowało z transportem 10m3.


To nie ja mam się pytać tylko Ty,u mnie pod płytę weszło 36m3 EPS200(pod wylewką nie mam izolacji) do tego na ściany 30m3 a na strop 50m3 icon_biggrin.gif
Tylko i wyłącznie cudowny styropian bez grama badziewnej wełny ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

To po co piszesz jak zwykle te swoje pierdoły skoro mi trzeba tylko na posadzkę a na stronie podana jest cena przy 30m3. Jak zwykle się mądrzysz i masz kogoś za głupiego.


To było pierwszy lepszy przyklad po chwili szukania,mam Ci znaleść taniej ? ;) Ile dajesz prowizji ? icon_biggrin.gif

P.S.
Dobry pomysł z tą prowizją ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Znajdź mi taniej przy 10m3 z transportem gratis. Wykaż się chociaż raz a nie robisz z gęby d,.,,e


Twoje roszczeniowe podejście na tym forum może być (dla mnie jest) irytujące.
Wszędzie czegoś żądasz, a jak nie po Twojej myśli, to uwalić trza ARTURO.
A Arturo pisze w miarę mądrze (czasami!). Ale zbyt nachalnie.
Link do komentarza
Obrońcą jego jesteś ? Do nikogo po za nim nie mam podejścia jakiego napisałeś.
Nikogo o cenę nie pytałem aby mi znalazł. Skoro on wyskakuje z tekstem , że nie potrafię znaleźć to niech znajdzie ale nie 30m3 , tylko 10m3 i transport gratis, po co pisać i się wymądrzać , że jest taniej ? Wiem, że jest ale nie przy takiej ilości
Link do komentarza
Nie twierdzę ,że nie potrzebuje . Ciągle proszę o rady.
W czym moja postawa , jest żenująca ? Czy ja pytałem o cenę styro ? weź przeczytaj najpierw od początku za nim zaczniesz kogoś obrażać.
I jak zwykle zaczął robić się śmietnik. Dlaczego?
Bo arturo się wymądrza
Coś te poszukiwania bardzo kiepściutko Ci idą i to w każdej dziedzinie ;)
Czy naprawdę aż tak ciężko w dobie neta wyszukać dobrej ceny ?

A jak pytam gdzie taka jest cena to ja jestem żałosny..... Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Arturo wie o czym pisze. Jest nachalny - zgoda. A gdzie jest Twój projektant? Gdzie własna inwencja?
Właśnie wróciłem z piwa zadowolony, że na mojej budowie sam sobie radzę i nie mam najmniejszej ochoty czytać Twojej historii poddasza.
U mnie w stropie jest 40 cm wełny, a poddasze nieużytkowe. Pomogło?
Link do komentarza
Dajcie na luz ... Człowiek z ciekawości zagląda co jakiś czas w różne tematy o ogrzewaniu i wszędzie to samo bagno - wszystko się zlewa w jedną całość że już nie wiem gdzie jestem.
Rustin - znajdź najlepszą ofertę w sieci, podjedź do pobliskiego składu i spróbuj to uzyskać. Mi się wielokrotnie udawało, ew. nadwyżkę policzysz jako transport. To nie są takie ilości aby było o co się kłócić.
Arturo - jak znalazłeś lepszą ofertę to nie przedstawiaj jej jak jakiemuś frajerowi, uwierz mi - nie jesteś alfą i omegą, robiąc takie numery stajesz się cieńszy niż komarzy ku..as.
Link do komentarza
Cytat

Dajcie na luz ... Człowiek z ciekawości zagląda co jakiś czas w różne tematy o ogrzewaniu i wszędzie to samo bagno - wszystko się zlewa w jedną całość że już nie wiem gdzie jestem.
Rustin - znajdź najlepszą ofertę w sieci, podjedź do pobliskiego składu i spróbuj to uzyskać. Mi się wielokrotnie udawało, ew. nadwyżkę policzysz jako transport. To nie są takie ilości aby było o co się kłócić.
Arturo - jak znalazłeś lepszą ofertę to nie przedstawiaj jej jak jakiemuś frajerowi, uwierz mi - nie jesteś alfą i omegą, robiąc takie numery stajesz się cieńszy niż komarzy ku..as.


Leszek4 o to właśnie chodzi. BIGL, ale mi wcale nie chodzi przecież o cenę , nie o to pytałem. Tylko jak sam napisałeś , wyskakuje z super ofertą i ma sie za alfę omegę a innych za głupków a ta oferta to żadna oferta bo przy takiej ilości to w sklepie którym chcę kupić jest jeszcze taniej no i transport gratis.

Pytałem o eps czy może być 80 czy lepiej 100.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...