Skocz do zawartości

Podłogówka w całym domu czy tylko na parterze ?


rustin

Recommended Posts

Cytat

Widać ,że po piwie jesteś. O czym ty wogole piszesz bo nie rozumiem. Pytam o eps na podłogę , o lambda. Dobra koniec śmiecenia


Coś mi się wydaje, że to nie do BIGL-a było icon_cool.gif
Na przyszłość rustin cytuj komu odpisujesz icon_razz.gif

Cytat

Heniek, uratowałeś mi życie! icon_biggrin.gif


Wiem co dobre icon_biggrin.gif

Cytat

Pytałem o eps czy może być 80 czy lepiej 100.


Kupuj który tańszy. Tak jak już Ci napisali, to jest poddasze więc nie musi być jakiś super ciepły styropian.

Cytat

Na podłogę daj EPS100 i nie musi być super ciepły bo od dołu będzie biło ciepło. Podłoga na poddaszu to nie podłoga na gruncie. Na poddaszu styro dajesz tylko po to aby jastrych wytłumić a nie ocieplić.




Cytat

Po pierwsze na podłogę daje się eps100, po drugie na poddasze lamda nie jest aż tak istotny (chyba, że poddasze nad garażem albo wykuszem), po trzecie swispor też jest dobry, a do tego tańszy.


Link do komentarza
Cytat

jakie styro dać na podłogę poddasza?




Cytat

mthyl chodzi mi o to pytanie icon_smile.gif czy na poddaszu szukać z lepszą lambdą czy może być 'mniej' ciepły ?




Cytat

Ten eps to chodzi mi o parter. Wolałbym eps 80 bo ma lambde 0.31 a eps 100 ma 0.37.
tylko czytam ze lepiej dać ta 100 i tal się zastanawiam.


Nie wiem czy tak bardzo wcurwił Cie artoro, że pytasz o poddasze a masz na myśli parter czy odwrotnie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Potem o parter z jakim eps wybrać, słabszym ale lepsza lambda czy wytrzymalszy ale z gorsza lambda.


Chłopie,budujesz dla kogoś czy budujesz dla siebie ?
Czy będziesz się pytał na forum również o papier toaletowy jaki kupić ? Czy szary czy pachnący ?
Ile ty masz lat ?
15 ?


W projekcie masz określony styro co do właściwości na zginanie i sciskanie.Nie możesz zastosować gorszego pod tym względem.
I to powinna być jedyna odpowiedź.

Jeśli czegoś nie wiesz to najpierw zanim zadasz głupie pytanie uczyń ze swojej głowy wartość i poszukaj bo odpowiedzi na tego typu pytania jak i zresztą na temat całej budowy i jej szczegółów padały setki razy.

OZC ci odpowie jakie masz straty ciepła do gruntu i wtedy zdecydujesz czy je takimi akceptujesz czy je zmniejszysz przez styro z niższa lambda czy grubsza warstwą izolacji
Jak tam OZC ? Chwal się icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
w projekcie mam 12cm na ścianach, 10 w posadzce i 20cm na dachu o współczynniku 0,4 lub 0.38. także wole zapytać niż brać jak w projekcie bo mizerne to jest.
co nie zmienia faktu ze jak zwykle robisz z gęby dupę i tyle rozmowy z tobą po raz kolejny .idź podłoż lepiej do tego przemyślanego kominka 16kw
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

w projekcie mam 12cm na ścianach, 10 w posadzce i 20cm na dachu o współczynniku 0,4 lub 0.38. także wole zapytać niż brać jak w projekcie bo mizerne to jest.
co nie zmienia faktu ze jak zwykle robisz z gęby dupę i tyle rozmowy z tobą po raz kolejny .idź podłoż lepiej do tego przemyślanego kominka 16kw


Czytaj co się pisze.
Nie możesz na podłogę zastosować gorszego styro pod względem właściwości na ściskanie i zginanie,tylko tyle.
To powinno być dla ciebie punktem wyjścia.
Właściwości izolacyjne zależą tylko i wyłącznie od Ciebie i od tego czy akceptujesz takie zużycie energii czy je chcesz zmniejszyć do akceptowalnego dla ciebie poziomu.
Problem w tym,że nie znasz strat energii przez ściany czy do gruntu to o czym chcesz dyskutować ?
Link do komentarza
tak wiem, nie mam ozc. sobie sam liczyles ze kominek ci wyszedł 16kw?

w projekcie nie ma nic o wytrzymałości styro dlatego zapytałem geniuszu czy może być eps80.

moje pytanie było inne do ciebie. gdzie jest to styro w tej cenie 195zl czy jakoś tak, z dostawa gratis i 10m3 skoro ja szukać nie umiem
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

tak wiem, nie mam ozc. sobie sam liczyles ze kominek ci wyszedł 16kw?

w projekcie nie ma nic o wytrzymałości styro dlatego zapytałem geniuszu czy może być eps80.

moje pytanie było inne do ciebie. gdzie jest to styro w tej cenie 195zl czy jakoś tak, z dostawa gratis i 10m3 skoro ja szukać nie umiem


To masz ciulowy ten projekt albo go nie potrafisz czytać.
Skoro tak masz to się nie przejmuj,daj najtańszy EPS40 a jak podłoga Ci siadzie to złożysz reklamację do biura projektowego że styro nie wstrzymało i zazadasz potężnego odszkodowania ;)
Albo daj XPS wtedy będziesz miał pewność że podłoga nie siadzie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zdecydowanie najlepszy do takiego typu ogrzewania jest dedykowany kominek z otartym paleniskiem, tańszą alternatywą jest tradycyjne ognisko - oczywiście jest mniej sprawne więc zapewne z tego powodu mniej popularne.
mazi88 - daj spokój, nie prowokuj...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zdecydowanie najlepszy do takiego typu ogrzewania jest dedykowany kominek z otartym paleniskiem, tańszą alternatywą jest tradycyjne ognisko - oczywiście jest mniej sprawne więc zapewne z tego powodu mniej popularne.
mazi88 - daj spokój, nie prowokuj...



Bigl,

Zaproponowane przez Pana rozwiązanie wiąże się poniekąd z wykorzystaniem swojego salonu jako kotłowni. Dla osób, które cenią sobie bezobsługowość oraz niskie koszty eksploatacji polecam wybór powietrznej pompy ciepła. Marka Junkers posiada w swojej ofercie powietrzną pompę ciepła Supraeco A SAO, która może pracować zarówno w funkcji chłodzenia, jak i ogrzewania. Urządzenie może funkcjonować w temperaturach sięgających -20oC, a także niższych dzięki dogrzewaczowi elektrycznemu uzupełniającemu stopniowo pracę sprężarki.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

icon_biggrin.gif icon_eek.gif icon_biggrin.gif



Tylko, że urok kominka nijak się ma do pompy ciepła. Nie zmienia to faktu, że pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym (pomijam serwis). Jest to jedna z alternatyw dla róznych źródeł ciepła i prawdopodobnie przy odpowiednio zaplanowanej instalacji, może współistnieć z kominkiem.

A czy kominek w salonie podnosi to pomieszczenie do rangi kotłowni??? cóż w pewnym sensie tak.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

tylko takie ogrzewanie pelletem wydaje mi się że będzie tańszym rozwiązaniem.
Oczywiście później dochodzą koszty zakupu dobrego pelletu. A przy pompach tylko zakup pompy i montaż.


To jedynie "tak Ci się wydaje",matematyka mówi coś innego a więc podpowiedzmy jak to matematyka widzi a Ty wstawisz jedynie cyferki i odpowiesz sobie i nam ;)

pellet:
Koszt inwestycji w calociowy system:
1.Kotłownia- ? zł
2.Komin-? zł
3.Kocioł-? zł
4.Akcesoria pod system na pellet- ? zł
5.Zasobnik cwu-? zł
Koszt eksploatacji:
1.Zużycie energii w kWh na c.o wg potrzeb domu przeliczając spalanie z kg pelletu na kWh i na PLN-?

2.Zużycie energii w kWh na cwu wg potrzeb mieszkańcow przeliczając spalanie z kg pelletu na kWh i na PLN-?


pompa ciepła:
Koszt inwestycji w calociowy system:
1.Koszt urządzenia+ montaż-? zł
2.Zasobnik cwu-? zł
Koszt eksploatacji:
1.Zużycie energii w kWh na c.o wg potrzeb domu -?

2.Zużycie energii w kWh na cwu wg potrzeb mieszkańcow -?


Takze zamiast "wydaje mi się" użyj mózgownicy i policz wg matematyki icon_biggrin.gif
To proste działania,plus,minus,razy,podziel także to podstawówka,no chyba,ze nawet z tymi działaniami będzie problem ?
W takim wypadku nie bierz się za budowę domu,to dobra i życzliwa rada icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To jedynie "tak Ci się wydaje",matematyka mówi coś innego a więc podpowiedzmy


Znowu się schlałeś i wprowadzasz ludzi w błąd i to poważny.

W tych swoich rzekomo matematycznych obliczeniach eliminujesz kotłownię/pomieszczenie techniczne, co ma być rzekomo ekonomiczne, na korzyść wyboru pompy ciepła.

Jeśli więc już tak pleciesz, to dodaj, że brak pomieszczeń gospodarczych oznacza trzymanie rowerów w sypialni, taczki, łopat, grabi i kosiary na podwórku, rowerów w garażu, a auta na dworze. Że zaburzasz funkcjonalność domu, bo wszystko potem pakujesz w miejsca dla nich nieprzeznaczone.

A napisałem tylko o facecie, którego jedynym hobby są nocne driny i fajki miętowe, co se skrzyne z gorzałą postawi pod łóżkiem, a na tym fajki. Natomiast facet, co ma hobby, przy Twoich radach leży na łopatach, bo ten niewiele różnił się będzie od mieszkanka w bloku.


PS. Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem kotłów na paliwa stałe, ale też zwolennikiem największej ilości powierzchni gospodarczych, na jaką inwestor domku może sobie pozwolić.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Znowu się schlałeś i wprowadzasz ludzi w błąd i to poważny.

W tych swoich rzekomo matematycznych obliczeniach eliminujesz kotłownię/pomieszczenie techniczne, co ma być rzekomo ekonomiczne, na korzyść wyboru pompy ciepła.

Jeśli więc już tak pleciesz, to dodaj, że brak pomieszczeń gospodarczych oznacza trzymanie rowerów w sypialni, taczki, łopat, grabi i kosiary na podwórku, rowerów w garażu, a auta na dworze. Że zaburzasz funkcjonalność domu, bo wszystko potem pakujesz w miejsca dla nich nieprzeznaczone.

A napisałem tylko o facecie, którego jedynym hobby są nocne driny i fajki miętowe, co se skrzyne z gorzałą postawi pod łóżkiem, a na tym fajki. Natomiast facet, co ma hobby, przy Twoich radach leży na łopatach, bo ten niewiele różnił się będzie od mieszkanka w bloku.


PS. Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem kotłów na paliwa stałe, ale też zwolennikiem największej ilości powierzchni gospodarczych, na jaką inwestor domku może sobie pozwolić.


icon_biggrin.gif
Pomieszczenie gospodarcze może być a nie musi być a kotłownia do paliw stałych MUSI być,ot taka drobna różnica ;)
Zresztą dobry kocioł na pellet to koszt pow.10tys.zl i ceny dochodzą nawet do 20tys.zl plus do tego KONIECZNY komin i droga w koszcie kWh czyli droga eksploatacja i jest "taniej" ? Mi,"się wydaje",że jednak nie icon_biggrin.gif
Dlatego tak ważna jest matematyka i zwykle myślenie a nie bazowanie na "wydaje mi się".
A ja te "wydaje mi się" będę prostowal bo tak trzeba. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

PS. Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem kotłów na paliwa stałe, ale też zwolennikiem największej ilości powierzchni gospodarczych, na jaką inwestor domku może sobie pozwolić.



No coś ty, taż wszystko oprócz rur do pompy ciepła wisi w powietrzu na podwórku podczepione do cumulusa, a sterowanie, regulowanie i dostarczanie cierpła odbywa się myślami anioła stróża, więc żadnych pomieszczeń już nie trzeba. Wywalamy kotłownię i to są nasze oszczędności.

PS. Robiłem instalację elektryczną w obiekcie ponad 2 tysiące metrów kwadratowych. Cały komin do kotłowni to było 7 metrów rury mocowane do zewnętrznej ściany. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No coś ty, taż wszystko oprócz rur do pompy ciepła wisi w powietrzu na podwórku podczepione do cumulusa, a sterowanie, regulowanie i dostarczanie cierpła odbywa się myślami anioła stróża, więc żadnych pomieszczeń już nie trzeba. Wywalamy kotłownię i to są nasze oszczędności.


Dokładnie tak jest,że już przy wyborze projektu bierzemy taki projekt gdzie kotłownia jest jak najmniejsza lub kotłownię przerabiamy od razu na pomieszczenie użytkowe bo to pozwoli nam zaoszczędzić kupę kasy i tutaj tez obowiązkowe jest myślenie i matematyka chyba,że ktoś nie liczy się z kasą icon_smile.gif
Co do sterowania,rur itp piszesz tak bo nie zdajesz sobie sprawy jak to wygląda i myślisz ze tak samo jak przy paliwach stałych no i jesteś w błędzie icon_smile.gif
Wszystko to jest pod tynkiem a z wiszącej na ścianie jedna wewnętrznej dwoma rurkami fi25mm zasilanie i powrót bez żadnych zaworów,pompek itp wpiete jest w rozdzielacz podlogowki również pod tynkowy icon_smile.gif

Ktoś będzie miał kaprys to zamontuje to wszystko pod schodami,w łazience,kuchni,wiatrolapie czy gdziekolwiek.
Link do komentarza
Cytat

Ktoś będzie miał kaprys to zamontuje to wszystko pod schodami,w łazience,kuchni,wiatrolapie czy gdziekolwiek.


No jasne, Ty to możesz sobie nawet bojler i pompkę cyrkulacyjną wkuć w ścianę, ale nie pisz, że to jest matematyka. To kalectwo!
W tej Twojej matematyce wyrzucasz elementy, których nie ogarniasz, bo inaczej nie pasowałyby do Twojego wyniku.

Możesz sobie trzymać pompę ciepła w kuchni albo w graciarnio-garażu, który tylko z racji bramy segmentowej garaż przypomina, bo na auto miejsca w nim nie ma. Ale na boga, nie pisz, że to jest matematyka! To jest głupota do kwadratu. Nie po to się buduje dom! A jak nie było Cię stać, to trza było zostać na blokach, a nie teraz pier*olić, że jesteś wzorem budownictwa jednorodzinnego, bo pewnie większość forumowiczów nie chciałaby takiej niefunkcjonalnej budy.
icon_evil.gif Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie tak jest,że już przy wyborze projektu bierzemy taki projekt gdzie kotłownia jest jak najmniejsza lub kotłownię przerabiamy od razu na pomieszczenie użytkowe bo to pozwoli nam zaoszczędzić kupę kasy i tutaj tez obowiązkowe jest myślenie i matematyka chyba,że ktoś nie liczy się z kasą icon_smile.gif


No i mamy dowód na rachowanie alternatywne. Kotłownia jest, ale za to bezpłatna! Czyli coś w stylu "no to porachujem!"
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No i mamy dowód na rachowanie alternatywne. Kotłownia jest, ale za to bezpłatna! Czyli coś w stylu "no to porachujem!"


Wg wiki-
Kotłownia – pomieszczenie, przedział statku lub okrętu, albo budynek lub pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł parowy lub grzewczy. Na statku część siłowni, przeważnie wydzielona. W odniesieniu do okrętownictwa termin archaiczny.
A tu wg "Budujemy Dom":
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/19319-jakie-sa-wymagania-dla-kotlowni-z-kotlem-na-paliwo-stale
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To jedynie "tak Ci się wydaje",matematyka mówi coś innego a więc podpowiedzmy jak to matematyka widzi a Ty wstawisz jedynie cyferki i odpowiesz sobie i nam ;)


Takze zamiast "wydaje mi się" użyj mózgownicy i policz wg matematyki icon_biggrin.gif
To proste działania,plus,minus,razy,podziel także to podstawówka,no chyba,ze nawet z tymi działaniami będzie problem ?
W takim wypadku nie bierz się za budowę domu,to dobra i życzliwa rada icon_biggrin.gif


No i zaczęły się zapasy w gównie ze świnią. Świni się to podoba a nam nie ale się tarzamy w tym gównie razem z nią, czemu?

Cytat

Znowu się schlałeś i wprowadzasz ludzi w błąd i to poważny.

W tych swoich rzekomo matematycznych obliczeniach eliminujesz kotłownię/pomieszczenie techniczne, co ma być rzekomo ekonomiczne, na korzyść wyboru pompy ciepła.

Jeśli więc już tak pleciesz, to dodaj, że brak pomieszczeń gospodarczych oznacza trzymanie rowerów w sypialni, taczki, łopat, grabi i kosiary na podwórku, rowerów w garażu, a auta na dworze. Że zaburzasz funkcjonalność domu, bo wszystko potem pakujesz w miejsca dla nich nieprzeznaczone.

A napisałem tylko o facecie, którego jedynym hobby są nocne driny i fajki miętowe, co se skrzyne z gorzałą postawi pod łóżkiem, a na tym fajki. Natomiast facet, co ma hobby, przy Twoich radach leży na łopatach, bo ten niewiele różnił się będzie od mieszkanka w bloku.


PS. Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem kotłów na paliwa stałe, ale też zwolennikiem największej ilości powierzchni gospodarczych, na jaką inwestor domku może sobie pozwolić.


Ja sobie nie wyobrażam nawet gdybym miał PCi aby trzymać ją w domu w kuchni czy w łazience. Nawet kocioł na gaz powiesiłbym w kotłowni/gospodarczym. Jedynie jaki koszt ucieka to koszt komina, ale jak nie ma komina do kotła to ma komin do kominka więc po jakiego arturo pier.... o matematyce i świadomym wyborze.
Zrobiłeś u siebie jak zrobiłeś i tarzaj się w tym sam a nie wciskaj innym swojego gów.....go rozwiązania.


Cytat

Nie po to się buduje dom! A jak nie było Cię stać, to trza było zostać na blokach, a nie teraz pier*olić, że jesteś wzorem budownictwa jednorodzinnego, bo pewnie większość forumowiczów nie chciałaby takiej niefunkcjonalnej budy.
icon_evil.gif


I masz tu 200 % racji. Wybudowałem sobie dom po to aby żyć na luzie a nie aby ściskać każdą złotówkę aż ona soki puści.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dokładnie tak jest,że już przy wyborze projektu bierzemy taki projekt gdzie kotłownia jest jak najmniejsza lub kotłownię przerabiamy od razu na pomieszczenie użytkowe bo to pozwoli nam zaoszczędzić kupę kasy i tutaj tez obowiązkowe jest myślenie i matematyka chyba,że ktoś nie liczy się z kasą icon_smile.gif


To stek bzdur!
Gdybyś napisał, że u ciebie tak było to powiedziałbym że to prawda.
Nie wszyscy są tak nawiedzeni aby się pozbywać takiego pomieszczenia (każdy gotowy projekt posiada wyodrębniona kotłownię/pomieszczenie gospodarcze) a z matematyką to masz tyle wspólnego co świnia z pałacem. Jakbyś był tak mocny w matematyce to byś kominka 16 kW i komina se nie zafundował.

Cytat

Kotłownia icon_biggrin.gif


I jeszcze kotłownia icon_biggrin.gif


Nie śliń się bo to fotki z folderów reklamowych.
Ja ani nikt mądry nie postawił by sobie aby coś mi buczało/brzęczało za plecami.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja ani nikt mądry nie postawił by sobie aby coś mi buczało/brzęczało za plecami.


icon_biggrin.gif
Co robiło by ??? Buczało i brzęczało ??? A skąd to buczenie i brzęczenie ?
To nie kocioł z podajnikiem gdzie są głośne silniki i podajniki...TV też "buczy" ;)

Cytat

To stek bzdur!
Gdybyś napisał, że u ciebie tak było to powiedziałbym że to prawda.
Nie wszyscy są tak nawiedzeni aby się pozbywać takiego pomieszczenia (każdy gotowy projekt posiada wyodrębniona kotłownię/pomieszczenie gospodarcze) a z matematyką to masz tyle wspólnego co świnia z pałacem.


Kotłownia a przy tym skład opału węgla czy drewna a czyste pomieszczenie gospodarcze to chyba jest różnica i wg mnie,są to dwa osobne pomieszczenia.
Pisałem,jeśli komuś nie zależy na kasie i komforcie to bezmyślnie będzie stawiał kotłownie i bawił się w palacza w niej.
Palacz to ten,który pali w piecu,dogląda,dokłada,czyści,wynosi popiół,żeby nagrzać domownikom w domu czyli zwykły cieć ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Palacz to ten,który pali w piecu,dogląda,dokłada,czyści,wynosi popiół,żeby nagrzać domownikom w domu czyli zwykły cieć ?


Sam jesteś cieciem malinowym ze swoim kominkiem w saloniku w takim że nie ma gdzie się dobrze wyprostować.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Uhu - już widzę te przyłącza w szafce...
I jakąś wymianę - czegokolwiek.


To wszystko jest zabudowane w tej "lodówce",mówiłem,że to są tylko dwie rurki(zasilanie i powrót) od pompy do rozdzielacza podłogówki,w tym przypadku może być ich z 50cm jak nie 20cm i to wszystko ;)
To nie jest instalacja na paliwo stałe gdzie osprzęt jest rozbudowany jak stacja kosmiczna MIR icon_biggrin.gif
Cytat

Sam jesteś cieciem malinowym ze swoim kominkiem w saloniku w takim że nie ma gdzie się dobrze wyprostować.


To niech będzie "gospodarz domu" icon_biggrin.gif

Salonik to ponad 32m2 o wys.2,7m icon_smile.gif

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

PS. Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem kotłów na paliwa stałe, ale też zwolennikiem największej ilości powierzchni gospodarczych, na jaką inwestor domku może sobie pozwolić.


to tak jak ja.
I nie wyobrażam z perspektywy czasu nie mieć piwnicy w domu
Link do komentarza
W mojej sytuacji brak piwnicy muszę sobie wyobrazić, ale jeśli chodzi o pomieszczenia gospodarcze,
uważam, że one tak naprawdę decydują o komforcie mieszkania. W iluż to mieszkaniach na przykład odkurzacz
"straszył" za drzwiami , bo nie było gdzie go schować.

Cytat

Wybudowałem sobie dom po to aby żyć na luzie a nie aby ściskać każdą złotówkę aż ona soki puści.


Heniu, coś pięknego, jesteś mistrzem metafory icon_biggrin.gif .

Cytat

Sam jesteś cieciem malinowym ze swoim kominkiem w saloniku w takim że nie ma gdzie się dobrze wyprostować.


Hmm, to ja ze swoją kozą będę "ciecią malinową"? Coś pięknego, Heniu przechodzisz samego siebie icon_mrgreen.gif .

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Hmm, to ja ze swoją kozą będę "ciecią malinową"? Coś pięknego, Heniu przechodzisz samego siebie icon_mrgreen.gif .


Ale to Ty powiedziałaś, ja bym nie śmiał nawet o takim czymś pomyśleć icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...