Skocz do zawartości

Odmowne warunki zabudowy


mpap

Recommended Posts

Witam
Dostałem odmowną decyzję o ustaleniu warunków zabudowy dla udynku mieszkalnego wraz z garażem.
Nie mogę się z tym faktem pogodzić, ponieważ na terenie tym nie ma miejscowego planu zagosporarowania terenu.
Wg mnie spełniam art.61 ustawy o zagospodarowniu przestrzennym, ponieważ na działce sasiedniej jest budynek mieszkalny (od wjazdu z tej samej drogi publicznej) i jest możliwa kontynuacja funkcji mieszkaniowej
a paradoksem jest to ,że brat otrzymał pozytywną decyzję o warunkach zabudowy na tą samą działke (bud.jedn. wraz z garażem), a póżniej otrzymał.pozwolenie na budowę dwa lata temu.
Od tamtej pory nie powstał miejscowy plan zagospodarowania terenu oraz nie zmieniło się prawo.
W otrzymanej decyzji argumentem odmownym było to, że w bezposrednim otoczeniu działki istnieją budynki o charakterze przemysłowym (hurtownia i jeden bud.prod-czyli 2szt) oraz to ,że na sąsiedniej działce można ulokować bud.prod.bez zachowania sąsiedztwa
Nie zmienia to jednak faktu iż 2 lata temu urząd nie zauważył tych samych przesłanek dla inwestcji brata
zaznaczam na tej samej działce (działka ma ok 2000 tys.m2 i jesteśmy współwłaścicielami wraz z bratem).

Musze powiedzieć że decyzja mnie kompletnie zaskoczyła bo na tą samą działkę zostały wydane dwie sprzeczne ze sobą decyzje podstawie tych samych przepisów prawa

Co mam zrobić? Z jednej strony urząd wydaje pozytywne waruki do budowy ustalając charakter działki na budowlaną , w drugiej decyzji dla nowej inwestycji wyraża sprzeciw.
Teraz dla mnie działka jest zmarnowana bo brata połowa to w tej chwili stan budynku surowy zamkniety, a moja połowa to wielki znak zapytania???????? ani to część budowlana, ani to część mogłbym sprzedać
bo kto kupi 1000m2 na teren przemysłowy wokól którego są budynki mieszkalne
Aha, drugim paradoksem jest to,że że bezpośrednim otoczeniu ok.500m od naszej działki Miejski Zarząd Bud.Mieszkalnych ulokował tam budynek mieszkalny wielorodzinny (na marginesie są tam rodziny eksmitowane), Jednakże z formalnego punktu widzenia jest to bud. MIESZKALNY.
Proszę o pomoc co w tej sytuacji mam zrobić.Czy mogę domagać sie odszkodowania od ''Miasta'' za to że poprzez dwie sprzeczne decyzje ,w chwli obecnej moja część działki straciła wartość i jest praktycznie nieprzydatna?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...