Skocz do zawartości

płyta gipsowa i kwestia wieszania na niej


Recommended Posts

Cytat

Ściana z płyty, a jak mocowane są płyty?



Dziękuję za odpowiedź.


Płyty są zamontowane na takim jakby szkielecie, z tego co pamiętam to generalnie między ścianami od dwóch pokoi, jest ten szkielet i w środku można powiedzieć, że jest pusto. Mam nadzieję, że jakoś zobrazowałem sytuację jaka jest u mnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Jeśli ściana jest tylko równana płytami np. na placki kleju, uchwyty mocuj na dłuższych kołkach.
A jeśli jest z płyt na stelażu - celuj tak, żeby uchwyt umocować blachowkrętami poprzez płytę do elementów stelaża. Znajdziesz je jakimś najprostszym wykrywaczem metalu.

W środku powinno być jakieś wypełnienie wygłuszające, inaczej ściana będzie"grać".
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za odpowiedź.


Płyty są zamontowane na takim jakby szkielecie, z tego co pamiętam to generalnie między ścianami od dwóch pokoi, jest ten szkielet i w środku można powiedzieć, że jest pusto. Mam nadzieję, że jakoś zobrazowałem sytuację jaka jest u mnie icon_smile.gif



Głośniki nie są elementem statycznym, gdyż drgają. Gdyby był to obiekt nieruchomy, to zamocowanie na zwykłych uchwytach do g/k by starczyło, ale tutaj tak nie będzie. Jeśli nie trafisz mocowaniem w stelaż, to dziurka na kołek będzie się z czasem powiększała i głośnik spadnie. Jedyna rada to musisz trafić z mocowaniem na element konstrukcyjny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...