Skocz do zawartości

Saunier Dival


Recommended Posts

Witam ma kocioł firmy Saunier Divala wprowadziełm się do nowego domu 3 tygodnie temu, od dwóch tygodni
systematycznie utrzymujemy temperaturę w domu miedzy 18 a 20 stopni, dodatkowo na kuchnie, łazienke i wiatrołap
mam podłogowe. Temperatura podłogi w pomieszczaniach z podłogowym grzaniem była cały czas zimna,
na początku myślałem że po prostu, jest za tak bardzo zimna i nie ogrzewana wcześniej że trzeba czekać to czekałem dwa tygodnie icon_biggrin.gif
, potem zaczołem myśleć że okresy godzinowe grzania są zbyt krótkie aby uzyskać efekt ciepłej podłogi, wezwałem więc mojego hydraulika
aby mi objaśnił co robe nie tak. Hydro kazał mi zakręcić wszystkie termostaty
na grzejnikach na poziom 1 czyli 12 stopni bodajże, a zawór mieszający ATM 331 ustawić na 6-7 , pompa zaczęła piszczeć,
krótka refleksja mojego hydraulika czemu piszczy no nic kazał zostawić, i powiedział max 8
godzin będzie ciepło. Po 24 godzinach dzwonie do hydra mówiąc ze nic podłogi zimne a termostaty
dalej na poziom 1. Temperatura w pomieszeszczeniach w między czasie spadła na 17,
bezprzewodowa baza z wyświetlaczem pokazuje ustawienie temperatury na 21 a pomieszczenie ma temp. 17, a pompa w piecu dalej wyje.
Hydrek stwierdził że trzeba dać dodatkową pompe na wyjściu z pieca do podłogówki, + sterownik do pompy z czujką
umieszczoną na wyjściu z pieca ,a zawór mieszający ATM 331 dać na poziom 7 (maxymalne mieszanie), - po 24 h podłogi dalej zimne a pompa w piecu wyje.
Usiadłem sam do tematu skręciłem ATM 331 na poziom 1 zamykając mieszanie zwrotne z podłogowej
puszczając pełny dopływ gorącej wody, (POMPA W PIECU NIE WYJE - JEST CICHUTKO) ,
temperatura wychodzą z pieca 75 stopni, na konektorze wchodzącym w rurki do podłogówki jest taka sama temperatura
coś koło 70-75 stopni, podłoga zaczyna być strefowo już ciepła po upływie 45-60 minutach.
Mimo że na zaworze mieszającym ATM 331 pisze niby przedział temperatury jest od 20 do 43 C, to
jestem pewny ze idzie znacznie wyżej niż 43 stopnie bo bym chwyicił w rękę, i było by ok a temperatura rurek
wchodzących w podłogówkę po prostu bardzo parzyła.
Otwierając zawór mieszający aby chłodniejsza powrotowa woda mieszała się z w połowie z temperaturą wychodzącą
z pieca powiedzmy poziom 3-4 temperatura wody wchodzącej w rurkach w podłogę zaczyna spadać, ale pompa znowu trochę piszczy.
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje jak dam pełne mieszanie - zawór otwarty na 7 piszczy i nie grzeje jak dam pełny zamknięty zawór na 1 to jest cisza i zaczyna bardzo mocno grzać
ale idzie 75 C to chyba dużo za dużo stopni, a jak dam w połowie poziom mieszacza 3-4 , to temp. wody jest ok 40 stopni, pompa piszczy może nie tak dokuczliwie ale piszczy.
No to się rozpisałem hehe no ale może ktoś coś mi odpowie.
Jak to ma być w końcu ustawione a może nie niema być drugiej pompy może wystarczy jedna z pieca, pozatym mam sterowanie na piecu plus minus na główne ogrzewanie ale klikając na nie podczas pracy jak jest np. 75 stopni to po wciśnięciu - pokazuje się jakieś H o komunikat czy jakoś tak i nie mogę sterowac tempreaturą wychodącą, a chyba od czegoś są te przyciski. Pozatym nie ważne jaka jest temperatura na piecu te przyciski nie działają i tak samo jest z przyciskami od ciepłej wody, jedynie gdzie mogę ustawić jaka ma być ciepła woda to na tej bezprzewodowej bazie. Edytowano przez El1m1N4toR (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Pompę masz przed zaworem mieszającym zapewne na zasilaniu - jak nastawiasz zimniejszą temperaturę podłogi ro zawór kryzuje dopływ zasilania i jedocześnie zamyka obieg w układzie- wtedy pompa zaczyna wyć. Zainstaluj 2 pompę za zaworem mieszającym - wtedy pomimo kryzowania ciepłej zawór będzie podciągał zimną z powrotu i będzie wszystko ok. 2 sterownik jest niepotrzebny .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...