Skocz do zawartości

Gniazdka elektryczne w kotłowni


Recommended Posts

Gniazdka są ok 70cm od komina i ok 120-130cm od posadzki gdy już będzie na gotową zrobiona.
Czy w takim miejscu będzie dobrze dla kotła z podajnikiem lub kotła gazowego ? Chodzi oczywiście o podłączenie sterownika, pompek itd itp i o odległość od komina, rury która będzie szła od kotła do komina ?
Link do komentarza
Cytat

MrTomo nie pytałem o ilość icon_smile.gif Tylko czy miejsce jest ok. Czy nie będzie przeszkadzać w montażu, nie będzie niebezpieczeństwa jakiegoś nagrzewania czy coś


Trudno powiedzieć jak nie wiadomo gdzie będzie stał kocioł i jak długa będzie rura?
Będzie na wprost czy pod kątem?.
Jak rura będzie przebiegać w pobliżu gniazdek to oczywiście mogą się stopić, wtedy trzeba ją zaizolować
Link do komentarza
Najważniejsze to aby Ci hydraulik tych kabli nie poszatkował jak będzie instalacje robił. Wysokość jest dobra, a jeżeli coś tam będzie brakować to nie ma problemu bo kabel z pieca też jest dość długi. Od pieca praktycznie idzie jeden przewód do gniazdka 230V.
W kotłowni zamontuj gniazdka bryzgoszczelne.
Link do komentarza
Cytat

można było tak zrobić, że zostawić kabel a potem natynkowe gniazdka zrobić.

wysokość ok, a odlegosć od wejścia spalin do komina?


Zrób te gniazdko w takim miejscu abyś miał do niego bez problemu dostęp.
Link do komentarza
Cytat

W tym miejscu nie będzie do nich problemu. Chodzi mi temperaturę jaka jest przy czopuchu komina/ kotła czy nie będzie to przeszkadzało.


Nie ma problemu. Przecież nie będziesz palił tak aby czopuch był czerwony icon_biggrin.gif Spaliny będą rzędu max 200-300 stopni i to jeszcze chwilowo a nie ciągle więc nie ma mowy o zagrożeniu.
Link do komentarza
Tak , ale chciałem aby nie był izolowany aby ogrzewał trochę kotłownię.

Chyba przesunę w lewo jeszcze z 10-20cm

icon_idea.gif
Cytat

Nie ma problemu. Przecież nie będziesz palił tak aby czopuch był czerwony icon_biggrin.gif Spaliny będą rzędu max 200-300 stopni i to jeszcze chwilowo a nie ciągle więc nie ma mowy o zagrożeniu.



Właśnie o to mi chodziło. Dziękuje
Link do komentarza
Cytat

Przecież można też zostawić zapas kabla i najpierw postawić piec i wtedy będzie jasność gdzie montować gniazdka.


Widać żeś elektryk a nie kominiarz/hydraulik
Takie "ustawianie" 400kg ot tak sobie do zbyt przyjemnych zadań nie należy - aco się zaś tyczy gniazdek - ja mam 1 podwójne (na 2 sterowniki) i 1 na pompę obiegową ( obiegówka na osobnym układzie z zegarem w rozdzielni ).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...