Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
dziubasek

stare fundamenty

Recommended Posts

Jestem calkowitym nowicjuszem w budowie domow!! Kupilem nie dawno dzialke na ktorej jest stary poniemiecki fundament! Pewnie to pytanie wyda sie dziwne ale jest dla mnie wprowadzeniem do tematow budowy domow!!! Otoz czy mozna budowa nowy dom na starych fundamentach??? Czy jezeli nie to czy wiaze sie to z wykopaniem calosci fundamentow z ziemi....mam wiele innych pytan dotyczacych budowy domow, mysle ze jest to bardzo przyjemny temat, tak wiec prosze o jakies porady dla poczatkujacego....kiedys ktos wam doradzal dzis wy mozecie doradzac innym...dziekuje z gory!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• możesz połozyć folie paroprzepuszczalną ale nie ma konieczności jej układania. Osobiście zrobiłbym szczeline między osb/mfp  a wełną. Nastepnie ułożyć warstwy podłogi. Rozumiem że pomieszczenie nad izolowanym stropem będzie użytkowe ?  
    • JA również uważam że plamy nie wskazują na przeciek membrany. Wygląda to na typowe zjawisko wykraplania sie pary wodnej. Nie musisz się niczego obawiac. Wykonasz izolacje poddasza z folią paroizolacyjną od środka i zjawisko zniknie.  Polecam natomiast zastosowanie jako izolacji hydrofobizowanej wełny skalnej TOPROCK SUPER +SUPERROCK  ktore zostały zabezpieczone dodatkowo w procesie produkcyjnym przed wilgocią.  www.rockwool.pl/produkty/toprock-super www.rockwool.pl/produkty/superrock 
    • Witam, z żoną mamy kupiony projekt: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575 Ogrzewanie będzie podłogowe raczej w całym domu + grzejniki w łazienkach. Teraz mamy problem z wyborem rodzaju ogrzewania. Pierwsze to ogrzewanie gazowe z butli przydomowej ( ziemnego w okolicy brak),  i teraz czy kupić butlę samemu, czy dzierżawić od dostawcy gazu, przyjmując jego warunki do do płatności za gaz. Drugi rodzaj to kocioł na ekogroszek/pellet. Oczywiście do tego zasobnik na wodę. Nie możemy się zdecydować, którą opcję wybrać. Poczytałem na tym forum już trochę, ale może jeszcze za mało. Wiem, że dużo zależy od ocieplenia budynku.  Czy ktoś może mi coś doradzić, czy to raczej wróżenie z fusów w tym momencie? Pozdrawiam, Mateusz.
    • Da Ci tyle że będziesz miał mniejsze straty przez strop i wówczas nie będziez niepotrzebnie dogrzewał nieużytkowego strychu. Jeżeli natomiast chciałbyś z kolei żeby w pomieszczeniu stryszku panowały wyższe zimą a niższe latem temperatury niż na zewnątrz to wówczas spokojnie możesz dołożyć izolacje między krokwie. 
    • Zapraszamy na webinarium z zakresu funkcjonalności i użycia platformy BIMobject w oprogramowaniu Revit i ArchiCAD przy wykorzystaniu produktów King Klinker. Kiedy: 28 listopada 2019, 11:00 Gdzie: Online Rejestracja: https://bit.ly/36tB7UZ Agenda: 1. Charakterystyka platformy BIMobject 2. Charakterystyka firmy i oferty King Klinker 3. ArchiCAD: - pobieranie obiektów firmy King Klinker z portalu BIMobject, tworzenie zestawień tych produktów oraz importowanie ich do projektu w programie ArchiCAD - użycie obiektów w ArchiCAD na dwa sposoby: jako Wall Accessory oraz w postaci niezależnego obiektu - prezentacja możliwości edycji obiektów: zmiana serii kolorystycznej, edycja warstw ściany, edycja widoku 2D oraz 3D - tworzenie zestawień dla produktów użytych w projekcie 4. Revit: - pobieranie obiektów firmy King Klinker z portalu BIMobject oraz importowanie ich do projektu w programie Revit - przedstawienie użycia obiektów w Revit - prezentacja możliwości edycji obiektów: zmiana serii kolorystycznej, edycja warstw ściany, edycja widoku 2D oraz 3D - sposoby prezentacji graficznej produktów King Klinker na arkuszu 5. Wasze pytania
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...