Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny idealnym rozwiązaniem dla osoby starszej


Recommended Posts

Od dawna chciałam mieć odkurzacz centralny, więc kiedy rozpoczęłam remont domu z czterema kondygnacjami, od razu poprosiłam autoryzowanego montera o zaprojektowanie i wykonanie instalacji oraz dopasowanie dobrej jednostki centralnej. Uznałam, że noszenie zwykłego odkurzacza po tak wielu piętrach i schodach w moim wieku będzie zbyt uciążliwe - mówi Ela, Czytelniczka Budujemy Dom, która odkurzacz centralny użytkuje od czerwca 2015 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/21347-odkurzacz-centralny-idealnym-rozwiazaniem-dla-osoby-starszej

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Koszty są jeszcze do przemyślenia, ale chciałam zapytać gdzie można takie kupić. Mieszkam w małej mieścinie, nikt o takim sklepie u nas nie słyszał.


To lepiej poszukaj czegoś przez internet. Sam tak zamawiałem, bo wychodzi taniej, u mnie był to sklep centralne-odkurzacze.net. Dobra obsługa i często, z tego co widzę, są promocje.
Link do komentarza
Cytat

U mojego znajomego w domu jednorodzinnym trochę jednak pracę odkurzacza centralnego słychać. Wszystko ok, jak się całą inwestycję zaplanuje przed zrobieniem tynków i wylewek, potem to już raczej pozamiatane.



Wiele zależy od tego, gdzie zlokalizowana jest jednostka centralnego odkurzania. Aby ograniczyć hałas, należy ją umieścić z dala od pomieszczeń mieszkalnych, np. w garażu lub piwnicy.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Tomek
Tak czytam te koszty instalacji centralnego odkurzacza, tutaj i na innych podstronach, i zastanawiam się czy ludzie mają domy po 1000m2, czy może w Polsce są złodzieje a nie instalatorzy?

Montowałem u siebie taki odkurzacz (małopolska), sprawdziłem kilka firm i ceny wyglądają następująco:
Etap 1 czyli rozłożenie rur 100-200 zł od punktu. Przy 5 punktach zapłaciłem zatem 500 zł. To jest cena robocizny i materiałów (rury).

Etap 2 to zakup i powieszenie jednostki centralnej. W zależności od mocy i funkcjonalności ceny urządzeń np. Beam (dobra firma) zaczynają się od 1300 zł brutto. Za 2-2,5tys można mieć super sprzęt. Ale 6000 zł?! Dodatkowo, jak dobrze zagadamy w sklepie, to sprzedadzą nam taką jednostkę z vatem 8%, czyli oszczędzamy dodatkowe 15%. Może to za nas zrobić również instalator, jeżeli wykaże się dobrą wolą i ma zarejestrowaną działalność.
Naprawdę nie mogę zrozumieć skąd takie koszty ludzie podają...
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...