Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MrTomo

Czy mogę przepisać media na inną osobę?

Recommended Posts

W moim rodzinnym domu, (gdzie kiedyś mieszkałem i którego jestem współwłaścicielem - akt darowizny) mieszka teraz moja siostra
Po śmierci rodziców sytuacja została taka, że mam 1/2 domu a dziedziczę połowę z pozostałej połowy.
Siostra zatem dziedzicząc 1/4 staje się współwłaścicielką.

Teraz do rzeczy.

Niestety media są na mnie a ja mam coraz większy problem z pilnowaniem by siostra spłacała regularnie rachunki.
Sytuacja jest trudna i nie mam ochoty wchodzić w szczegóły.

Generalnie chciałbym przepisać media na siostrę.
Skoro tam mieszka i zamierza nadal, wydaje mi się to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Jeśli będę w przyszłości potrzebował to zawnioskuję o nowe przyłącze wodne i prądowe.
Na razie nie widzę konieczności.

Pytanie: Czy mogę to ot tak przepisać na siostrę (oczywiście za jej zgodą) czy do tego są wymagane jakieś prawne unormowania dt. własności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przepisywałem kiedyś na żonę. Było tak, że przez dłuższy okres szukałem pracy, a żona ma stałą pracę. Dlatego, żeby żaden urząd się nie przyczepił, że nie mając kasy płacę rachunki to przepisałem na żonę wszystkie opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odpadam - materia zbyt twarda.
  • Wiem o tym, może nie w takim sensie jak to opisałeś ale.. studium ma każda gmina a MPZP nie każda gmina może sie pochwalić jego posiadaniem, ale żeby pochwalić się MPZP to musi być studium, gdy wchodzi MPZP to studium nie jest wiążące bo wydawane są wszelakie  papierki że to tak nazwie z planu a nie ze studium. I jak może studium być nadrzędne do planu??? to tak jakbyś powiedział że średnie wykształcenie jest nadrzędne do wyższego bo aby mieć coś co stoi w hierarchii wyżej trzeba posiadać to  co jest niżej, więc pisząc że studium jest nadrzędne do MPZP jest nadinterpretacją z Twojej strony.
  • Panas to też inwerter. On ma stałą moc 9kw do -15C - jest to osiągnięte w ten sposób, że ma mocniejszą sprężarkę bodajże 12 albo 16kw i w wyższych temperaturach jest ona ograniczona programowo. To taki chwyt margetingowy Więc jak się boisz zachowania w niskich temperaturach, to bierz TCAPa. Tyle, że w nowych mocno energooszczędnych domach, gdzie inwestorzy są pewni, że dobrze zbudowali dom, odchodzi się już od TCAP - bo jest on zwyczajnie za mocny, tylko raczej daje się słabsze (tańsze!) modele, bardziej szyte na miarę.   Nie podałeś też ceny obu zestawów - a to też bardzo istotna kwestia podczas wyboru.
  • Zachowuję.    Ps. Aktualna ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zmienia nieco funkcje obu aktów planistycznych, zwiększając znaczenie studium i umacniając jego wpływ na kształt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ujawnia się to nie tylko w spójności planu ze studium, ale także zgody z jego konkretnymi ustaleniami, której brak skutkuje nieważnością planu. Studium, mimo że nie jest aktem prawa miejscowego, jest "nadrzędne" w stosunku do MPZP który jest aktem prawa miejscowego.
  • Było wałkowane i jest a Ty tez pytasz  jakbyś pierwszy raz miał spotkanie z czymś takim. Ile razy można pisać jedno i to samo?  Pytasz jakie warunki/- WARUNKI ZABUDOWY !!!!!! a gdy jest MPZP to o co wnioskujesz? o WZ czy o wypis z MPZP? Z braku argumentów  zachowujesz, to dobrze, przyda się kiedyś w dyskusji.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...