Skocz do zawartości

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza z filtrem HEPA?


Recommended Posts

W poprzednim mieszkaniu używałam już odkurzacza z filtrem HEPA, bo chętnie korzystam z dobrych technologii. Podczas jego zakupu kierowałam się najpierw opiniami w internecie, a później czterema parametrami – dobrą filtracją zanieczyszczeń, turboszczotką w zestawie, przystępną ceną, małymi gabarytami. Odkurzacz sprawdzał się dobrze, nie zakurzał wtórnie mieszkania i był poręczny, dlatego przywiozłam go do nowo wybudowanego domu i przeznaczyłam do sprzątania poddasza - mówi Agnieszka, Czytelniczka Budujemy Dom, która odkurzacze z filtrem HEPA/EPA użytkuje od 2010 i 2012 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/21367-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-odkurzacza-z-filtrem-hepa

Link do komentarza
Gość Bartek
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że sprawność takich "odkurzaczy" sięga 30 paru procent... w momencie kiedy filtry są nowe... aby taka pozostała trzeba je wymieniać przynajmniej raz w miesiącu. Każdy filtr suchy to sito, ktore przepuszczając powietrze przepuszcza również najdrobniejszy kurz a ten najbardziej szkodzi. Pozdrawiam autorów...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

@Bartek: Właśnie po to odkurzacz ma filtr hepa na wyjściu, żeby te drobinki, które przelatują przez worek, wyłapać.
Inna sprawa jest, że obecne odkurzacze są dużo bardziej efektywne, kupowałem parę miesięcy temu nowego zelmera jupitera, moc 700W, jest w miarę cichy a ciągnie elegancko, przy nowym worku redukuję moc na 1/2, bo wystarcza, a chodzi jeszcze ciszej, a jak już jest bardziej zapełniony to trzeba jechać na max.
Zgodnie z instrukcją, filtr hepa należy wymieniać co 4 worki i jego wkład jest dołączony do oryginalnego opakowania z zapasowymi workami.
Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...