Skocz do zawartości

Wilgoć w kamienicy - jak sobie z nią poradzić?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

mam świetną okazję kupić tanie mieszkanie, niestety zastanawia i martwi mnie trochę jego stan techniczny. Budynek (kamienica) wygląda normalnie, mieszkanie też jest odnowione. Niestety jak wchodzi się do środka mieszkania to czuć zapach wilgoci. Zostawiłem kilka rzeczy na noc, rano wszystkie ciuchy nadawały się tylko do prania. Na ścianach nie ma grzyba. W budynku znajdują się 4 mieszkania, budynek jest jedno piętrowy, moje mieszkanie jest na piętrze. Wietrzenie nic nie daje. Obawiam się, że w mieszkaniu może pojawić się grzyb.

Zastanawiam się, czy jak kupię to mieszkanie, to czy w przypadku problemów z grzybem będzie można coś z tym zrobić w obrębie jednego lokalu? Czy może problem dotyczy budynku? Może wilgoć idzie od gruntu?

Nie wiem co o tym myśleć... Może niech się ktoś w tym temacie wypowie?

Łukasz
Link do komentarza
Jakby to napisać żeby Cię nie obrazić ?
Oczekujesz dość konkretnej odpowiedzi podając dokładnie 0% informacji niezbędnych do diagnozy problemu, a magiczna kula coś ostatnio się zacina .
możliwe odpowiedzi:
od niesprawnej wentylacji
do trzeba osuszyć budynek
przy 1 da się zrobić w obrębie mieszkania
przy 2 robienie w obrębie mieszkania jest wykonalne choć nie specjalnie ma sens- jak się dół rozsypie to zabezpieczone piętro - nie będzie lewitować.
Do rozpoznania problemu potrzeba :
wprawionego oka ze sporym doświadczeniem
albo pomiarów z użyciem higrometrów i nadal do diagnozy jeszcze daleko
Podejrzenie = zaczynamy leczyć - poprawiamy powinno być dobrze, ale nie- jest szukamy czegoś następnego i tak do skutku .
Zwłaszcza jak budynek po remoncie i widać w nim dokładnie 0 problemów .
możliwości:
Poprawić sprawność wentylacji i poczekać aż problemy wylezą na wierzch.
O ile sprawność wentylacji da się poprawić w ciemno o tyle inne działania w ciemno nie muszą być właściwe, tym bardziej skuteczne od pierwszego dotknięcia, to jest budynek do gruntownego "przekopania" i wyszukania wszystkiego co go boli.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jakby to napisać żeby Cię nie obrazić ?
Oczekujesz dość konkretnej odpowiedzi podając dokładnie 0% informacji niezbędnych do diagnozy problemu, a magiczna kula coś ostatnio się zacina .
możliwe odpowiedzi:
od niesprawnej wentylacji
do trzeba osuszyć budynek
przy 1 da się zrobić w obrębie mieszkania
przy 2 robienie w obrębie mieszkania jest wykonalne choć nie specjalnie ma sens- jak się dół rozsypie to zabezpieczone piętro - nie będzie lewitować.
Do rozpoznania problemu potrzeba :
wprawionego oka ze sporym doświadczeniem
albo pomiarów z użyciem higrometrów i nadal do diagnozy jeszcze daleko
Podejrzenie = zaczynamy leczyć - poprawiamy powinno być dobrze, ale nie- jest szukamy czegoś następnego i tak do skutku .
Zwłaszcza jak budynek po remoncie i widać w nim dokładnie 0 problemów .
możliwości:
Poprawić sprawność wentylacji i poczekać aż problemy wylezą na wierzch.
O ile sprawność wentylacji da się poprawić w ciemno o tyle inne działania w ciemno nie muszą być właściwe, tym bardziej skuteczne od pierwszego dotknięcia, to jest budynek do gruntownego "przekopania" i wyszukania wszystkiego co go boli.
Pozdrawiam



Gdybym się na tym znał pewnie napisałbym więcej, niestety mogę powiedzieć tylko tyle co sam widzę. Rozmawiałem z sąsiadami, w swoich mieszkaniach mają podobnie. Podejrzewam, że problem nie dotyczy jednego lokalu.


MTW ORLE - Jakie informacje są niezbędne, co muszę sprawdzić, albo czego się dowiedzieć, aby można było stwierdzić coś konkretnego??? Czy mogę sam coś na to poradzić, czy szukać specjalisty?
Link do komentarza
Cytat

Gdybym się na tym znał pewnie napisałbym więcej, niestety mogę powiedzieć tylko tyle co sam widzę. Rozmawiałem z sąsiadami, w swoich mieszkaniach mają podobnie. Podejrzewam, że problem nie dotyczy jednego lokalu.


MTW ORLE - Jakie informacje są niezbędne, co muszę sprawdzić, albo czego się dowiedzieć, aby można było stwierdzić coś konkretnego??? Czy mogę sam coś na to poradzić, czy szukać specjalisty?




prościej i w efekcie taniej
szukać specjalisty
zastosowanie jednej chemii wyklucza często zastosowanie innej
a chemię się dobiera do budynku
co potrzeba ?
projekt
opis poszczególnych lokali (w zakresie wilgotności oczywiście nie w zakresie zgromadzonego mienia)
zdjęcia miejsc z widoczną wilgocią + zaznaczenie nr zdjęcia na rzucie poziomym
budynek podpiwniczony czy nie
historia ociepleń
historia prób osuszenia
i
historia wilgoci
najprościej jest jednak zaprosić gościa który się zna i ten gar z bigosem i grzybami zwalić mu na głowę
niech kombinuje icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość stach
Cytat

mam świetną okazję kupić tanie mieszkanie



Pewnie właśnie przez tego grzyba ukrytego pod farbą w remoncie to mieszkanie takie tanie, a czy to jest/będzie świetna okazja ???

MTW Orle wie co pisze, więc chyba będziecie musieli się zrzucić z sąsiadami i zatrudnić fachowca... no, chyba że jeszcze nie kupiłeś - to świetną okazją może być mijanie tego budynku szerokim łukiem...

A ozonować to można auto po jego osuszeniu... nie zawilgocony z jakichś tam powodów budynek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...