Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

30% kafli na 100% podlogowki :-)
A pomału i dokładnie tłumaczę bedacym w bledzie bo widzę po poniższych postach że są lekko nie doinformowani bo uważają,że jedynie kafle nadają się na podlogowke:


Kaflami to możesz piec wybudować albo obudować kominek,panie znawco nie będący w błędzie.
A kto tu twierdzi, że PŁYTKI są jedynym rozsądnym rozwiązaniem przy podłogówce icon_eek.gif bo jak na razie tylko ty siejesz taka propagandę.



Cytat

Widocznie FBD nie nauczyło Cię na tyle bo cały czas rozpowrzechniasz bzdury.
Pozwól laskawco,że te bzdury będę prostowal i nie interesuje mnie że masz zakodowane w głowie to co masz i co nie ma żadnego odzwierciedlenia czy w nauce czy w praktyce.


Ot znalazł się kolejny reformator FBD icon_mrgreen.gif
Zacznij od prostowania swoich bzdur a potem możesz prostować innych (o ile Ci na to pozwolą).

Cytat

Grzejniki ścienne to relikt przeszłości i zacofanie bo nie mają nic wspólnego z komfortem życia w porównaniu do wodnej podlogowki czy ci się to podoba czy nie.


No widzisz,tak się wychwalasz a nie znasz mojego zdania jakie tu propaguję (od kilku lat) na forum.
Już nie jednemu inwestorowi polecałem i doradzałem aby zamiast grzejników montował podłogówkę.
Link do komentarza
Grzejniki są OK - można na nich majtki suszyć, ogrzać ręce, ładnie pomalować (np. na zielono w niebieskie ciapki), słuchać jak w nich woda gra, można na nich aromatyzowaną wodę powiesić, można je od dołu podświetlić i cieszyć się cieniami, można ................

Komu to przeszkadza ?

Ps. A reliktem przeszłości i zacofaniem - jest zabranianie swojej kobiecie, bzykania się z lepszym (albo gorszym) od siebie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

miałem jeszcze napisać:
że to taka parkieciano-pompociepłowo-podłogówkowa szahada

ale crash system mnie dopadł, więc dopiero teraz to piszę i milknę, więcej paszy spamerom nie będę podrzucał

tylko dodam, że nie jestem zwolennikiem ŻADNEGO rozwiązania, które może powodować dyskomfort psychiczny, MAM parkiet (aż za dużo), niestety NIE MAM podłogówki, niestety i PC, MAM co z kotłowni gazowej, na ranczo z pieca na węgiel (nigdy nie czułem smrodu, brud tylko przy piecu bo sypie się z wora) i jakoś nie narzekam, co nie oznacza, że tak będę miał w przyszłości, kto wie, czy nie połączę kominka z podłogówką z pominięciem innych drogich/droższych źródeł energii, tym bardziej, że akurat z enel są/mogą być częste problemy i mieć blackout zimą przez kilka dni to DLA MNIE większy dyskomfort niż "kotłownia" w salonie

każdy ma swój rozum i wybierze to co DLA NIEGO/DLA MNIE będzie do przyjęcia, akceptacji i się spodoba, a nie to co ktoś z uporem maniaka będzie forsował (takie podejście często przynosi odwrotny skutek), to są indywidualne decyzje i wara od uogólniania tego na wszystko i wszystkich
AMEN



No to na ewentualność blackoutu w zimie na rancho zostaje zrobić instalację z grzejnikami, działającą grawitacyjnie. A jak ktoś ma małe zapotrzebowanie na ciepło to da takie tycie grzejniczki po 2 żeberka. icon_smile.gif
Link do komentarza
No widzisz, a podłogówki na grawitacji nie zrobisz icon_smile.gif Od biedy, choć z trudem, sufitowe. Dlatego ciągle ludziom powtarzam, że jak ktoś ma dobrze działające c.o. grawitacyjne, to niech go nie psuje. Dodając pompę też można zrobić to tak, żeby nie blokowała przepływu. A co po niektórym się uroiło, że jak będą mieć nowe cieńsze rury i inne grzejniki, to ogrzewanie będzie tańsze.
Link do komentarza
Raczej nie bardzo. Zacząłem się zastanawiać czy nie dałoby się czegoś wymyślić, traktując pętlę podłogową jak wydłużony powrót z grzejnika. Ale to mało realne. Bo ciśnienie dyspozycyjne w instalacjach grawitacyjnych jest b. małe, wynika z różnicy wysokości pomiędzy kotłem i grzejnikiem oraz z różnicy gęstości wody – cieplejszej na zasilaniu, chłodniejszej na powrocie. A z oboma tymi czynnikami w przypadku podłogówki słabo. Nawet jak kocioł jest w piwnicy. Bo jest jeszcze problem z temperaturą wody i zrobieniem układu mieszającego. Sufitowe dałoby radę, robiono je tak już w okresie międzywojennym.
Link do komentarza
Dlatego rozdzielałem problem wysokości grzejnik-kocioł oraz temperatury wody. To pierwsze załatwimy ewentualnie kotłem w piwnicy.
Tyle, że w podłogówce mamy problem z maksymalna temperaturą wody. Nie damy przecież wody 80-90°C na podłogówkę. Na sufitowe przy odpowiedniej konstrukcji można.
Potrzebny jest mieszacz.
Był co prawda jeszcze taki system z układaniem rurek PEX w grubym peszlu. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe można było zasilać wodą bodaj do 70°C. U nas nigdy nie spopularyzowany, a Niemcy sprzedawali u siebie nawet gotowe rury w takim płaszczu. Taką metoda można by się pozbyć ewentualnie mieszacza (szczególnie przy peszlu o większej średnicy). I pętla w podłodze staje nam się tylko takim wydłużonym powrotem do kotła. icon_smile.gif
Wiadomo, że w rurkach o większej średnicy będziesz miał mniejsze straty ciśnienia przy tym samym przepływie. Ale zostaje jeszcze strata na rozdzielaczu ze złączkami do rurek PEX.
Tak czy inaczej łatwo nie będzie i nie wiem, czy warto się bawić w taki układ z podłogówką w grawitacyjnym obiegu.
PS. Te rurki w peszlach to jest też sposób np. na podłogówkę tylko w łazience, bez zaworu mieszającego albo RTL.
Link do komentarza
A może ścienne ?
Temperatura medium już nie ma aż tak wielkiego znaczenia.



Cytat

Tak czy inaczej łatwo nie będzie i nie wiem, czy warto się bawić w taki układ z podłogówką w grawitacyjnym obiegu.



Na co dzień pędzimy pompką obiegową - od bidy (brak prądu) grawitacja zaskoczy.
Jak się dobrze pomyśli - moim zdaniem - powinno się udać.
Link do komentarza
Cytat

Przy tak dużej powierzchni zdecydowanie instalacja z mieszaczem. Przy RTL mogą być problemy z nierównomiernym nagrzewaniem się podłogi. Szczególnie jeżeli temperatura wody na zasilaniu jest wysoka. Zawór mieszający daje pełną kontrolę i możliwość niezależnego ustawienia temperatury zasilania dla instalacji podłogowej.
PS. Qubacen, dzięki za dane. U Ciebie nie ma problemu z nierównomierna temperaturą, bo i tak temperatura wody w obiegu prawie zawsze jest taka, że ani mieszacz ani zawór RTL nie musiałby interweniować. Ale to przypadek szczególny.


w tej chwili mam ze w jednym pomieszczeniu mi nie dogrzewa wiatrołap więc pewnie jest to sytuacja gdzie tylko jedna pompa nie jest w stanie przepchać wody do wszystkich pętli mam nadzieje ze dodatkowa pompka z mieszaczem rozwiąże ten problem
Link do komentarza
Cytat

w tej chwili mam ze w jednym pomieszczeniu mi nie dogrzewa wiatrołap więc pewnie jest to sytuacja gdzie tylko jedna pompa nie jest w stanie przepchać wody do wszystkich pętli mam nadzieje ze dodatkowa pompka z mieszaczem rozwiąże ten problem


Raczej nie jest to wina pompki i słabego obiegu tylko duża strata ciepła,bo wiatrołap do takiej strefy należy. A jeszcze zależy jak gęsto masz położone rurki w tym wiatrołapie i jak masz skryzowane pętle na rozdzielaczu.
Link do komentarza
Cytat

Ktoś Ci zrobił kuku, takim rozstawem rurek, w tym wiatrołapie.

Nie kombinuj, tam wcale nie musi być "wysoka" temperatura.

Ale ja Ci to przeszkadza, to powinieneś zwiększyć wysokość temperatury medium w tym pomieszczeniu - jeśli jest to możliwe.

Moim zdaniem - oczywiście.

Mam 73m2 podłogówki plus grzejniki i obawiam się że jedna pompka w piecu to za mało żeby dobrze i równomiernie podłogówka grzała

Edytowano przez prezes413 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak jak na zdjęciu


Czyli nie ma co się dziwić, tak jak napisał bajbaga, instalator zrobił Ci kuku. Za duży rozstaw rurek + to że wiatrołapie jest duża strata ciepła = niska temperatura.
A tak poza konkursem, ciekawe jakie masz rozstawienie rurek w pozostałych pomieszczeniach.
Link do komentarza
Prezes, nie chcę Cie dołować ale za jaja bym go powiesił, tego co takie coś Ci zrobił.
A gdzie jest ekran aluminiowy pod rurkami?
Teraz to już musztarda po obiedzie, ale gnoja bym postraszył niech kasę oddaję za takie partactwo.
Link do komentarza
Cytat

no właśnie - z tą podłogówką, nic się nie da na grawitacji?, np z "naczyniem wzbiorczym", które da odpowiednie ciśnienie w instalacji?

czy pozostaje tylko pompka z UPS-u?, agregaciku do 1kW?


Grawitacja:
Wg mnie na 100% nie da rady w domu grawitacją pędzić podłogówki, skoro z kominka do baniaka grawitacja u mnie nie pójdzie, a to wszak rura 1 cal, odcinek 4mb i w sumie jeden syfon (rura idzie w górę a potem w dół i znów w górę).
Ale ja fizyk kiepski jestem i może coś by dało faktycznie zastosowanie nacz wzb. Ha! Np rury te nad posadzką - zasilanie i powrót zrobić na duuużym przekroju ze 2 cale, może wtedy by "zasysało" że tak powiem.

Pompka i agregat:
Praca pompki w cyklach kilkugodzinnych: przepompuje, ciepło odda i stop.

------

po namyśle dopisałem:
a wtedy np grubsza wylewka, iżby akumulować w niej ciepło. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Prezes, nie chcę Cie dołować ale za jaja bym go powiesił, tego co takie coś Ci zrobił.
A gdzie jest ekran aluminiowy pod rurkami?
Teraz to już musztarda po obiedzie, ale gnoja bym postraszył niech kasę oddaję za takie partactwo.



No wiem a rozstaw rurek jak Ci się podoba?

Cytat

No wiem a rozstaw rurek jak Ci się podoba?



A profesjonalista co o tym sądzi ? icon_smile.gif co w takiej sytuacji zrobić?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez prezes413 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ktoś Ci zrobił kuku, takim rozstawem rurek, w tym wiatrołapie.

Nie kombinuj, tam wcale nie musi być "wysoka" temperatura.

Ale ja Ci to przeszkadza, to powinieneś zwiększyć wysokość temperatury medium w tym pomieszczeniu - jeśli jest to możliwe.

Moim zdaniem - oczywiście.




Bajbago - po Twoich edycjach też nie ma śladu?

Dopisałem
A nie - przepraszam.
To prezes wpisał się w Twój cytat...
p. #66

Cytat

Prezes, nie chcę Cie dołować ale za jaja bym go powiesił, tego co takie coś Ci zrobił.
A gdzie jest ekran aluminiowy pod rurkami?
Teraz to już musztarda po obiedzie, ale gnoja bym postraszył niech kasę oddaję za takie partactwo.


Dlaczego musztarda po obiedzie?
Rurki nie zalane to poprawić można jeszcze wszystko, póki się da. Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No wiem a rozstaw rurek jak Ci się podoba?


Za duży i bardzo chaotyczny.

Cytat

Dlaczego musztarda po obiedzie?
Rurki nie zalane to poprawić można jeszcze wszystko, póki się da.


Na fotkach tak ale w praktyce już nie icon_razz.gif

Cytat

w tej chwili mam ze w jednym pomieszczeniu mi nie dogrzewa wiatrołap więc pewnie jest to sytuacja gdzie tylko jedna pompa nie jest w stanie przepchać wody do wszystkich pętli mam nadzieje ze dodatkowa pompka z mieszaczem rozwiąże ten problem


Link do komentarza
Cytat

już mieszkam 2 lata. Wykonawca twierdził, że ta folia aluminiowa nic nie odbija i że to jest tylko marketing sprzedawców tej folii. Odbijać może jeśli jest ruch powietrza a jeśli to jest zalane betonem to i tak nic nie daje.


Ten wykonawca to nawet w oborze nie powinien robić instalacji.
Folia aluminiowa-ekran nie kosztuje majątku(nie wiele więcej niż folia czarna), więc nie jest to jakieś przeinwestowanie inwestycji to po pierwsze, a po drugie daje, daje efekt i ma jeszcze kratki narysowane do poprawnego i równego prowadzenia rurek.
Bo te rurki u Ciebie są tak poprowadzone jakby pijany je układał.
Link do komentarza
Cytat

Ten wykonawca to nawet w oborze nie powinien robić instalacji.
Folia aluminiowa-ekran nie kosztuje majątku(nie wiele więcej niż folia czarna), więc nie jest to jakieś przeinwestowanie inwestycji to po pierwsze, a po drugie daje, daje efekt i ma jeszcze kratki narysowane do poprawnego i równego prowadzenia rurek.
Bo te rurki u Ciebie są tak poprowadzone jakby pijany je układał.




Inny wykonawca namawia mnie na pompkę z mieszaczem do podłogówki i mówi że będzie efektywniejsza
Link do komentarza
Cytat

Nie teraz mam tylko zawór RTL. Pompkę mam tylko z pieca na podłogówkę i kaloryfery


Boże, widzisz i nie grzmisz?
Toszto zjeb.....ną masz instalację totalnie. Nie obrażając Ciebie to ten fachman za flaszkę Ci zrobił tę instalację?
Musisz dołożyć pompkę z głowicą termo i kapilarą, zawór mieszający też powinien się znaleźć w tej instalacji.
A obecna pompka to zapewne napędza c.o., podłogówkę i jeszcze bojler.
Zawór RTL dobry jest ale tylko w przypadku pomieszczenia małego gdzie nie ma sensu stosować kosztowniejszy rozwiązań.
Link do komentarza
Cytat

Boże, widzisz i nie grzmisz?
Toszto zjeb.....ną masz instalację totalnie. Nie obrażając Ciebie to ten fachman za flaszkę Ci zrobił tę instalację?
Musisz dołożyć pompkę z głowicą termo i kapilarą, zawór mieszający też powinien się znaleźć w tej instalacji.
A obecna pompka to zapewne napędza c.o., podłogówkę i jeszcze bojler.
Zawór RTL dobry jest ale tylko w przypadku pomieszczenia małego gdzie nie ma sensu stosować kosztowniejszy rozwiązań.



Właśnie zamierzam to zrobić ale z nową fachową ekipą. A nie wiesz jaki może to być koszt mniej więcej? Edytowano przez prezes413 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie zamierzam to zrobić ale z nową fachową ekipą. A nie wiesz jaki może to być koszt mniej więcej?


To już zależy co i ile trzeba przerabiać, no i jak będą się cenić nowi fachowcy.
Link do komentarza
Prezes413,
Dwa lata temu w internecie też było całe MORZE informacji jak prawidłowo wykonać ogrzewanie podłogowe. Skoro nie znalazłeś, to domyślam się, że miałeś ważne ku temu powody, by nie zgłębić tematu.

Skoro teraz szukasz, to proponuję, byś przeczytał poniższą dyskusję o budowaniu podłogówki, nie ma w polskim internecie lepszego kompendium wiedzy na ten temat:
podłogówka samemu - jak uiniknąć błędu
W podanym przeze mnie poście znajdziesz i streszczenie do dyskusji, i kolejne odsyłacze, które tam zamieściłem.
Namawiam cię, żebyś przeczytał całą dyskusję.

Możesz tego wcale nie czytać, choć wg mnie wtedy będziesz dalej tonął.
Trzymam kciuki za brak kłopotów, bo nie jest jeszcze u ciebie tak tragicznie, jak mogłoby być. Tym co masz też da się grzać!

PeZet
Link do komentarza
Cytat

Prezes413,
Dwa lata temu w internecie też było całe MORZE informacji jak prawidłowo wykonać ogrzewanie podłogowe. Skoro nie znalazłeś, to domyślam się, że miałeś ważne ku temu powody, by nie zgłębić tematu.

Skoro teraz szukasz, to proponuję, byś przeczytał poniższą dyskusję o budowaniu podłogówki, nie ma w polskim internecie lepszego kompendium wiedzy na ten temat:
podłogówka samemu - jak uiniknąć błędu
W podanym przeze mnie poście znajdziesz i streszczenie do dyskusji, i kolejne odsyłacze, które tam zamieściłem.
Namawiam cię, żebyś przeczytał całą dyskusję.

Możesz tego wcale nie czytać, choć wg mnie wtedy będziesz dalej tonął.
Trzymam kciuki za brak kłopotów, bo nie jest jeszcze u ciebie tak tragicznie, jak mogłoby być. Tym co masz też da się grzać!

PeZet




Dzięki wielkie pozdrawiam serdecznie na pewno będę czytał te artykuły
Link do komentarza
Trochę się tu bawimy we wróżenie ze szklanej kuli. Nie wiemy, dla jakiej założonej mocy cieplnej, temperatury wody i grubości jastrychu układano rurki. Chociaż niewątpliwie zrobiono to niechlujnie. Nie wiemy, jaki jest kocioł i temperatura wody w obiegu. Ciężko coś doradzać na odległość, jak nie widziało się domu i jego instalacji. Nie wiemy nawet czy wiatrołap to osobna pętla i jaką temperaturę ma w niej woda na zasilaniu i na powrocie.
Podstawowa sprawa, czy moc grzewcza jest wystarczająca dla pokrycia strat ciepła w pomieszczeniach i czy podłoga nagrzewa się równomiernie? Jeżeli tak, to pomijając wszystko inne ogrzewanie w sumie działa prawidłowo. Czy problemem jest tylko ten niedogrzany wiatrołap? Ale przecież z zasady projektuje się tam niższą temperaturę. Może być równie dobrze tak, że dodanie osobnej pompy i mieszacza na "podłogówkę" w kwestii wiatrołapu nie pomoże. Być może ma po prostu zbyt duży rozstaw rur i duże straty ciepła. Albo jeszcze podłogę zastawioną meblami?

PS. A z braku metalizowanej folii nie robiłbym problemu. Według badań faktycznie podnosiła ona moc cieplną, ale zaledwie o kilka procent. Czyli praktycznie bez znaczenia. Folia metalizowana ma sens np. w dachu z pustką powietrzną, kiedy zmniejsza straty ciepła przez promieniowanie. A tu pomiędzy rurkami i jastrychem oraz podłożem mamy wymianę ciepła przede wszystkim przez przewodzenie.
Link do komentarza
Cytat

Trochę się tu bawimy we wróżenie ze szklanej kuli. Nie wiemy, dla jakiej założonej mocy cieplnej, temperatury wody i grubości jastrychu układano rurki. Chociaż niewątpliwie zrobiono to niechlujnie. Nie wiemy, jaki jest kocioł i temperatura wody w obiegu. Ciężko coś doradzać na odległość, jak nie widziało się domu i jego instalacji. Nie wiemy nawet czy wiatrołap to osobna pętla i jaką temperaturę ma w niej woda na zasilaniu i na powrocie.
Podstawowa sprawa, czy moc grzewcza jest wystarczająca dla pokrycia strat ciepła w pomieszczeniach i czy podłoga nagrzewa się równomiernie? Jeżeli tak, to pomijając wszystko inne ogrzewanie w sumie działa prawidłowo. Czy problemem jest tylko ten niedogrzany wiatrołap? Ale przecież z zasady projektuje się tam niższą temperaturę. Może być równie dobrze tak, że dodanie osobnej pompy i mieszacza na "podłogówkę" w kwestii wiatrołapu nie pomoże. Być może ma po prostu zbyt duży rozstaw rur i duże straty ciepła. Albo jeszcze podłogę zastawioną meblami?

PS. A z braku metalizowanej folii nie robiłbym problemu. Według badań faktycznie podnosiła ona moc cieplną, ale zaledwie o kilka procent. Czyli praktycznie bez znaczenia. Folia metalizowana ma sens np. w dachu z pustką powietrzną, kiedy zmniejsza straty ciepła przez promieniowanie. A tu pomiędzy rurkami i jastrychem oraz podłożem mamy wymianę ciepła przede wszystkim przez przewodzenie.



W wiatrołapie podłoga jest po prostu zimna. W momencie kiedy miałem zakręcone grzejniki na poddaszu to troszkę grzało teraz w ogóle w wiatrołapie nie grzeje chyba że przymknę inne pętle, ale przecież nie o to chodzi. jakby co mam możliwość podłączenia tam grzejnika.
Link do komentarza
Cytat

PS. A z braku metalizowanej folii nie robiłbym problemu. Według badań faktycznie podnosiła ona moc cieplną, ale zaledwie o kilka procent. Czyli praktycznie bez znaczenia. Folia metalizowana ma sens np. w dachu z pustką powietrzną, kiedy zmniejsza straty ciepła przez promieniowanie. A tu pomiędzy rurkami i jastrychem oraz podłożem mamy wymianę ciepła przede wszystkim przez przewodzenie.


Oczywiście, że tragedii nie ma z powodu braku metalizowanej/aluminiowej foli ale fakt jest taki, że koszt jej zakupu w porównaniu z czarną folią nie jest duży a jak bardzo ułatwia pracę- ułożenie równo rurek jest po prostu bezcenne icon_biggrin.gif

Dla zobrazowania jak ładnie kładzie się podłogówkę załączam dwie fotki i to nie z daleka tylko z naszego podwórka z Dziennika Budowy Leszka4 . (Chyba Leszku nie będziesz miał mi za złe że zapożyczyłem fotki z Twojego DB icon_smile.gif )



Link do komentarza
Cytat

W wiatrołapie podłoga jest po prostu zimna. W momencie kiedy miałem zakręcone grzejniki na poddaszu to troszkę grzało teraz w ogóle w wiatrołapie nie grzeje chyba że przymknę inne pętle, ale przecież nie o to chodzi. jakby co mam możliwość podłączenia tam grzejnika.



Na próbę poprzymykaj pozostałe obwody (pętle) i sprawdź czy podłoga w wiatrołapie zrobi się cieplejsza. Nawet do całkowitego zamknięcia przepływu w innych pętlach. Wtedy będzie przynajmniej wiadomo czy to kwestia zbyt małego przepływu w pętli w wiatrołapie.
A czy w ogóle w wiatrołapie jest osobna pętla czy może tylko końcowy odcinek innej? Jak jest dłuższa od pozostałych to normalne, że jej koniec będzie najchłodniejszy.
PS. Daj oczywiście przynajmniej z godzinę podłodze na zmianę temperatury po zmianie przepływu.
Link do komentarza
Cytat

Na próbę poprzymykaj pozostałe obwody (pętle) i sprawdź czy podłoga w wiatrołapie zrobi się cieplejsza. Nawet do całkowitego zamknięcia przepływu w innych pętlach. Wtedy będzie przynajmniej wiadomo czy to kwestia zbyt małego przepływu w pętli w wiatrołapie.
A czy w ogóle w wiatrołapie jest osobna pętla czy może tylko końcowy odcinek innej? Jak jest dłuższa od pozostałych to normalne, że jej koniec będzie najchłodniejszy.
PS. Daj oczywiście przynajmniej z godzinę podłodze na zmianę temperatury po zmianie przepływu.



Witam zrobię tak w weekand bo w tej chwili jestem poza domem
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A gdzie jest ekran aluminiowy pod rurkami?


A po jaką cholerę ekran aluminiowy ?
obudź się mhtyl i czy wierzysz,że sreberko coś odbije ? icon_biggrin.gif


Cytat

Trochę się tu bawimy we wróżenie ze szklanej kuli. Nie wiemy, dla jakiej założonej mocy cieplnej, temperatury wody i grubości jastrychu układano rurki. Chociaż niewątpliwie zrobiono to niechlujnie.


I jedyny głos rozsądku icon_smile.gif
Rozstawy wcale nie muszą być za duże,mi na zasilanie 36st.C wychodziły prawie 30cm icon_smile.gif
Co do niechlujności się zgadzam.
Link do komentarza
Cytat

A po jaką cholerę ekran aluminiowy ?
obudź się mhtyl i czy wierzysz,że sreberko coś odbije ? icon_biggrin.gif


Ano po to aby głupi miał pytanie.
Chwalisz się jakie to nie masz cudownych rozwiązań a na głupią ekran kilku groszy Ci szkoda co nijak ma się do foli budowlanej bo w podobnej cenie oba produkty są.
Nie rób z siebie głupszego niż jesteś.

Cytat

Rozstawy wcale nie muszą być za duże,mi na zasilanie 36st.C wychodziły prawie 30cm icon_smile.gif


icon_eek.gif To masz fajnie. Podyktowane to było zapewne (ten rozstaw) oszczędnością materiału icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ano po to aby głupi miał pytanie.
Chwalisz się jakie to nie masz cudownych rozwiązań a na głupią ekran kilku groszy Ci szkoda co nijak ma się do foli budowlanej bo w podobnej cenie oba produkty są.
Nie rób z siebie głupszego niż jesteś.


No widzę,że ktoś inny z siebie robi głupszego niż jest ;)
Sreberko spełnia identyczną rolę co folia izolacyjna pod rurkami i tylko właśnie tacy naiwni mogą na to wydawac więcej kasy icon_smile.gif
Ja nie mam sreberka,ba,ja nawet folii izolacyjnej nie mam,nie mam nawet izolacji pod rurkami icon_biggrin.gif
Ale to dla Ciebie za trudny temat ;)


Cytat

icon_eek.gif To masz fajnie. Podyktowane to było zapewne (ten rozstaw) oszczędnością materiału icon_lol.gif


Niczym nie było to podyktowane tylko tak wychodziło z obliczeń ale mhtyl Ty tego nie zrozumiesz bo masz kocioł na węgiel zwany eko czyli pewne sprawy do Ciebie nigdy nie dotrą icon_smile.gif
A czy wiesz,że w jednym pomieszczeniu mam rozstaw 20cm a w drugim 10cm ? Ciekawe czemu ? ;)
Bo w tym jednym już rurek nie starczyło i musiałem dawać rzadziej icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Podaj sobie rękę z super expertem od parkietu bo widzę, że zgrany z was duet icon_biggrin.gif
Masz naciapciane w głowie i to porządnie tylko nie wiem od czego ale to nie moja sprawa.

Cytat

)
Rozstawy wcale nie muszą być za duże,mi na zasilanie 36st.C wychodziły prawie 30cm icon_smile.gif




Cytat

A czy wiesz,że w jednym pomieszczeniu mam rozstaw 20cm a w drugim 10cm ? Ciekawe czemu ? ;)


Sam nie wiesz co masz i ile tego masz i nie wiesz co piszesz, więc z łaski swojej nie rób z kogoś głupszego niż sam jesteś.
Już na same twoje durne wywody nie chce mi się odpisywać ale cóż, jak widzę jak nieudolnie chcesz się wyślizgać ze swojej głupoty to śmiać mi się chce.
Link do komentarza
Cytat

Chyba Leszku nie będziesz miał mi za złe że zapożyczyłem fotki z Twojego DB icon_smile.gif


No oczywiście, Heniu!
Te "koślawe" rurki (co wkleiłeś) są w mojej sypialni i trza było nimi się nieco rozjechać, żeby było miejsce na przytwierdzenie do podłogi extra-pochwytów do tańca na rurce. icon_biggrin.gif

Tutaj jest mój wiatrołap:



A tutaj pętla z przedpokoju, dwa obiegi do salonu i kawałek kuchni:



I sypialnia młodych w wnęką garderoby:



Natomiast oszczędzanie na folii, to głupota. I wygląda na to, że u kolegi prezesa413 wykonawca skasował "za sztukę", a potem oszczędzał na czym się dało, żeby jak najwięcej zostało mu w kieszeni.

"Sreberko" na folii dedykowanej do podłogówki może i jest mało istotne, ale bardzo pomocne są oznaczone na niej linie, które mają odstępy co 5 cm i dają możliwość łatwego zachowania precyzji ułożenia orurowania.
Na moich zdjęciach każdy może odczytać odstępy pomiędzy nimi.
Link do komentarza
Cytat

Natomiast oszczędzanie na folii, to głupota. I wygląda na to, że u kolegi prezesa413 wykonawca skasował "za sztukę", a potem oszczędzał na czym się dało, żeby jak najwięcej zostało mu w kieszeni.


Ale są tu tacy co mają odmienne zdanie icon_biggrin.gif
Cytat

"Sreberko" na folii dedykowanej do podłogówki może i jest mało istotne, ale bardzo pomocne są oznaczone na niej linie, które mają odstępy co 5 cm i dają możliwość łatwego zachowania precyzji ułożenia orurowania.
Na moich zdjęciach każdy może odczytać odstępy pomiędzy nimi.


Tego samego zdania jestem, co zresztą wyżej napisałem.

Mam pytanie, zdjęcia z ujęcia z góry to chyba dronem robiłeś, no nie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...