Skocz do zawartości

Ogrodzenie działki problem z pasem chodnika


Recommended Posts

Witam

Mam taki problem. Moja działka znajduje się przy drodze gminnej (typowa wieś). W roku 2014 gmina zrobiła nowy asfalt i kostkę brukową bez obmiaru geodezyjnego. Ja w roku 2015 (kwiecień) zrobiłem odnowienie geodezyjne granic w 100% formalne. Mam zatwierdzone granice działki, tylko że stałem się właścicielem połowy (czyli 1m szer) kostki brukowej wzdłuż całej posesji (28m szer.). Chciałbym na wiosnę wygrodzić swoją działkę. Zgodnie z prawem nie muszę tego zgłaszać (siatka o wys 1.5m, słupki 2m). Tylko co powinienem zrobić z tą kostką - czy zagrodzić i tyle. Czy powinienem coś zgłosić gminie ? Jak powinienem to załatwić zgodnie z prawem.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

ps.
Byłem w gminie o tym raz porozmawiać to chcieli ode mnie udokumentowanie sprawy itd. Wg mnie to trochę strata czasu, bo dostali wezwanie od geodety podczas odnawiania granic więc prawnie wiem dokąd jest moja działka.

Link do komentarza
Cytat

Co do zgłoszenia, wg przepisów z czerwca tego roku jak dobrze rozumiem poniżej 2,2m wys. ogrodzenia nie muszę nic zgłaszać.


Nie chodzi o wysokość ogrodzenia tylko o lokalizację. Od sąsiadów nie musisz a od drogi musisz.
Link do komentarza
Cytat

Od drogi jeżeli chcesz się ogradzać musisz zgłosić, no chyba że coś się zmieniło i nie trzeba.




Cytat

Nowe przyszło icon_lol.gif - do wys.2,2m nie trzeba nawet zgłaszać, bez względu czy przy drodze (publicznej) czy też nie.

Powyżej 2,2m trzeba zgłaszać budowę każdego ogrodzenia.


Ale przecież zaznaczyłem, że chyba się zmieniło. Ja jeszcze żyje starym icon_biggrin.gif
Ale w starym też było, że powyżej 2,2 m trzeba było zgłaszać, czyż nie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...