Skocz do zawartości

Przestrzeń pomiędzy pustakiem kominowym a ceramiką


Recommended Posts

Jak widać na fotce moi cudowni murarze zacementowali przestrzeń miedzy ceramiką a pustakiem. Kiedyś zwrócił mi na to uwagę mthyl . Zbliża się po nowym roku czas tynkowanie więc pytanie do was co z tym zrobić.

Na około odkuć , robi się przestrzeń którą nie wiem czym wypełnić ?
Czy podczas tynkowania trzeba to miejsce też na około oddzielić aby tynk nie dochodził do ceramiki czy tynk już nie przeszkadza ?
Link do komentarza
Nie pamiętam co wtedy Ci pisałem, ale odkuj wokół rury ten tynk i daj wełnę mineralną. Bo może się zdarzyć, że kamionka pęknie gdy zaczniesz w piecu palić.
A czy przypadkiem w komplecie z kominem nie było kawałka kwadratowego z otworem z wełny mineralnej? (taki aby pasował na kamionkę)
Link do komentarza
Cytat

Nic takiego nie mam , chyba , że nóg dostało.
Zwykłą wełnę mineralną czy jakąś specjalna do kominów ? Czy potem zatynkować to ?


Albo fachmany wywalili bo nie mieli pojęcia do czego to przyłatać icon_biggrin.gif
Zwróć uwagę na poniższej fotce na "płytę czołową"



Najlepiej aby była to sprasowana wełna, ale jak zwykłą-miękką nawciskasz tez będzie dobrze, chodzi aby była była szczelina dylatacyjna.
Link do komentarza
Taką płytę mogę kupić . Wełnę wcisnę aby wypełnić przestrzeń a potem włożę płytę na równo z pustakiem kominowym. Czy potem tą wełnę zatynkować i tynk może dotykać ceramiki , czy jeszcze na około przykleić pasek takiej wełny jako dylatacja ?
Część tego cementu podczas wykuwania powędruje zapewne do komina , oczywiście po stronie zewnętrznej ceramiki ale to chyba nie problem ?
Link do komentarza
Cytat

Czyli przy tynkowaniu wełnę zatynkować ale dylatacja musi zostać ?


Dokładnie. Prościej to można już po tynkowaniu jak tynk stwardnieje ale będzie jeszcze na tyle wilgotny można go wokół tej kamionki po obwodzie wydłubać szczelinę np śrubokrętem a potem wcisnąć w ę szczelinę sznur.
Link do komentarza
O takim też myślałem , widzę rozmiary od 6mm do12mm.

Jak już znowu temat 'odświeżony' , jest sens odkuwać całość tej zaprawy ? czy odkuć ok 1cm na ok , włożyć przed tynkowanie np piankę taką do dylatacji aby nie zatynkowali otworu. Potem ją wyciągnąć , wypalić czy co tam będzie potrzeba i wtedy nawinąć sznur na króciec i wcisnąć w szczelinę ? Może być ?
Jak to najlepiej zrobić tak , po kolei ? Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...