Skocz do zawartości

Jaki komin ceramiczny ?


Recommended Posts

Witam !
Jestem na etapie zakupu komina, mam do wyboru Schiedel, Presto, IBF, ceny katalogowe nie odbiegają od siebie bardzo. kilkaset zł na jedny kominie 7m/wys.
Nie wiem na który się zdecydować, jest kikla różnic co do tych systemów np:
Schiedel Rondo nie ma pustej przestrzeni pomiędzy wkładem a pustakiem ma izolację szczelną , IBF ma kanały i izolację, Presto nie ma izolacji ma dystanse i pustą przestrzeń. Każde rozwiązanie ma zalety i wady, ciekawę dla mnie jest Presto w którym powiertze wenytluje kanał komina. Schiedel ma końcówkę ceramiczną do samego wylotu, Presto i IBF końcówkę mają chyba z kwasówki.
Czy może ktoś podzielić się fachową opinią lub dośwadczeniem.
Pozdra=awiam budujących.

P.S A może jednak tradycyjnie z cegły icon_smile.gif
Link do komentarza
No właśnie, mam ten sam dylemat.

Komin wntylacyjny + komin do kominka + komin do pieca na gaz ziemny.

Podobno nie ma różnicy pomiędzy tymi markami. Podobno robi dużą różnicę.

A i jeszcze podobno w kominie do pieca na gaz ziemny wkład z szamotu wystarczy, nie trzeba dawać blachy kwasówki. I to mnie zastanawia bardzo.
Link do komentarza
potrzebuję 2 kominy, jeden do kominka tutaj chcę dać fi 20, drugi do kotła raczej na paliwa stałetutaj fi 18.
każdy z producentów ma 2 rodzaje kominów, uniwersalne i na paliwa stałe, ale różnica jest chyba tylko w tym że uniwersalne mają odprowadzenie na ściek.
komin na paliwa stałe jest dużo tańszy i mam pytanie czy w razie potrzeby do takiego komina można zastosować np piec gazowy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...