Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

farby tablicowe i magnetyczne na ścianę


Recommended Posts

Czy ktoś z Forumowiczów ma u siebie w domu ścianę pomalowaną, bardzo modnymi obecnie farbami tablicowymi (na których można pisać kredą) i/lub magnetycznymi (do których przyczepia się magnesy jak do lodówki)?
Jak się sprawują takie powierzchnie na co dzień. Czy po wielokrotnym zmywaniu nadal dobrze wyglądają, a magnesy dobrze się trzymają?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Link to postu
Zastanawiam się, czy nie pomalować taką farbą fragmentu ściany w przedpokoju.
Podoba mi się granat. Z tego co wiem malowanie nie jest skomplikowane, ale farba dość długo schnie.
Maluje się chyba 2 razy i dopiero po dwóch tygodniach można na takiej ścianie pisać. Przedtem trzeba całą powierzchnię pokryć kredą i zmyć wilgotną szmatką.
Trochę z tym zabawy, ale to dobry pomysł dla zapominalskich, można zapisać wizytę u dentysty czy zalecenia dla małolatów by zrobili zakupy czy wynieśli śmieci, ale największą frajdę pewnie mają maluchy, które bez ograniczeń mogą się wyżyć artystycznie na ścianie.
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Farby tablicowe są obecnie chyba mega hitem, bo w każdym programie o metamorfozach wnętrz jedną ścianę malują taką farbą. Niezależnie czy to kuchnia czy pokój dziecka. Kolory przeróżne, acz w większości króluje czarny. Ciekawe jak potem taką farbę zamalować, jak się już znudzi? Próbował ktoś?
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Czarną farbą tablicową sąsiadka pomalowała jedną ścianę w pokoju syna, 5 lat.
Mały powoli uczy się liter i chętnie pisze na tej ścianie, szczególnie edukowany przez babcię.
Za każdym razem jak u nich jestem to widzę przeróżne kolorowe malunki.
Wniosek z tego taki, że dzieci lubią takie atrakcje, czyli farba się sprawdza.
Link to postu
uważam, że to świetnie wyglądające i praktyczne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Zamiast kupować tablicę można pomalować całą ścianę, albo jej fragment. Znajomy ma drzwiczki szafki kuchennej pomalowane farbą tablicową - super sprawa.
Link to postu
  • 8 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Farba tablicowa tworzy dość trwałą powłokę. Jest wodoodporna, co oznacza, że można ją wielokrotnie myć oraz stosować w miejscach o wzmożonej wilgotności (np. w kuchni). Zazwyczaj maluje się nią fragment ściany (więc usunięcie/zamalowanie takiej powłoki w przyszłości nie powinno stanowić większego problemu). Można pokrywać nią nie tylko ściany, ale również meble czy rozmaite przedmioty. Farby tego typu spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa dzieci.

Aplikacja jest podobna, jak w przypadku zwykłych farb do wnętrz. Zaleca się użycie wałka malarskiego. Pamiętajmy jednak, że użytkowanie możliwe jest dopiero po ok. dwóch tygodniach od nałożenia. Należy też używać kredy przeznaczonej do tablic (warto najpierw przeprowadzić jej test na mniej widocznym fragmencie ściany pomalowanej „tablicówką”), która mniej się osypuje.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...