Skocz do zawartości

szambo


Recommended Posts

  • 11 miesiące temu...

Witam. Ja miałem budować szambo, ale przeliczyłem i postawiłem przydomową oczyszczalnię ścieków na 4 osoby w ruchu ciągłym, a w wekendy na 10.Opłaca się bo jeśli podłączyli by mnie do kanalizy to bym nieżle bulił za ścieki,a tak raz w roku pompuję osady i dorzucam bakterii, koszt około 150zł.Szambo musisz pompować częściej. :icon_biggrin:

Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja miałem budować szambo, ale przeliczyłem i postawiłem przydomową oczyszczalnię ścieków na 4 osoby w ruchu ciągłym, a w wekendy na 10.Opłaca się bo jeśli podłączyli by mnie do kanalizy to bym nieżle bulił za ścieki,a tak raz w roku pompuję osady i dorzucam bakterii, koszt około 150zł.Szambo musisz pompować częściej. icon_biggrin.gif


Witam
Bardzo dobry pomysł tylko jak się to ma do opłat za wodę do mojego ojca przyszło zawiadomienie o kontroli szamba i będą sprawdzać stan wodomierzy i czy szambo jest wypróżniane by stan z wodomierza i stan wywożonych nieczystości się zgadzał.
Jak w tym przypadku jest bo woda idzie przez drenaże do gruntu ???
Link do komentarza
Cytat

Witam
Bardzo dobry pomysł tylko jak się to ma do opłat za wodę do mojego ojca przyszło zawiadomienie o kontroli szamba i będą sprawdzać stan wodomierzy i czy szambo jest wypróżniane by stan z wodomierza i stan wywożonych nieczystości się zgadzał.
Jak w tym przypadku jest bo woda idzie przez drenaże do gruntu ???


Jeśli jest zezwolenie na budowę oczyszczalni rozsączającej to nie będą rządać kwitów na wywóz z szamba bo go nie ma.Problem jest z szambami w postaci zbiorników które powinny być szczelne i tu zasadne jest rządanie kwitów na wywóz szamba i objętość wywożona powinna zgadzać się ze stanem wodomierza.W miastach gdzie jest kanalizacja miejska tak właśnie płaci się za kanalizację-ze wskazań wodomierza.Obecnie budowane kanalizacje tak jak u mnie mogą mieć własne studzienki gdzie spływają nieczystości i jest licznik .To rozwiązanie pozwala np napełniać oczko ,podlewać ogród i nie płacić za kanalizę a tylko za wodę.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja miałem budować szambo, ale przeliczyłem i postawiłem przydomową oczyszczalnię ścieków na 4 osoby w ruchu ciągłym, a w wekendy na 10.Opłaca się bo jeśli podłączyli by mnie do kanalizy to bym nieżle bulił za ścieki,a tak raz w roku pompuję osady i dorzucam bakterii, koszt około 150zł.Szambo musisz pompować częściej. icon_biggrin.gif


ile zajmuje miejsca oczyszczalnia?
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja miałem budować szambo, ale przeliczyłem i postawiłem przydomową oczyszczalnię ścieków na 4 osoby w ruchu ciągłym, a w wekendy na 10.Opłaca się bo jeśli podłączyli by mnie do kanalizy to bym nieżle bulił za ścieki,a tak raz w roku pompuję osady i dorzucam bakterii, koszt około 150zł.Szambo musisz pompować częściej. icon_biggrin.gif


Zgadzam się z tobą budujemy przydomową przydomową oczyszczalnie .ścieków z napowietrzaniem, przeliczyliśmy opłaca się jest tańsze.W szambie raz na 2 do 3 tyg trzeba opróżnić zbiornik to kosztuje 150 za jedno opróżnienie ,oczywiście wielu użytkowników wypuszcza do rowów i wsie śmierdzą wiem bo znam ludzi którzy tak robili/teraz mają na szczęście już kanalizację/Obsługa POŚ będzie nas kosztować około 200zł na rok i jeszcze jedno akceptuje je unia.i jak skończy się okres ochronny dla polski nie trzeba się podłączać do kanalizacji maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się z tobą budujemy przydomową przydomową oczyszczalnie .ścieków z napowietrzaniem, przeliczyliśmy opłaca się jest tańsze.W szambie raz na 2 do 3 tyg trzeba opróżnić zbiornik to kosztuje 150 za jedno opróżnienie ,oczywiście wielu użytkowników wypuszcza do rowów i wsie śmierdzą wiem bo znam ludzi którzy tak robili/teraz mają na szczęście już kanalizację/Obsługa POŚ będzie nas kosztować około 200zł na rok i jeszcze jedno akceptuje je unia.i jak skończy się okres ochronny dla polski nie trzeba się podłączać do kanalizacji maja icon_biggrin.gif



Ciekawe jak to wszystko będzie egzekwowane po okresie ochronnym.?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam. Ja miałem budować szambo, ale przeliczyłem i postawiłem przydomową oczyszczalnię ścieków na 4 osoby w ruchu ciągłym, a w wekendy na 10.Opłaca się bo jeśli podłączyli by mnie do kanalizy to bym nieżle bulił za ścieki,a tak raz w roku pompuję osady i dorzucam bakterii, koszt około 150zł.Szambo musisz pompować częściej. icon_biggrin.gif


Jaki jest, chociaż przyblizony koszt szamba i przydomowej oczyszczalni?
Link do komentarza
Cytat

Proponuje nie zawracać sobie glowy szambem. Nawety jeśli oczyszczalnia jest droższa to w konswkwencji opłaca się bardziej.


Dobrzy ludzie radzili szwagrowi oczyszczalnę przydomową,wiedział lepiej i teraz pompuje po nocach do rowu.Kilka opłat za wywóz zmusiło go do tak niecnych zachowań. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

A czy na gliniastym terenie jest możliwa oczyszczalnia?



Na każdym terenie jest możliwa... jest to tylko kwestia typu oczyszczalni i sposobu rozsączania lub odprowadzania oczyszczonych ścieków.. w jednym z ostatnich muratorów jest bardzo szczegółowy opis różnych typów oczyszczalni i sposobu ich budowy w zależności od warunków gruntowych, wielkości działki itd.. itp..
Link do komentarza
Cytat

Cze.Według praw fizyki to teściowa mocną głowę by mieć musiała aby strop rozwalić.Prędzej będzie kłopot z oddawaniem ,no ze .wiesz co mam na mysli.POzdro icon_biggrin.gif



Nikt nie traktuje tych sugestii poważnie mam nadzieję. Zwracam tylko uwagę że paląca się benzyna to pożar a ten bardzo szybko opanowałby sąsiednie pomieszczenia. Więć jeśli ktoś naprawdę aż tak nie lubi teściowej bezpieczniejsza będzie zupa grzybowa. icon_wink.gif A poza tym jak to się ma do szamba/oczyszczalni??
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

ja mam szambo i to jest koszmar, dobrze, ze za 3 lata ma byc u nas zrobiona kanalizacja. Wolałabym oczyszczalnie.


dlatego proponuje aby nikt nie inwestował w
betonowe szamba
z którymi nie wiadomo co później zrobić.
Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego szamba :
szambo_jpg_500x500_q95_wm_w1_o9_gs0_r0_p-326x24_s40.jpg
jego instalacja wygląda tak:
szambo__jpg_400x400_q95_wm_w1_o5_gs0_r0_p-280x-207_s56.jpg
, a później można takie szambo odkopać i odsprzedać po prawie takiej cenie za jaką się kupiło bo nie psuje się ono ani nie kruszy.

polecam szamba JFC które są naprawde tanie i można zobaczyć tutaj: http://www.jfcpolska.pl/szamba.html
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Ja kupiłem sobie szambo betonowe dwukomorowe i nie narzekam. Ścieki szambiarka wybiera mi raz na 1-1,5 roku. Do drugiej komory dodaje sobie czasami bakterii żeby woda się oczyszczała. Mam do szamba zrobiony drenaż więc nie chciałem zanieczyszczać środowiska, stąd te bakterie.


Napisz coś więcej na temat tego szamba.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
He he dość długo nie zaglądałem a tu znaleźli się zainteresowani icon_smile.gif

Ok, już przedstawiam szczegóły.

Mieszkam na obrzeżach Łodzi a szambo betonowe kupiłem z Radomia. Troche dziwne że z Radomia ale tam maja dobre ceny tych szamb. Tylko przestrzegam!! Nie dajcie się nabrać na tani chłam. Najpierw miałem kupic sobie szambo z firmy "sałexpol" lecz na szczęście dowiedziałem się że ktoś z mojego otoczenia (jakiś zanjomy znajomego itp:) kupił tam zbiornik, no i wyrzucił pieniądze w błoto. Nawet poszperałem troche w sieci i znalazłem to (nawet nie było trudno znaleźdź) http://forum.muratordom.pl/ostrzegam-przed...amba,t58582.htm ale jazda! Postanowiłem że wybiore zbiornik za rozsądną cena a nie najtańszy, pomyślałem że za ceną idzie pewnie jakość (miałem taką nadzieje:) . Wybrałem sobie dwie firmy z okolic Radomia które moim zdaniem nie maiły aż tak tanich zbiorników ale chciałem miec pewność że szambo bedzie dobrej jakości.
Wybór padł na:
Eko-Trans i Ekobet .

Ostatecznie kupiłem w eko-transie, lepiej mi się z facetem rozmawiało, z resztą doradził mi właśnie ten zbiornik dwukomorowy z czego jestem bardzo zadowolony icon_smile.gif .

Kupiłem szambo 10m3 dwukomorowe za 2450zł + koszt dostawy i montażu. Razem ponad 3 tys . Cena była niezła moim zdaniem, no i mam o wiele większą pewność że nie będzie przeciekało lub co gorsza nie zawali sięicon_smile.gif
Moim zdaniem nie opłaca się zaoszczędzać kilkuset złoty na szambie a później płakac (jak w przypadku sałexpolu).
Dobrze że dotarła do mnie taka informacja o tych tanich szambach, bo dam sobie ręke uciąć że jeżeli bym nie usłyszał, kupił bym tańsze i bym pewnie tego żałował.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Trudno zaprzeczyć! Biurokracja europejska nałożyła się na polską icon_sad.gif


Witam Wszystkich
W moim przypadku całą historie z kupnem,dostawą oraz posadowieniem szamba zajeła sie firma z Włocławka ,choc jestem z okolic Poznania . Generalnie był to producent szamb i nawet nie bylo problemu z jaką kolwiek dostawa na teren mojej działki ,mało tego dom postawiony wszystko wykończone tylko sie wprowadzic a brak szamba icon_sad.gif
Była jeszcze u mnie kuparka gdzie kopała wykop pod ogrodzenie i nastepnego dnia miała zakonczyc te prace dzwoniąc do firmy Tworzywo-Eko z zapytaniem o szambo dostalem odpowiedzi na wszystkie mnie irytujace pytania .Pytając sie czy dałoby rade przywieść omawiany zbiornik na jutro gdyz koncze prace koprakowe i chciałbym od razu wykorzystac sprzet do posadowienia zbiornika usłyszałem słowa "jutro na godzine 9?
Kierowca był o uzgodnionej godzinie .Za zbiornik zapłaciłem przy odbiorze dostajac fakture oraz wszystkie niezbedne dokumenty gwrancjia,montaz zbiornika ,atest Itb.Na miejscu udzielony mi jeszcze kilku porad na temat montazu.Szambo miało pojemność 6000L ,zbiornik szczelny z tworzywa sztucznego CENA 4180 brutto .Jestem bardzo zadowolony w sklepie by mnie tak nie obsłuzyli biorąc pod uwage termin dostawy i odległość :)Naprawde super polecam
Tu strona gdyby był ktos zainteresowany.www.tworzywo-eko.com.pl
Pozdrawiam Marcin
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Trudno zaprzeczyć! Biurokracja europejska nałożyła się na polską icon_sad.gif



Witam wszystkich po raz pierwszy na forum! icon_wink.gif

W moim przypadku było inaczej, a propo kupna szamba.Nasze betonowe szambo się zarwało i ścieki wydostawały się do gruntu, smrodek itp.szkoda mówić. Przeglądaliśmy różne oferty i spotkaliśmy się na działce z kilkoma instalatorami. Po przeliczeniu opłat za opróżnianie szamba zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię biologiczną. Fachowa i miła obsługa, doradzili - przy naszych warunkach gruntowych - piaski z domieszką gliny,oczyszczalnię biologiczną typu
eko-bio 2500 (pięć osób zamieszkuje dom).Jest to oczyszczalnia ze złożem aktywnym i pompą napowietrzającą z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do studni chłonnej.Zajmuje mało miejsca, działa cicho i sprawnie a przede wszystkim jest właściwie bezobsługowa.Należy pamiętać o odpowiednim zasilaniu bakterimi i opróżnianiu raz w roku z osadu, silniczek napędzający pompę o mocy 60wat.- czyli całkowity roczny koszt eksploatacji oczyszczalni wynosi nas 250zł. Dostaliśmy wszystkie dokumenty, aprobaty.opinie techniczne 10cio letnią gwarancję no i gdyby założyli kanalizację nie będziemy musieli się do niej podłączać bo oczyszczalnia jest ekologiczna i spełnia normy dotyczące ochrony środowiska. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Forumowiczów icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...