Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kotwy do mocowania murłaty


Recommended Posts

jestem na etapie przygotowywania do wylewania słupów dla ścianki kolankowej i chciałbym się dowiedzieć co do sposobu umiejscowienia kotew do mocowania murłaty. Czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie prętów gwintowanych wzdłuż wysokości słupa i grubość wieńca (105
+15 cm) i dodatkowo obsadzenie ich w stropie na niewielką głębokość??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słupki pod murłaty powinny być zbrojone 4 prętami fi 10 - 12 mm ze strzemionami co ok. 25 cm Pręty należy osadzić w wieńcu nas głębokość przynajmniej 15 cm. Kotwy do zamocowania murłaty otacza się w środku słupków żelbetowych na głębokość 20 – 25 cm. Zbrojenie jednym prętem przez całą długość słupka nie zapewnia dostatecznej wytrzymałości na zginanie podparcia konstrukcji dachowej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Cytat

Słupki pod murłaty powinny być zbrojone 4 prętami fi 10 - 12 mm ze strzemionami co ok. 25 cm Pręty należy osadzić w wieńcu nas głębokość przynajmniej 15 cm.
Co do słupków do murłaty to mam tak właśnie zrobione. W pytaniu chodziło mi konkretnie o długość kotwy i czy może ona przechodzić przez całą długość słupa.dodam że owa kotwa wykonana będzie z pręta o fi 16mm.

Rysunek poniżej przedstawia całą sytuacje i sposób osadzenia kotew


DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz murłatę 14x14cm to szpilka 14+zapas+25 w wieniec czyli około 50 cm.

Na szpilkę załóż podkładkę z blachy 4-6 mm grubości 8x8 cm z otworem fi 17-18 od spodu nakrętka to trzeba zatopić w wieńcu by wystawało z 16-18 cm. to wszystko.
Niektórzy robią bez podkładki należy zagiąć szpilkę w części zatopionej w wieńcu by ją zaklinowało - giąć po dużym promieniu by nie zmiejszyć wytrzymałości szpilki - osobiście wolę podkładki.
 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tu jest pięknie :         Wizualizacja zrobiona "na szybko", ale pokazuje potencjał...
  • W sumie to chodziło mi własciwie o elewację, czy można to jakoś uwspólczesnic tak żeby oczy nie bolały  patrzec jak teraz. Drzwi tarasowe okna itdczy to może dodac wygladu 
  • Gwarancja na styropian nie ma określonego czasu. Przyjmuje się, że poprawnie wbudowany (zgodnie z projektem i sztuką budowlaną) będzie chronił budynek przez cały okres użytkowania (co najmniej kilkadziesiąt lat). Jeżeli chodzi o ceny, to wynika z rzetelnego  podejścia producentów do oferowanego wyrobu. Niestety dane publikowane na stronie Głównego Urzędu Nadzoru  Budowlanego www.gunb.gov.pl   wprost pokazują jak dużo jest producentów styropianu, których wyroby nie spełniają deklarowanych parametrów. Stąd na rynku tak duże dysproporcje jakościowe co przekłada się na cenę finalną. Na placu budowy nie da się ocenić styropianu czy spełnia deklarowane na etykiecie parametry dlatego przy zakupie warto sprawdzić producent jakie posiada certyfikaty, rekomendacje, jakie ma wyniki kontroli GUNB, a nie tylko sugerować się niską ceną. Można przytoczyć wiele przykładów z innych dziedzin porównując produkty o rzekomo takich samych parametrach np. ceny opon samochodowych… Styropian Termo Organika jest na rynku od ponad 20 lat i jest obecnie najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym spośród wielu producentów na rynku polskim. Przy ocieplaniu ścian najważniejszy jest kompletny system ociepleń od jednego producenta, który ma gwarancję kompatybilności wszystkich elementów tworzących system, ponieważ to jest rozwiązanie, które chroni budynek przez całe jego "życie"
  • Należy znaleźć w kominku sygnał napięciowy, który się pojawia po włączeniu kominka (może to być np zasilanie pompy obiegowej kominka) to zasilanie podajemy na przekaźnik poprzez termostat umieszczony w buforze. Na termostacie ustawiamy temperaturę bufora  powyżej której kocioł ma nie pracować.  I teraz jak startuje pompa kominka podaje sygnał napięciowy na termostat. Po osiągnieciu wymaganej temperatury termostat się zwiera i podaje napięcie na przekaźnik. Przekaźnik robi beznapięciowe zwarcie na styku DE1/DE2 lub DE3 w module AM1, który zakodowany jest jako przełączanie programów z zewnątrz. W kodowaniu ustawiamy, że przełączanie jest w tryb zredukowany i ustawiamy niską temperaturę wymaganą pomieszczenia.
  • Kat nachylenia 6 stopni blacha t35, nie ma nic. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...