Skocz do zawartości

kotwy do mocowania murłaty


Recommended Posts

jestem na etapie przygotowywania do wylewania słupów dla ścianki kolankowej i chciałbym się dowiedzieć co do sposobu umiejscowienia kotew do mocowania murłaty. Czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie prętów gwintowanych wzdłuż wysokości słupa i grubość wieńca (105
+15 cm) i dodatkowo obsadzenie ich w stropie na niewielką głębokość??
Link do komentarza
Słupki pod murłaty powinny być zbrojone 4 prętami fi 10 - 12 mm ze strzemionami co ok. 25 cm Pręty należy osadzić w wieńcu nas głębokość przynajmniej 15 cm. Kotwy do zamocowania murłaty otacza się w środku słupków żelbetowych na głębokość 20 – 25 cm. Zbrojenie jednym prętem przez całą długość słupka nie zapewnia dostatecznej wytrzymałości na zginanie podparcia konstrukcji dachowej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Słupki pod murłaty powinny być zbrojone 4 prętami fi 10 - 12 mm ze strzemionami co ok. 25 cm Pręty należy osadzić w wieńcu nas głębokość przynajmniej 15 cm.




Co do słupków do murłaty to mam tak właśnie zrobione. W pytaniu chodziło mi konkretnie o długość kotwy i czy może ona przechodzić przez całą długość słupa.dodam że owa kotwa wykonana będzie z pręta o fi 16mm.

Rysunek poniżej przedstawia całą sytuacje i sposób osadzenia kotew






DSC01446.jpg

Link do komentarza
Jeśli masz murłatę 14x14cm to szpilka 14+zapas+25 w wieniec czyli około 50 cm.

Na szpilkę załóż podkładkę z blachy 4-6 mm grubości 8x8 cm z otworem fi 17-18 od spodu nakrętka to trzeba zatopić w wieńcu by wystawało z 16-18 cm. to wszystko.
Niektórzy robią bez podkładki należy zagiąć szpilkę w części zatopionej w wieńcu by ją zaklinowało - giąć po dużym promieniu by nie zmiejszyć wytrzymałości szpilki - osobiście wolę podkładki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...