Skocz do zawartości

jak mogę postawić ogrodzenie


Recommended Posts

icon_wink.gif Moja działka jest pochyła w kierunku działki sąsiada. Nasz poziom Zero budynku wyszedł jakies 1,6 cm wyżej niż poziom zero budynku sąsiada. Powstała teraz kwestia ogrodzenia. Ja chcę podnieść poziom ziemi do moich potrzeb , sąsiadka nie ma takiej możliwości bo już jej dom stoi wybudowany. W tej chwili chce stawiać ogrodzenie, ale na własnych warunkach. będa więc dwa ogrodzenia. Moje pytanie: CZY MOGĘ (MUSZĘ) WYLAĆ WIĘCEJ WYLEWKI OK 120 CM POD OGRODZENIE I POTEM NA WYLEWCE STAWIAĆ SWOJE OGRODZENIE. BĘDZIE TO WYGLADAŁO NIE ŁADNIE, GDYŻ BĘDA DWA MURY SĄSIADA + SIATKA, I MÓJ MUR+ OGODZENIE Z DREWNA NO I TA RÓŻNICA W POZIOMACH? PROSZE O POMOC JAK MOŻNA ROZWIĄZAĆ PROBLEM. NIE UŚMIECH MI SIE ROBIĆ SKARPY NA DZIAŁCE OD STR. SĄSIADA. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

;) Moja działka jest pochyła w kierunku działki sąsiada. Nasz poziom Zero budynku wyszedł jakies 1,6 cm wyżej niż poziom zero budynku sąsiada. Powstała teraz kwestia ogrodzenia. Ja chcę podnieść poziom ziemi do moich potrzeb , sąsiadka nie ma takiej możliwości bo już jej dom stoi wybudowany. W tej chwili chce stawiać ogrodzenie, ale na własnych warunkach. będa więc dwa ogrodzenia. Moje pytanie: CZY MOGĘ (MUSZĘ) WYLAĆ WIĘCEJ WYLEWKI OK 120 CM POD OGRODZENIE I POTEM NA WYLEWCE STAWIAĆ SWOJE OGRODZENIE. BĘDZIE TO WYGLADAŁO NIE ŁADNIE, GDYŻ BĘDA DWA MURY SĄSIADA + SIATKA, I MÓJ MUR+ OGODZENIE Z DREWNA NO I TA RÓŻNICA W POZIOMACH? PROSZE O POMOC JAK MOŻNA ROZWIĄZAĆ PROBLEM. NIE UŚMIECH MI SIE ROBIĆ SKARPY NA DZIAŁCE OD STR. SĄSIADA. icon_cry.gif


Podejrzewam, że wkradł się 'drobny' błąd i róznica poziomów zero to 1,6m a nie jak napisałaś 1,6cm.
Budowanie skarpy jest jakims rozwiązaniem, może nie od strony sąsiada ale przy samym domu o ile jest taka możliwość i estetycznie tez będzie do przyjęcia ( np. z gazonów obsadzonych zielenią)
Nie wiem na ile elastyczną osoba jest sąsiadka, może dała by się przekonać do zrobienia jednego ogrodzenia: zamiast siatki od jej strony byłby widoczny mur ( obłożony np sztucznym kamieniem) i powyżej tego muru drewno; od Twojej strony będzie tylko drewno i niewielki widoczny fragment podmurówki. Wykonanie całości ogrodzenia z obu stron leżało by w Twojej gestii, natomiast sasiadka powinna partycypowac w kosztach okładziny na mur z jej strony. Faktem jest, że z jednej strony będzie miała 'ścianę' ogrodzenia ale jezeli za jej siatką wykonasz ogrodzenie na "swoich warunkach" to na to samo wyjdzie tylko deczko gorzej wizualnie.
--- tyle dywagacji bez oglądania sytuacji :wink:


-------------------------------
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...