Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bobbudowniczy

Wyznaczenie granicy lasu

Recommended Posts

Mam działkę która przylega do drogi która to droga przylega do lasu. Z wypisu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu wynika, że budowę domu mogę rozpocząć 25 metrów od lasu. Niestety na mapach które wziąłem z wojewódzkiego ośrodka geodezji i kartografii nie wynika jasno gdzie przebiega linia lasu. Jest tylko oznaczone, które działki są działkami leśnymi. W gminie powiedziano mi, że w takiej sytuacji granicą lasu jest granica działki która jest oznaczona jako leśna. Tak się jednak składa, że ta granica na mapach przebiega w środku projektowanej drogi. Droga ta ma być oczywiście drogą asfaltową, więc nie ma mowy o tym aby na drodze asfaltowej rósł sobie las ) W związku z tym dalej nie wiem gdzie przebiega granica lasu od której mam liczyć odległość 25 metrów.

Może jest wśród was ktoś taki kto miał do czynienia z tego typu sprawą. Może wiecie jak to jest w prawie i gdzie to jest zapisane. Gdzie można się odwołać w tego typu sytuacji.

Pozdrawiam,

Bob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy występowaniu o pozwolenie na budowę konieczne jest dołączenie planu zagospodarowania działki sporządzonego przez uprawnionego projektanta. To do niego należy ustalenie lokalizacji budynku zgodnie z wymaganiami planu zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ droga jeszcze nie istnieje to trudno przewidzieć jak zinterpretują wymaganą odległość urzędnicy - czy liczoną od aktualnej granicy działki leśnej czy też od granicy przesuniętej w wyniku planowania budowy drogi. Od decyzji wydanej przez starostwo można odwoływać się do urzędu wojewódzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
  • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
  • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
  • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...