Skocz do zawartości

Wyznaczenie granicy lasu


Recommended Posts

Mam działkę która przylega do drogi która to droga przylega do lasu. Z wypisu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu wynika, że budowę domu mogę rozpocząć 25 metrów od lasu. Niestety na mapach które wziąłem z wojewódzkiego ośrodka geodezji i kartografii nie wynika jasno gdzie przebiega linia lasu. Jest tylko oznaczone, które działki są działkami leśnymi. W gminie powiedziano mi, że w takiej sytuacji granicą lasu jest granica działki która jest oznaczona jako leśna. Tak się jednak składa, że ta granica na mapach przebiega w środku projektowanej drogi. Droga ta ma być oczywiście drogą asfaltową, więc nie ma mowy o tym aby na drodze asfaltowej rósł sobie las ) W związku z tym dalej nie wiem gdzie przebiega granica lasu od której mam liczyć odległość 25 metrów.

Może jest wśród was ktoś taki kto miał do czynienia z tego typu sprawą. Może wiecie jak to jest w prawie i gdzie to jest zapisane. Gdzie można się odwołać w tego typu sytuacji.

Pozdrawiam,

Bob
Link do komentarza
Przy występowaniu o pozwolenie na budowę konieczne jest dołączenie planu zagospodarowania działki sporządzonego przez uprawnionego projektanta. To do niego należy ustalenie lokalizacji budynku zgodnie z wymaganiami planu zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ droga jeszcze nie istnieje to trudno przewidzieć jak zinterpretują wymaganą odległość urzędnicy - czy liczoną od aktualnej granicy działki leśnej czy też od granicy przesuniętej w wyniku planowania budowy drogi. Od decyzji wydanej przez starostwo można odwoływać się do urzędu wojewódzkiego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...