Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy podlewaniem można sterowac przez system alarmowy?


Recommended Posts

Pytanie, jak w temacie - jak sterować podlewaniem ogrodu - tzn. czy lepiej założyć oddzielny sterownik, czy lepiej podciągnąć to pod system alarmowy? O ile w ogóle da się to zrobić...

Póki co przymierzam się dopiero do zakładania takich instalacji (zarówno nawadnianie, jak i system alarmowy...). Moje pojęcie jest o tym co najwyżej blade icon_smile.gif Ale chyba lepiej zawczasu wszystko zaplanować, porównać rozwiązania... żeby później uniknąć kosztownych przeróbek. Edytowano przez Notohop (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie, jak w temacie - jak sterować podlewaniem ogrodu - tzn. czy lepiej założyć oddzielny sterownik, czy lepiej podciągnąć to pod system alarmowy? O ile w ogóle da się to zrobić...
Jeżeli montowany będzie system alarmowy, automatycznym nawadnianiem ogrodu najlepiej sterować za pomocą centrali alarmowej. Nowoczesne systemy alarmowe umożliwiają realizację systemu domu inteligentnego poprzez połączenie niezależnych dotąd instalacji w system sterowany ręcznie lub automatycznie. Dotyczy to nie tylko ogrzewania czy oświetlenia, ale również nawadniania ogrodu i innych instalacji. Zaawansowana centrala alarmowa pozwala na sterowanie nawet rozbudowanym, wielosekcyjnym systemem automatycznego podlewania.

Sterując podlewaniem za pomocą centrali alarmowej, do systemu nawadniającego nie podłącza się już typowego sterownika. Zastosowanie centrali umożliwia włączanie i wyłączanie podlewania o dowolnej porze i z dowolnego miejsca (za pomocą smartphone?u).

Elektrozawory instalacji nawadniającej (zakopane w specjalnej skrzynce w ogrodzie) podłącza się do centrali za pomocą odpowiednich modułów sterujących (zależnie od rodzaju zaworów). Jeśli system nawadniania jest wyposażony w czujnik deszczu lub wilgotności gleby (a zazwyczaj jest), podłącza się go do właściwie oprogramowanego wejścia centrali.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesiące temu...
Dodam jeszcze od siebie, że takimi systemami do sterowania zarówno alarmem jak i elementami automatyki dysponuje Satel Integra. Np Satel Integra 128-WRL. Centralka zarządza alarmem (uzbrojenie i rozbrojenie), umożliwia sterowanie podlewaniem ogrodu czy zarządzanie systemem ppoż. Krótko mówiąc jest to prawdziwy kombajn – ale w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Jest przy tym stosunkowo niezawodny.


Alternatywa to systemy Fibaro - które działają na bardzo podobnej zasadzie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No dobra, ale w jaki sposób nim sterować? Rozumiem, że można to wszystko zaprogramować? Czy można sterować zdalnie?Jasne. Ludzie sterują pojazdami na księżycu, a tu przecież tylko głupie podlewanie...
  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No dobra, ale w jaki sposób nim sterować? Rozumiem, że można to wszystko zaprogramować? Czy można sterować zdalnie?
Tak, sterować można zarówno przy pomocy manipulatora, który zamocowany jest w jakimś łatwo dostępnym punkcie. Np manipulaory typu INT-TSG i INT-TSH. Z wyglądu przypominają trochę tablet. Sterowanie jest mega proste. Robisz to przy pomocy dotykowego panelu. Gdybyś chciał o tym poczytać, to tutaj masz link do artykułu: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly...manipulatorach/ Sterować można również przy pomocy smartfona, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji np. Versa Control. Posiada wygodny interfejs, jest intuicyjna w nawigacji.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...