Skocz do zawartości

Jak dbać o nawierzchnię z betonowej kostki brukowej?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Mycie. Nawierzchnię z kostki betonowej warto dwa, trzy razy w roku dokładnie zmyć wodą. Dzięki temu usuniemy z niej nalot organiczny zawierający między innymi zarodniki grzybów i nasiona roślin (które mogą także gromadzić się w szczelinach między kostkami).

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/porady/11712-jak-dbac-o-nawierzchnie-z-betonowej-kostki-brukowej
Link do komentarza
Ja mam kostkę Kontur. Utrzymanie jej w czystości nie jest problemem bo jest zabezpieczona systemem Hydrostop. Do tego kostkę zabezpieczałem impregnatem. Teraz brud łatwo zmyć przy pomocy ciśnieniowej myjki.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość atthur petryka
Czym najlepiej jest wypełnić dość szerokie przestrzenie między kostkami?Piasek wypłukuje się szybko a w jego miejsce dostaje się brud i nasiona chwastów
Link do komentarza

A co sądzicie na temat grysu?. Widziałem takie rozwiązania na zdjęciach aranżacyjnych firm oferujących płyty tarasowe. Myślę, że do nawierzchni z kostko też można :przysposobić" taki dodatek. Nasiona chwastów trzeba niszczyć chemicznie. 

 

PS. o ile kostkę w miarę łatwo jest utrzymać w czystości (wspomniane impregnaty i preparaty czyszczące), to takie luźne nawierzchnie....hmmmmm szczerze wątpię.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 24.01.2017 o 09:01, nokia napisał:

A inne preparaty do kamienia zamiast SYSTEMU?. SYSTEM to brzmi dla mnie profesjonalnie ale wróży wydatki.

.W skład naszego "systemu do kostki" wchodzą jedynie 2 rodzaje produktów:

1. Środki czyszczące:
- SARSIL CZYŚCIK bruk,klinkier,kamień - w postaci koncentratu do rozcieńczania wodą - stosowany jedynie w momencie pojawienia się białych wykwitów wapiennych

-  SARSIL Czyścik - uniwersalny środek czyszczący - w postaci koncentratu do rozcieńczania wodą

2. Impregnaty Silikonowe
- SARSIL bruk - gotowy do użycia silikonowy impregnat rozpuszczalnikowy przeznaczony do kostki brukowej. Dzięki dużej zawartości żywicy silikonowej środek ten doskonale zabezpiecza kostkę przed wodą i brudzeniem się.

- SARSIL bruk PREMIUM - gotowy do użycia silikonowy impregnat w postaci emulsji wodnej. Dzięki odpowiednim dodatkom, środek ten zabezpiecza przed wodą  oraz tłuszczami i olejami.
(przez co bardzo często polecany przez nas w miejscach narażonych na tego typu plamy: grile, wędzarnie itp)

Oczywiście nie trzeba stosować wszystkich :) 

Wszytko zależy od stanu kostki jaki mamy. Jeśli kostka jest brudna to oczywiście należy ją wyczyścić przed impregnacją, natomiast jeśli kostka jest czysta to pomijamy środki czyszczące i wybieramy któryś z impregnatów.

Oczywiście impregnacja jest jakimś tam wydatkiem - ale jeśli chcemy aby nasza kostka wyglądała ładnie to musimy go ponieść.

Jednocześnie zwracam uwagę na to aby nie wybierać najtańszych preparatów na rynku, ponieważ zawierają one czasami jedynie 2-3% żywicy, pozostała część to woda lub inny rozpuszczalnik które są jedynie nośnikami i szybko odparowują.

W przypadku pytań służymy pomocą oraz ewentualnie darmowymi próbkami.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...