Skocz do zawartości

problem z podłogówką


Recommended Posts

mam problem z ogrzewaniem podłogowym o ile podłogówka na odle grzeje dobrze u góry nie chce sie zagrzać , ogień cały czas od ponad miesiaca. temperatura na wejsciu do podłogówki miedzy 40 a 50 . bardzo minimalne przepływy na rozdzielaczu, po okreceniu zaworów obok rozdzielacza wzrasta przepływ. górna belka zawsze ciepła. na moje oko cos blokuje powrót, czy moze to być zawór zwrotny przed piecem? dodam ze jak do mieszam wiecej wody to minimalnie wzrastaja przepływy ale nadal sa minimalne, tyle ze woda leci zimna bo powrót lodowaty, rok temu wszystko działało.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
wyczyszczone sitko, nic nie pomaga, pompa ma moc maksymalna 45 W. zeby to osiągnąć musze na maksa odkrecić mieszanie wody z powrotu, wtedy skacze 44-45, za to spada mi temperatura na zasilaniu do nawet 25 stopni, jak zakrecę mieszanie to wydajnosc 41-42. zaraz za mieszaczem jest zawór zwrotny na popwrocie, nadal niewiem czy on nie robi za duzęgo oporu

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

oczywiscie, kilkukrotnie, przelane wiele litrów wody


Przelewanie to nie odpowietrzanie o ile wiesz o co chodzi. Masz na tym rozdzielaczu odpowietrzniki? Bo fotka która zamieściłeś za dużo nie wyjaśnia.
Temperatura na powrocie zawsze będzie niższa, tylko pytanie jak długo ta niższa się utrzymuje.
Link do komentarza
Cytat

na rozdzielaczach odpowietrzniki na obu belkach, nizsz temperatura utrzymuje się .. no własnie cały czas. piec nie wygaszany przez tydzień, nawet 2


Są to automatyczne odpowietrzniki?
Masz jakieś rotametry pozakładane bo wygląda na to, ze nie masz dobrego obiegu. Coś za bardzo musiałeś z kryzować jakiś obwód który blokuje pozostałe.
Link do komentarza
Cytat

(.) podłogówka na dole grzeje dobrze, u góry nie chce zagrzać (...)
czy moze to być zawór zwrotny przed piecem? (...)
rok temu wszystko działało.


Hej, klingos. Najbardziej dziwi, że rok temu działało. Zamknij może dla testu ogrzewanie dołu i sprawdź samą górę. Może woda nauczyła się, że po grzmota ma iść na górę, jak ma łatwiej pójść samym dołem. A mówiąc poważnie, może gdzieś się pozmieniały nastawy i skutkiem tego w obwodzie górnym zrobiły się zbyt duże opory. Zamknij ogrzewanie parteru i zobacz, czy góry działa.
Jak nie zadziała, to znaczy, że się zatkało.
A jeśli zadziała, to będzie wiadomo, że problem jest z proporcjami oporu. I wtedy trzeba wyregulować przepływy, bo się pewnie rozregulowało.
Jeśli sama góra będzie działać, to też może znaczyć, że pompka się zmęczyła, skutkiem czego ciepłe idzie mniejszym strumieniem , w związku z tym to, co rok temu było okej, w tym jest poniżej progu i woda uznaje, że nie ma sensu pchać się na górę, więc płynie sobie tylko dołem.

A mówiąc poważnie: jeśli pompka podaje mniejszy strumień, to na górze ciepłe krąży, ale w zbyt małej ilości żeby ogrzać kondygnację.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...