Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszty wykonania ogrzewania podłogowego

Recommended Posts

Koszty wykonania wodnego ogrzewania podłogowego są obecnie niższe niż kilka lat temu, na co złożyły się i stagnacja gospodarcza, i rosnąca dostępność materiałów ułatwiających montaż, a więc redukujących koszty robocizny.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/18917-koszty-wykonania-ogrzewania-podlogowego

Gość TerruBluefish
Koszt ogrzewania podłogowego jest różny w zależności od rodzaju materiałów i niezbędnej ich ilości. Ale żeby to policzyć trzeba zrobić projekt lub przynajmniej orientacyjny projekt

Gość Harry
Gdzie tu jasne porównanie (poproszę całkowity koszt, m2 w każdej technologii dla danego pomieszczenia z jednakowym parametrem cieplnym)

Gość Gość Rado
To taki ekspert jak fachowiec,który układał rurki ogrzewania podłogowego na zdjęciu u góry

Gość Budowlaniec
jaki fachowiec, taki artykuł, konkretnie trzeba podawać oczywiście jako przykład. Np. dom z poddaszem 140m2 piec już jest 5 klasa eco, i teraz: ile orientacyjnie muszę mieć kasy na koncie na ogrzewanie podłogowe? krótko i na temat. Kilka wariantów od markowych do najtańszych instalacji poproszę.

18 godzin temu, Gość Budowlaniec napisał:

ile orientacyjnie muszę mieć kasy na koncie na ogrzewanie podłogowe?

Po przeliczeniu u mnie wyszło praktycznie to samo co wydałbym na grzejniki .Jak nie ciut taniej .

Jeśli chodzi o materiały oczywiście , robocizna była moja .

• Dziękuję 1

9 godzin temu, joks napisał:

Po przeliczeniu u mnie wyszło praktycznie to samo co wydałbym na grzejniki .Jak nie ciut taniej .

Jeśli chodzi o materiały oczywiście , robocizna była moja .

Przy robociźnie nie ma dużych rozbieżności pomiędzy podłogówką a grzejnikami, więc nawet gdy podliczyć materiał + robociznę między grzejnikami a podłogówką wychodzi praktycznie tyle samo.

Gość rodoobowiązuje
Rzeszów 2019r. dom 120m2 powierzchni użytkowej : ogrzewanie podłogowe na parterze i piętrze bez garażu i kotłowni + 6 grzejników tradycyjnych (2x łazienkowe na ręczniki, większy w garażu, mniejszy w kotłowni + 2 grzejniki pod skośnymi oknami dachowymi) 2 skrzynki rozdzielcze 16 200zł. Grzejniki i wszelkie materiały do podłogówki dostarczał wykonawca.

1 godzinę temu, Gość rodoobowiązuje napisał:

Rzeszów 2019r. dom 120m2 powierzchni użytkowej : ogrzewanie podłogowe na parterze i piętrze bez garażu i kotłowni + 6 grzejników tradycyjnych (2x łazienkowe na ręczniki, większy w garażu, mniejszy w kotłowni + 2 grzejniki pod skośnymi oknami dachowymi) 2 skrzynki rozdzielcze 16 200zł. Grzejniki i wszelkie materiały do podłogówki dostarczał wykonawca.

:zalamka: W końcu co masz? grzejniki czy podłogówkę? Tema jest o kosztach wykonnania podłogówki a nie instalacji c.o. z grzejnikami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Trzeba dolać wody i /lub odpowietrzyć - to tak na pierwszy rzut oka, bo za mało informacji
    • wczoraj był u mnie montażysta odkurzaczy centralnych, spytałem go, jak rozwiązać taki problem. Sprężyna/żmijka to ostateczna ostateczność. w skrócie: Odkręcamy odkurzacz, podłączamy go do gniazda, gdzie prawdopodobnie się zatkało. włączamy odkurzacz na full, a w miejscu gdzie odkurzacz wcześniej był, zatykamy otwór (potrzebne do tego są 2 osoby) Zrobi się odpowiednie ciśnienie, odtykamy szybko otwór który zatkaliśmy ręką i wytworzy się swego rodzaju "fala  uderzeniowa" która powinna odetkać rurę. Można spróbować samemu, ale żeby podłączyć odkurzacz z drugiej strony, to będą potrzebne np. rurki, węże elastyczne itd - więc nie wiem czy nie prościej zawołać kogoś, kto się tym zawodowo zajmuje (montuje odkurzacze), on wszystkie takie rzeczy ma pod ręką.   A niestety, największy problem, to olbrzymia ilość spartaczonych instalacji - robią je często gęsto przypadkowi ludzi, którzy nawet wykorzystują do tego rury do wody, nie mają pojęcia o pewnych zasadach, które trzeba przestrzegać podczas rozkładania rur...  
    • Gość Mała
      Co jest nie tak, mam w mieszkaniu 6 grzejników z czego 5 jest ciepłych tylko do połowy, góra gorąca a od połowy w dół lodowate.
    • 1. Płyty ustawiasz pionowo. Zasypujesz warstwami. Na wys. 2m jst już następna płyta XPS. 2. Płyty XPS nie daje się tylko tam gdzie są dreny, ale np, polecaja na narożnikach, cokołach, parapetach - tam musisz kleić. 3. Pionowe pasy pianki po to, żeby powietrze miało ktordy wyjść - inaczej dociskając płytę, je sprężysz - i płyta z powrotem sie odsunie od ściany. Spróbuj - to zobaczysz. Klej nie ma chronić przed wilgocią (choć chyba nie nasiąka). Wodanie bedzie podchodzić do góry, tylko w dół do poziomu drenu. Po to robisz dren. Jesli dren masz wyżej niż XPS - no to woda tam może być. Jeśli XPS jest powyżej drenu - to wody tam nie będzie, chyba że dren nie dziala. Piankę możesz zastosować pomocniczo - te pionowe paski - przez wolne szpary będzie najwyżej wychodzić para wodna. 4. Po co smarowac ławe, skoro nad nią jest izolacja. I tak bedzie ława ciągnąć wilgoć od spodu, a tam i tak ie posmarujesz. Zresztą - masz izolację poziomą i ona nie pusci wody wyżej. A poniżej izolacji poziomej, ale powyżej posadowienia -   masz dren. To wystarczy.
    • Sam to sprawdziłeś, czy ktoś Cię tego tekstu nauczył? W obydwu przypadkach zalecam powrót do lekcji podstaw fizyki. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...