Skocz do zawartości

Koszty (orientacyjne) remontu do porównania


Recommended Posts

Panie i Panowie, mam pytanie, na razie z gatunku teoretycznych. Rozglądamy się za małym domem do remontu - z różnych względów powinien się znajdować w określonej okolicy, a że pracujemy w wolnym zawodzie i lubimy zadupia, to szukamy na wsi. Szukamy do remontu bo nie mamy możliwości wybudowania od razu/wzięcia kredytu. Dobrze, gdyby można było w domu mieszkać (np. po wyprowadzeniu wstępnym łazienki, kuchni i pokoju) i wykańczać resztę.

W oko wpadły mi dwa ogłoszenia
1. http://olx.pl/oferta/dom-70m2-na-dzialce-5...html#54e6ef7559

i to:

2. http://otodom.pl/oferta/krosniewice-klodaw...html#232c81dc86

Nr 1 jest na większym zadupiu (plus), ma wymienione okna, kanalizę, wodę i prąd. Wywalony jest strop, a z informacji o środku jest, że stan surowy zamknięty (nie wiemy, czy są wylewki, czy jakieś stare podłogi). Działka 57 arów wśród pól i łąk. Tańszy - 63 000 zł
Nr 2 jest jakieś 2 km od dość ruchliwej trasy (minus), ma jakiś budynek gospodarczy, który można przekształcić na garaż (plus, ale bez wartościowania w kontekście remontu), do tego kanaliza, prąd, woda, ogrzewanie i generalnie widać, że jest zamieszkany i ogarniany remontowo. Strop jest, okna drewniane. Działka 55 arów, przy lesie. Droższy - 65 000 zł

Wstęp był długi, ale teraz konkretne pytanie - jak myślicie, porównując takie oferty, która byłaby bardziej korzystna pod kątem remontu? Cenowo, ale i też pod względem wygody? Teoretycznie więcej jest do zrobienia w domu nr 1, ale może zwrócicie mi uwagę na elementy, które mogą być istotne, a na których się zwyczajnie nie znam icon_smile.gif
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i mam nadzieję, że moje pytanie nie jest z gatunku pytań typowo debilnych ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...