Skocz do zawartości

Pomoc we wzmocnieniu fundamentów


Aerie

Recommended Posts

Witam,
Nie dawno stałam się właścicielką 100 letniego domu. Fundamenty domu siadają i ściany kładą się na jeden bok, chciałam się dowiedzieć czy dało by radę wzmocnić owy fundament i jak to zrobić. Fundament jest wykonany z cegły posadowionej poniżej poziomu gruntu chyba nie jestem do końca pewna. Niżej zdjęcia jak dom wygląda z zewnątrz. Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 17.11.2015 o 16:00, Aerie napisał:

Niżej zdjęcia jak dom wygląda z zewnątrz

Masz piękną chałupę - zazdroszczę! Fundament chyba kamienny.Ale rzeczywiście trochę faluje - nie wiadomo ze zdjęcia, czy taka uroda, czy fundamenty posiadały trochę. 

Ten rodzaj konstrukcji (z zewnątrz wygląda na pruski mur) jest dość plastyczny. Pracuje i ugina sie na gruncie. Musisz skonsultować z konstruktorem.

Przy założeniu ratowania oryginału i nastroju (obrazu) (dość poetycka i marzycielska koncepcja):

Ja bym wymienił fundamenty na nowe ( z izolacją) - oczywiście robi sie to krótkimi odcinkami, zabezpieczając ścianę. Konstrukcja lekko pofalowała, ale mur ceglany nie popękał (jest jeszcze kwestia pionu) - zostawiłbym to, jesli się da.

Ona - czy je wymienisz (bo nie są szczelne i energooszczędne , albo zbutwiałe)). -  Jesli nie - to mogły by tak falować, choć nie wiem jak z otwieraniem. Dlaczego mówię, że mogą falować? - bo pięknie wyglądają, no i oryginały - a dla wyglądu postawiono już nawet dom na dachu i narożniku.   Ale może wymienisz okna (kwestia stylowości) - no to trzeba je jednak wypoziomować.

To w kwestii fundamentów.

Ktoś wcześniej proponował rozbiorkę i zbudowanie od nowa - i to jest sensowne. I być może nie tak drogie znowu. Często przeróbki sa droższe od budowania od nowa!  Możesz wykorzystać w całości konstrukcję - ew. wymienić zbutwiałe fragmenty, zabezpieczyć, cegłe wymurować, jak w oryginale - wymienić okna. To samo z dachem.

Masz do przemyślenia!

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Nie bardzo wiem czemu zakładacie że siada fundament ?????

Mnie bardziej wygląda na to że to co powinno być nad ziemią jest pod, znaczy belka drewniana leżąca na ławie widoczna na zdjęciu ze szczytem budynku .

Stale zamoknięta od czasu podniesienia drogi , zbutwiała i przestała trzymać , lub jak kto woli zrobiła się na tyle cienka że się poddaje pod ciężarem , to chyba ostatni moment na ratowanie .

Jak wpisano wyżej bez konstruktora ani rusz .

A sama naprawa myślę że możliwa , ale bardzo pracochłonna i droga

Link do komentarza

Ale się nakręcacie:icon_mrgreen: jeden nowicjusz po dwóch latach doradził kobicie która była tu ostatnio podajże w 20.11.2015 i tyle ją tu widzieli i zapewne będziemy widzieć.:icon_biggrin: jeszcze zenka do kolekcji w tym temacie brakuje:D

Link do komentarza
2 minuty temu, bajbaga napisał:

Tiiiaaaa.

Komu odpowiadacie :icon_eek:

fakt

13 minut temu, demo napisał:

Nie róbcie kobiecie nadziei, ta stodoła nadaje się tylko do wyburzenia. Obiekt jest w bardzo złym stanie, a jego wartość "zabytkowa" jest na tyle mała że nijak nie uzasadnia wkładania kasy w ratowanie tego.

Nie napisałem że tanio

No fakt nie napisałem że bardzo drogo

Może nawet to bardzo , powinienem powtórzyć kilkakrotnie ,

Co nie znaczy że jak ktoś ma widzi mi się i go stać .

bo byłaby to rozbiórka z odtworzeniem.

Dobra dość o tym skoro już 2 lata nieaktualne :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...