Skocz do zawartości

Blachy z posypką ceramiczną


Recommended Posts

Cytat

Kierownik mojej budowy podsunął mi opcję zakupu na pokrycie dachy blachy z posypką ceramiczną. Czy ktoś może się wypowiedzić na temat kosztów względem zwykłej blachy (wiem, że droższa, ale o ile). Czy to gwarantuje lepszą jakość, wytrzymałość? Widziałem gdzies w internecie te blachodachówki. Wyglądają całkiem calkiem.




Na pewno jest to wyjście znacznie bardziej stylowe i estetyczne od blachy. Ceny zależą od rodzaju, kształtu, wyglądu, rejonu i dostawcy. Trzeba samemu poszukać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Kierownik mojej budowy podsunął mi opcję zakupu na pokrycie dachy blachy z posypką ceramiczną. Czy ktoś może się wypowiedzić na temat kosztów względem zwykłej blachy (wiem, że droższa, ale o ile). Czy to gwarantuje lepszą jakość, wytrzymałość? Widziałem gdzies w internecie te blachodachówki. Wyglądają całkiem calkiem.




Upewnij się czy aby na pewno będzie pasowała do Twojego domu, najlepiej ona wygląda na domkach drewnianych bądź w stylu góralskim
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Wydaje mi się, że zimą śnieg będzie się lepiej trzymał na takiej porowanej powierzchni.



Nie tylko śnieg, ale też wszelakie zanieczyszczenia. Coś jakby blaszana imitacja gontu.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Kierownik mojej budowy podsunął mi opcję zakupu na pokrycie dachy blachy z posypką ceramiczną. Czy ktoś może się wypowiedzić na temat kosztów względem zwykłej blachy (wiem, że droższa, ale o ile). Czy to gwarantuje lepszą jakość, wytrzymałość? Widziałem gdzies w internecie te blachodachówki. Wyglądają całkiem calkiem.



Tu można zerknąć na porównanie kosztów krycia blachodachówką powlekaną i z posypką:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/17297-dach-kryty-blachodachowka-przykladowa-wycena
Wycena sprzed 1,5 roku, ale można zorientować się w relacjach cenowych.
Link do komentarza
Cytat

Tu można zerknąć na porównanie kosztów krycia blachodachówką powlekaną i z posypką:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/17297-dach-kryty-blachodachowka-przykladowa-wycena
Wycena sprzed 1,5 roku, ale można zorientować się w relacjach cenowych.



Z wyceny wynika, że pod blachę z posypką kładziemy droższą membranę i do tego jeszcze kleimy ją taśmą. Przy blachodachówce powlekanej tańsza membrana bez taśmy?
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie jestem autorem zestawienia, natomiast widać, że różnica kosztów wynika przede wszystkim z różnej ceny blachodachówki:
- z posypką 16 380,00 zł,
- powlekana – 11 250,45 zł.



+ różnica w cenie obróbek wykonanych z blachy powlekanej/z posypką.

Ceny są trochę wyjęte z kosmosu. Ktoś chyba używał cennika producenta + VAT 23%.
W punktach dystrybucji zwykle naliczany jest rabat w wysokości 10-20% w zależności od produktu. Można również kupić pokrycie wraz z usługą, co automatycznie daje nam oszczędności w pozycji VAT.

Jeżeli już robione są porównania, to proponowałbym ceny netto i uwzględniał również taśmy kalenicowe/kominowe i orynnowania. Ewentualnie kominki wentylacyjne ( zagwostka przy pokryciu z posypką icon_biggrin.gif ).
A najlepiej orientacyjnie procentową różnicę w cenie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

+ różnica w cenie obróbek wykonanych z blachy powlekanej/z posypką.

Ceny są trochę wyjęte z kosmosu. Ktoś chyba używał cennika producenta + VAT 23%.
W punktach dystrybucji zwykle naliczany jest rabat w wysokości 10-20% w zależności od produktu. Można również kupić pokrycie wraz z usługą, co automatycznie daje nam oszczędności w pozycji VAT.

Jeżeli już robione są porównania, to proponowałbym ceny netto i uwzględniał również taśmy kalenicowe/kominowe i orynnowania. Ewentualnie kominki wentylacyjne ( zagwostka przy pokryciu z posypką icon_biggrin.gif ).
A najlepiej orientacyjnie procentową różnicę w cenie.



OK ale co ta posypka generalnie nam wnosi do sprawy. Skoro blacha ma być blachą a ceramika ceramiką, to co to za kombinacje i, pytam jeszcze raz, jakie z tego są plusy dla użytkownika?. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

OK ale co ta posypka generalnie nam wnosi do sprawy. Skoro blacha ma być blachą a ceramika ceramiką, to co to za kombinacje i, pytam jeszcze raz, jakie z tego są plusy dla użytkownika?.



Wnosi mniej więcej tyle, co okleina drewnopodobna na oknach PVC, lakier metalik na autach i pieprz na salami...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Wnosi mniej więcej tyle, co okleina drewnopodobna na oknach PVC, lakier metalik na autach i pieprz na salami...



Ostatnio jeden z Odwiedzających portal budujemydom.pl szukał ewidentnie blachy z posypką ceramiczną. Jest jednak zapotrzebowanie na tego rodzaju pokrycie. O powody wyboru nie pytałem natomiast doszedłem do wniosku w trakcie poszukiwań, że tego rodzaju pokrycie to "rarytas".
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...