Skocz do zawartości

Inteligentne Instalacje nie są aż tak drogie!!!


Recommended Posts

Witam serdecznie
Po lekturze artykułu w ostatnim BD o bezpiecznym i inteligentnym domu przeraziłem się. Wyczytałem tam, że projekt Inteligentnej Instalacji w domku jednorodzinnym może kosztować nawet 10 000zł, a samo okablowanie 200m2 domku to koszt około 25 000zł. Skąd takie ceny i po co redakcja straszy inwestorów. Jestem wykonawcą z kilkuletnim stażem i wiem że za cenę 35 000zł można zrobić projekt, położyć okablowanie, oraz założyć osprzęt, czyli jednym słowem wykonać kompleksowo Inteligentną Instalację (cena materiałów i wykonastwa). Oczywiście od takiej instalacji nie można wymagać paneli dotykowych w każdym pomieszczeniu, ale funkcje mogą już zaskoczyć niektórych instalatorów EIB icon_smile.gif
Ja za powyższą cenę mogę zaoferować system, który posiada m.in.:
"20 obwodów włącz/wyłącz, 28 obwodów ściemnianych, na korytarzach i ciągach komunikacyjnych, oraz np. w garderobach światło jest sterowane przez czujniki ruchu i w tych pomieszczeniach nie ma włączników.
Dodatkowo:
-16 rolet, w tym 8 sterowanych parami (po dwie),
-11 stref grzewczych, 11 elektrozaworów do rozdzielacza CO; 26 kontaktronów do każdego okna
-połączenie z alarmem i czujnikami zewnętrznymi (np. zmierzchowym, zegarem, etc)
-czujnik zmierzchowy
Moduły logiczne mają pamięć 100scen świetlnych, część można zaprogramować sprzętowo, a inne klient może sam programować. Można także zaprogramować system na kilka sposobów, np. światło w łazience będzie się w nocy zapalało tylko na 50% żeby nie oślepiać domowników, lub będzie się zapalało na 80% ale bardzo powoli. Możliwości programowania jest wiele i będą one uzgadniane z inwestorem"
- to jest fragment z mojej wyceny dla klienta za sumę około 7000Euro. Jeżeli do tego dodamy cenę projektu i kabli, oraz wykonania, to cena końcowa nie przekroczy 40 000zł. Jeżeli nawet zedrę z klienta za robociznę to na 100% nie przekroczę sumy 50 000! I jak to się ma do przykładowych cen EIB, Lutrona i Cardio???
Merten za 80 000zł daje "wersję wypasioną" (bez okablowania i wykonania), a ja do swojej dodam kolorowy panel dotykowy (może dwa jeden 6calowy w sypialni i jeden 15calowy w salonie) oraz sterowanie przez internet (komputer, telefon, palmtopa, oraz wszystko to co obsłuży nam przeglądarkę internetową) i do 80 000 jeszcze mi sporo brakuje!!!

Przepraszam za mój ton wypowiedz, ale myślę że redakcja nieświadomie niszczy rynek, który ja i podobni instalatorzy budujemy od kilku lat, a czasopismo może jednym nieprzemyślanym artykułem sporo napsuć (odstrasza potencjalnych klientów).
Jeszcze jedna uwaga - celowo w swojej wypowiedzi nie podałem nazwy systemu na jakim opieram swoje wyliczenia żeby nie robić producentowi reklamy. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany wykonaniem takiej instalacji lub informacją o systemie proszę o mail'a: Jariwo7@wp.pl (moja firma działa na terenie polski południowej, ale znam też dobre firmy które mogę polecić w polsce centralnej.

Pozdrawiam wszystkich
Jariwo7
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Potwierdzam. Instalacje inteligentne nie są wcale takie drogie a to media niepotrzebnie odstraszają potencjalnych inwestorów. Jariwo ze swoją ofertą strzelił w dziesiątkę. Oczywiście można zamontować systemy droższe i tańsze ale podany koszt jest jak najbardziej właściwy do możliwości jakie oferuje system. Z kimkolwiek nie rozmawiam i słyszy inteligentne instalacje to zaraz słyszę że to "bardzo drogie". Nic bardziej mylnego. Proponuje składać zapytania do firm instalatorskich. Wycena przecież nic nie kosztuje.

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość arturo72
Niezły temat icon_smile.gif
Dla kogo 50 czy 80tys.zł za zbędny gadżet bez którego można żyć to nie jest dużo ręka do góry icon_wink.gif
Ok,ja wyceniam takie coś na max.5tys.zł,zrobi mi ktoś za tą cenę ??
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Niezły temat icon_smile.gif
Dla kogo 50 czy 80tys.zł za zbędny gadżet bez którego można żyć to nie jest dużo ręka do góry ;)
Ok,ja wyceniam takie coś na max.5tys.zł,zrobi mi ktoś za tą cenę ??


Tak sprawdź FIBARO http://www.fibaro.com/index.php?ID=system Dostałem wycenę ok 100pln za m2. Więc jeśli masz mieszkanie 50m to wszystko realne
http://www.fibaro.com/index.php?ID=gdziekupic Edytowano przez nowicjusz69 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dostałem wycenę ok 1000pln za m2. Więc jeśli masz mieszkanie 50m to wszystko realne
http://www.fibaro.com/index.php?ID=gdziekupic


Fajnie że w dzisiejszych czasach można jeszcze spotkać ludzi dla których pieniądz nie gra żadnej roli ... na takiego się kreujesz, ale cena "taniego" systemu na poziomie 150 000zł za dom 150m2 to chyba jakaś przesada.
Merten, a to na prawdę wypasiony system przy Twojej ofercie wychodzi tanio jak wczorajsza zupa.
Ale instaluj, instaluj... kto bogatemu zabroni
Link do komentarza
Cytat

Fajnie że w dzisiejszych czasach można jeszcze spotkać ludzi dla których pieniądz nie gra żadnej roli ... na takiego się kreujesz, ale cena "taniego" systemu na poziomie 150 000zł za dom 150m2 to chyba jakaś przesada.
Merten, a to na prawdę wypasiony system przy Twojej ofercie wychodzi tanio jak wczorajsza zupa.
Ale instaluj, instaluj... kto bogatemu zabroni



Witam serdecznie. Szanowni Państwo jestem dyrektorem Handlowym producenta systemu Fibaro. Informuje ze w powyższych postach pojawiła sie pewna błędna informacja. System Fibaro kosztuje w okolicach 100 zł za metr2. Zapraszam do salonów firmowych na terenie całego kraju na prezentacje systemu. Pozdrawiam Edytowano przez Michał Rodziewicz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Fajnie że w dzisiejszych czasach można jeszcze spotkać ludzi dla których pieniądz nie gra żadnej roli ... na takiego się kreujesz, ale cena "taniego" systemu na poziomie 150 000zł za dom 150m2 to chyba jakaś przesada.
Merten, a to na prawdę wypasiony system przy Twojej ofercie wychodzi tanio jak wczorajsza zupa.
Ale instaluj, instaluj... kto bogatemu zabroni


Sorry 100 za m2. Czeski błąd
Link do komentarza
Cytat

Merten za 80 000zł daje "wersję wypasioną" (bez okablowania i wykonania), a ja do swojej dodam kolorowy panel dotykowy (może dwa jeden 6calowy w sypialni i jeden 15calowy w salonie) oraz sterowanie przez internet (komputer, telefon, palmtopa, oraz wszystko to co obsłuży nam przeglądarkę internetową) i do 80 000 jeszcze mi sporo brakuje!!!



Merten produkuje również na z-wave. Polecam się zapoznac z Merten Connect: czysty z-wave. Wtedy cena Panu spadnie do 10k zł ;)

Pozdrawiam
Edytowano przez zhouse (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość arturo72
Cytat

Co myślicie o systemie Fibaro? Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego systemu. Skłaniam się do Fibaro, głównie ze względu na możliwości jakie oferuje, ale też nie ukrywam, że cena odgrywa ważną rolę.


A jakie są te wyjątkowe możliwości ? Kontrola na spłuczką po zrobieniu kupy a może przekręca klucz w drzwiach za nas ? ;)
To się nazywa inteligencja czy wybawienie dla dwóch lewych rąk u mało inteligentych osób ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...