Skocz do zawartości

Drzwi do kabiny prysznicowej


Fidel

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu szyba w jednej z dwóch części drzwi przesuwnych (półokrągłych) w kabinie prysznicowej eksplodowała i aktualnie mamy w tym miejscu dziurę. Zastanawiam się z jakiego materiału byłoby najtaniej a jednocześnie skutecznie na jakiś czas takie drzwi zrobić.. Szyba w drugiej części drzwi ma wymiary 182cm na 38cm po łuku.

Ogólnie konstrukcja drzwi, które się ostały jest banalna.. szyba, uszczelki i mocowania do kółek..

Szukałem takich drzwi ale dokupienie ich graniczy z cudem - cała kabina jest droga a prawdopodobnie nie pomieszkam już tutaj zbyt długo.

Chodzi o to aby było szczelnie i żeby się grzyb/pleśń nie pojawiła. Jedyne co bym chciał pominąć to jakaś "kotara" bo to nawet nowe wygląda obleśnie.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz
Link do komentarza


Też myślałem o pleksie. Pytanie tylko czy sama pleksa jak będzie po niej tyle wody spływało, szybko również nie ulegnie zniszczeniu lub zagrzybieniu lub czymkolwiek nieciekawym? Ewentualnie czym taką plekse pokryć - czytałem coś o foli w płynie/sprayu ale nigdy tego nie używałem icon_smile.gif
Link do komentarza
Jak zaczniesz kombinować z docięciem, wygięciem i znalezieniem jakiejś folii i jej naklejeniem, to absolutnie jestem przekonany, że szybciej i taniej będzie w jakimś markecie kupić w promocji całą kabinę i ją zamontować...
Jeśli mieszkanie wynajmujesz to i tak musisz się rozliczyć z gospodarzem.
Link do komentarza
Cytat

Też myślałem o pleksie. Pytanie tylko czy sama pleksa jak będzie po niej tyle wody spływało, szybko również nie ulegnie zniszczeniu lub zagrzybieniu lub czymkolwiek nieciekawym? Ewentualnie czym taką plekse pokryć - czytałem coś o foli w płynie/sprayu ale nigdy tego nie używałem icon_smile.gif


Kolego, daj se spokój z pleksą. Szkoda kasy na nią i Twojej roboty przy niej.
Wywal druga połówkę, kup jakąś lepszą gatunkowo kotarę, będzie to miało jakiś wygląd a nie taka proteza z pleksa z jednej strony a z drugiej drzwi oryginalne.
A jeżeli już tak bardzo chcesz mieć drzwi rozsuwane to byle jakie (chińszczyzna) nie kosztują majątku a będzie to jakoś wyglądać. Polecam Ci chińszczyznę bo piszesz, że nie chcesz w tym mieszkaniu długo zabawić.
Może te Ci podpasują i wcale majątku nie kosztują.
http://allegro.pl/drzwi-do-kabiny-prysznic...5786785721.html
Link do komentarza
mhtyl nie kazał kupić TYCH konkretnie drzwi tylko pokazuje gdzie i jak można szukać pojedynczych drzwi a autor na pewno jest na tyle inteligentny, że potrafi pójść w tym kierunku i wybrać sobie to co mu jest potrzebne.
Link do komentarza
Cytat

Jak zawsze nie siła argumentu, tylko argument siły się liczy icon_lol.gif


W Twoim przypadku głupoty i niewiedzy.
Znowu mam cię uświadomić?
Autor potrzebuje drzwi 182 cm te co podałem maja 181,5 cm zajebista różnica 0,5 cm prawda, ale kumaty człowiek wie, że te 0,5 cm można spokojnie zgubić, to żaden problem.
Autor potrzebuje drzwi po łuku 38 cm te co ja podałem mają 77,5 cm czyli autorowi jest potrzebna połówka a dzieląc 77,5 cm na 2 to ile mamy? 38,75 cm biorąc ewentualny błąd w obliczeniu autora drzwi powinny zmieścić się bez problemu z tym, że zamiast podwójnych będzie miał pojedyncze (jeżeli zdecyduje się nic przy nich nie robić) a jeżeli je rozetnie to będzie miał podwójne. Co do rozcinania to po pierwsze nie wiadomo z jakiego one są materiału a po drugie idealnie równiutko metodą domową ich nie przetnie.
Za pleksę którą Ty poleciłaś zapłaci o wiele więcej a efekt będzie mizerny.


Cytat

mhtyl nie kazał kupić TYCH konkretnie drzwi tylko pokazuje gdzie i jak można szukać pojedynczych drzwi a autor na pewno jest na tyle inteligentny, że potrafi pójść w tym kierunku i wybrać sobie to co mu jest potrzebne.


Tylko ,że jej trzeba łopatologicznie wytłumaczyć bo kobita stara się ale nie wychodzi icon_biggrin.gif
Odczytałeś moje intencje prawie w 100% icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Z "pleksy" są wytwarzane różne daszki, ekrany akustyczne, okna samolotów, pojazdów, łodzi podwodnych .... a także kabiny prysznicowe.

Więc nie wydaje mi się by była potrzeba ją czymś traktować


podobno to torpeda pierdolła w Kursku bo paliwo w niej ożenili, a to ..uj - plekse wsadzili; tupiąc nóżętami czekam na wyjaśnienie fikołka TU 154M nr 101 ...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...