Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Recommended Posts

Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/ogrodzenia/21281-jak-dbac-o-bramy-przesuwne-samonosne

Gość Wacław
Teraz firmy, u których zamówiliśmy montaż takich bram dają serwisowanie na okres kilku lat. Ja dostałem 3 lata serwisowania :)

Gość Pikuś
A co jest do serwisowania przy takiej bramie przez trzy pierwsze lata? Dlatego dają. A później to już trzeba płacić za serwis to chyba normalne jak sobie sam nic nie umiesz zrobić. 5 minut z miotłą co kilka dni, ot cały serwis.

Gość Jajo
Autor artykułu napisał wszystko! Tam nie ma nic do serwisowania... jeśli tylko brama jest ocynkowana i jak nie będziemy jej "usprawniać" smarem (cenna uwaga). A to, by brama nie porastała zielskiem i zimą odśnieżyć jej tor jazdy jest chyba logiczne prawda?

Gość Tomek P
Dlaczego inni producenci nie mówią przy oddaniu kluczy o tym by nie smarować bramy? Ja tak zniszczyłem te rolki na których jeździ brama.

Cytat

Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.

Pełna treść artykułu pod adresem:

http://www.budujemydom.pl/ogrodzenia/21281...suwne-samonosne

A co ze smarowaniem łożysk, czy jak to inaczej nazwać ??

Bez dwóch zdań o bramy trzeba dbać. Wiem to z doświadczenia, ja zaniedbałam w ostatnim czasie swoje ogrodzenie, nie zabezpieczyłam go przed zimą i w efekcie musiałam rozejrzeć się za nowym zamkiem bramowym bo poprzedni mi tak pordzewiał, że miałam problem z otworzeniem furtki. Teraz wiem, że winę ponoszę ja za zaniedbanie i zła jakość materiału z jakiego był wykonany.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować