Skocz do zawartości

Na co uważać przy budowie dachu


Recommended Posts

Cytat

Drodzy forumowicze, proszę oi porady na co uważać i szczególnie zwracać uwagę przy budowie dachu. Zamierzamy niedługo rozpoczać przebudowę dachu, mamy już umówionego dekarza i wstępny projekt. Proszę o Wasze doświadczenia, żebyśmy nie "umoczyli" w którymś etapie..



A co znaczy wstępny projekt???/

Zrobiłeś go sam, czy zleciłeś to projektantowi?
Link do komentarza
Cytat

A co znaczy wstępny projekt???/


Trafne pytanie. icon_biggrin.gif

Drogi korniszu, ja postawiłem dach samodzielnie, nie miałem wcześniej o tym pojęcia, ale miałem zawodowy projekt przygotowany przez konstruktora z uprawnieniami.

Jeśli nie masz pojęcia i nie masz zawodowego projektu, to jesteś umoczony.

Masz do wyboru:
A. zlecić przygotowanie profesjonalnego projektu i potem na jego podstawie samodzielnie sobie wydłubiesz ten dach choćby z dekarzem
B wynająć zawodowego cieślę, niech buduje w imię ojca i syna, bo ma doświadczenie.

Aha! Dekarz nie postawi ci dachu. Cieśla już tak.

Ja bym cię namawiał na wariant A, bez względu na to czy twój dekarz jest dekarzem, czy może się przejęzyczyłeś, a chodziło ci o cieślę. Tak czy siak, zleć projekt, oszczędzisz na zdrowiu, te nerrrrwy, i materiale.

Pozdrowienia
PeZet
Link do komentarza
Tia.
Oby nie był "ofiarą" nowych przepisów budowlanych.
Teraz nawet nie trzeba zgłaszać remontu (dachu), to projekt nie jest też wymagany.

Cytat

remoncie – należy przez to rozumieć wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym;




- chyba, że to jest przebudowa (dachu)

Cytat

przebudowie – należy przez to rozumieć wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji;



Przy zgłoszeniu przebudowy wymagany jest projekt budowlany. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Warto uważać na pokrycie jakie się wybiera, żeby póxniej nie było zdziwienia. Bo moze szybko szczególnie w wypadku blachy zacząć rdzewieć u mojego znajomego zaczęło się to juz po niecałych 10 latach... Również warto dokładnie przeczytać gwarancję, bo nie które firmy maja w nich sporo kruczków obiecując 50 lat gwarancji, ja natomiast w Braas mam ją na 30 lat na super warunkach bez żadnych kruczków icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...