Skocz do zawartości

KOCIOL SOLID


Recommended Posts

Cytat

A czytałaś o wadach pieców żeliwnych?
O ich czyszczeniu, o możliwości pęknięcia takiego pieca ...


icon_lol.gif Ale doradzasz i straszysz, a inne piece nie mogą pęknąć? a komu to się ostatnio woda zagotowała czy coś w tym rodzaju w c.o. i kotłownie zalało? nie Tobie przypadkiem? i nie miałaś z tego co pamiętam żeliwnego pieca.
Link do komentarza
Cytat

icon_lol.gif Ale doradzasz i straszysz, a inne piece nie mogą pęknąć? a komu to się ostatnio woda zagotowała czy coś w tym rodzaju w c.o. i kotłownie zalało? nie Tobie przypadkiem? i nie miałaś z tego co pamiętam żeliwnego pieca.


w mojej szkole był piec z rusztami grzejnymi zeliwnymi , miał ponad 40 lat .....i działał do czasu aż szkołę zmodernizowano , dawał radę w każdą zimę
Link do komentarza
Cytat

icon_lol.gif Ale doradzasz i straszysz, a inne piece nie mogą pęknąć? a komu to się ostatnio woda zagotowała czy coś w tym rodzaju w c.o. i kotłownie zalało? nie Tobie przypadkiem? i nie miałaś z tego co pamiętam żeliwnego pieca.




Co tak "łazisz" za mną po forum, misja jakaś czy jak?

Żeliwnego pieca nie miałam i do dzisiaj nie mam. Kotły żeliwne mają b. dużą wrażliwość na zmiany temperatury wody co może powodować mechaniczne uszkodzenia.

Ludzie łykają gwarancje 30 letnie, a one sa uzależnione od specjalistycznego montażu.

Też napalałam się na taki, ale po przeanalizowaniu odpuściłam sobie
Link do komentarza
Cytat

Co tak "łazisz" za mną po forum, misja jakaś czy jak?

Żeliwnego pieca nie miałam i do dzisiaj nie mam. Kotły żeliwne mają b. dużą wrażliwość na zmiany temperatury wody co może powodować mechaniczne uszkodzenia.

Ludzie łykają gwarancje 30 letnie, a one sa uzależnione od specjalistycznego montażu.

Też napalałam się na taki, ale po przeanalizowaniu odpuściłam sobie


Widzisz, nie wiesz i drugiemu doradzasz.
Tak jak napisał joks, żeliwne są wiekowe, nie wspomnę już o szkole bo nie pamiętam jaki tam był kocioł, ale w wojsku były żeliwne, w pracy mamy żeliwne, jak pracuje ponad dwadzieścia lat tych kotłów nikt nie wymieniał a palone w nich jest różnie, różniście bo nie ma jednego palacza tylko pali ten kto przychodzi na zmianę a obsada często się zmienia.
Więc jeżeli coś o czym i komuś doradzać to najlepiej jak się ma za sobą jaką wiedzę i ewentualnie jakieś doświadczenie niekoniecznie praktyczne.

A jaki to specjalistyczny montaż kotła żeliwnego masz na myśli Kwiatuszku naszego forum? icon_lol.gif

Jak dolewasz zimną wodę do pieca bo zagotowałaś wodę w c.o. to każdego pieca szlag trafi po takim poczęstunku, bo nic nie przychodzi mi do głowy co miałaś na myśli pisząc, że piece żeliwne są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury.

Cytat

Co tak "łazisz" za mną po forum, misja jakaś czy jak?


Mam misje do spełnienia - chronić społeczeństwo przed bałamutnymi radami i poradami jakie tak z zażyłością tu udzielasz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzisz, nie wiesz i drugiemu doradzasz.
Tak jak napisał joks, żeliwne są wiekowe, nie wspomnę już o szkole bo nie pamiętam jaki tam był kocioł, ale w wojsku były żeliwne, w pracy mamy żeliwne, jak pracuje ponad dwadzieścia lat tych kotłów nikt nie wymieniał a palone w nich jest różnie, różniście bo nie ma jednego palacza tylko pali ten kto przychodzi na zmianę a obsada często się zmienia.
Więc jeżeli coś o czym i komuś doradzać to najlepiej jak się ma za sobą jaką wiedzę i ewentualnie jakieś doświadczenie niekoniecznie praktyczne.

A jaki to specjalistyczny montaż kotła żeliwnego masz na myśli Kwiatuszku naszego forum? icon_lol.gif

Jak dolewasz zimną wodę do pieca bo zagotowałaś wodę w c.o. to każdego pieca szlag trafi po takim poczęstunku, bo nic nie przychodzi mi do głowy co miałaś na myśli pisząc, że piece żeliwne są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury.




Nikt nie da ci gwarancji długoterminowej bez licznych uwarunkowań /poczytaj o nich/ , a na to ludzie lecą chcąc nabyć piec żeliwny.

Koszmarem jest jego czyszczenie. Kto lubi się w to bawić, niech nabywa taki piec.
Link do komentarza
Cytat

Nikt nie da ci gwarancji długoterminowej bez licznych uwarunkowań /poczytaj o nich/ , a na to ludzie lecą chcąc nabyć piec żeliwny.

Koszmarem jest jego czyszczenie. Kto lubi się w to bawić, niech nabywa taki piec.


Kupiłem piec (co prawda nie żeliwny) złożyłem i podłączyłem sterownik, dmuchawę itd (nie żaden elektryk z papierami) zamontował i uruchomił mi ktoś (nie jakiś autoryzowany instalator) i po dwóch latach zepsuł się sterownik. Zadzwoniłem na infolinie zgłosić reklamacje i pomimo, że w warunkach gwarancji jest napisane, że w/w czynności ma zrobić osoba kompetentna firma o to nie pytała, zatwierdzili i po dwóch dniach miałem nowy sterownik bez jakiekolwiek zająknięcia, że nie da rady, że to z winy użytkownika itd.
Więc, jeżeli jest to porządna, szanująca się firma to nie potrzebuje jakiś udziwnień aby reklamacje przyjąć i uwzględnić, jak firma dziadowska to będzie zgunka na Junka.
Co do czyszczenia to inne piece, nie żeliwne same się czyszczą? czyściłaś kiedyś piec ze strumienicami? to sobie poczyść i wtedy na pewno powiesz, że jest przej....ne taki piec wyczyścić.
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze raz ci napisze, poczytaj o gwarancjach na piece żeliwne.

Bo ty wyskakujesz zawsze i "innej beczki".
Co mnie obchodzi twój piec i jakiś

NIe tego dotyczy wątek


A co, żeliwny jest jakiś robiony w technologii kosmicznej? Jak tak bardzo wiesz to wklejaj warunki gwarancji dla żeliwniaków, uświadom wszystkich a w szczególności autora tematu aby nie kupował badziewia.
Myślisz, że ja tez nie brałem pod uwagę zakupu żeliwniaka? sądzisz, że co? z choinki się urwałem?

Jak nie dotyczy? Piszesz o czyszczeniu, że jest trudne to ja ci pisze , że głupoty piszesz, i co mi teraz napiszesz?

Nie masz żeliwniaka, nie użytkujesz, więc nie pisz pierdół i rób komuś wody z mózgu, ok?

Cytat

a ja tak zapytam , skąd w instalacji ma się pojawić nagła różnica temperatur , i co mamy na myśli myśląc nagła , czy chodzi o 0,5 st , czy o 50 st?? hę??

aaaa ...i w jakim przedziale czasu??


Nie odpowie Ci bo ją zatkało. Ona to pisze z własnego doświadczenia, dolewa wodę jak woda się zagotuje w c.o. i z stąd ma takie a nie inne wyciągnięte wnioski.
Link do komentarza
Cytat

a ja tak zapytam , skąd w instalacji ma się pojawić nagła różnica temperatur , i co mamy na myśli myśląc nagła , czy chodzi o 0,5 st , czy o 50 st?? hę??

aaaa ...i w jakim przedziale czasu??




No dobra.
Jesteś ich zwolennikiem.

To powiedz jakie są zalety takiego kotła i jakie jego wady.

Chętnie poczytam

Cytat

Nie masz żeliwniaka, nie użytkujesz, więc nie pisz pierdół i rób komuś wody z mózgu, ok?




Ty też nie masz i po co tak skaczesz
Link do komentarza
Cytat

No dobra.
Jesteś ich zwolennikiem.

To powiedz jakie są zalety takiego kotła i jakie jego wady.

Chętnie poczytam



A po co Ci to? chcesz kupić? przecież pisałaś że wszystko wiesz na ich temat i dlatego żeliwniaka nie kupiłaś.
Cytat

Ty też nie masz i po co tak skaczesz


Już Ci napisałem po co? Czytać ze zrozumieniem nie umiemy?

Wijesz się jak piskorz od udzielania odpowiedzi na zadane pytania, z Tobą nie można normalnie podyskutować i dalsza dyskusja w tej formie nie ma najmniejszego sensu.
Link do komentarza
Cytat

co do zeliwniaka jestem juz zdecydowana ,glownie to chodzi mi o ta firme solid,ale nie sas solid tylko poprostu solid 5.obczytalam internet i w sumie opini nie znalazlam zadnej.


Jeżeli jesteś zdecydowana na ten piec to na pewno spełni Twoje oczekiwania, przecież to nie jest samoróbka tylko produkt z certyfikatem który musi spełniać normy. Ja jak kupowałem swój to tyle się naczytałem opinii, że już zwątpiłem, ale mimo tego kupiłem i jestem osobiście zadowolony.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...