Skocz do zawartości

Krab / Archeton


czarek1

Recommended Posts

Cytat

Po pierwsze to wstępną wycenę oferuje każa pracownia projektowa.

Poza tym powinieneś zapytać o wycenę wykonawcę twojego domku.

a z jakiej pracowni jest ten dom?


projekt znalazlem w firmie ARCHETON.
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi na temat wyceny??

wykonawca???hmm, najpierw chce wiedziec ile???

z tego co ludzie pisza to powinno sie to zamknac w cenie okolo 270 tys zl "pod klucz", czyli do zamieszkania, ale nie jestem pewien...?
pewnie sporo zalezy od regionu, cen wykonawcow, materialow, zmian projektu???
moze ktos juz buduje ten dom....?
bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady , uwagi..to bardzo pomaga!!!!
serdecznie z gory dziekuje
i powodzenia w budowie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
[size=1]
Cytat

projekt znalazlem w firmie ARCHETON.
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi na temat wyceny??

wykonawca???hmm, najpierw chce wiedziec ile???

z tego co ludzie pisza to powinno sie to zamknac w cenie okolo 270 tys zl "pod klucz", czyli do zamieszkania, ale nie jestem pewien...?
pewnie sporo zalezy od regionu, cen wykonawcow, materialow, zmian projektu???
moze ktos juz buduje ten dom....?
bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady , uwagi..to bardzo pomaga!!!!
serdecznie z gory dziekuje
i powodzenia w budowie




z pisaniem jestem icon_confused.gif na opak....ale powiem jedno zaczynam budowe wlasnie kraba i to z piwnica................narazie mam puste pole..ale lada dzien...start ....budujemy systemem gospodarczym .......pozdrawiam wszystkich krabowiczow i chetnie was poznam....
Link do komentarza
Cytat

[size=1]
z pisaniem jestem icon_confused.gif na opak....ale powiem jedno zaczynam budowe wlasnie kraba i to z piwnica................narazie mam puste pole..ale lada dzien...start ....budujemy systemem gospodarczym .......pozdrawiam wszystkich krabowiczow i chetnie was poznam....


serdeczne dzieki AGNISIU za odpis..
zwlaszcz, ze budowa pochlania z pewnoscia mnostwo czasu..!!!!
doceniam to tym bardziej....
bede wdzieczny za uwagi,
to wielka pomoc w budowie...
trzymaj sie....powodzenia
czekam na posty od innych wspanialych ludzi, ktorzy pomoga, doradza,
to mile...takie ludzkie..i ...wspaniale....
to mnie cieszy...WAS tez powinno
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

serdeczne dzieki AGNISIU za odpis..
zwlaszcz, ze budowa pochlania z pewnoscia mnostwo czasu..!!!!
doceniam to tym bardziej....
bede wdzieczny za uwagi,
to wielka pomoc w budowie...
trzymaj sie....powodzenia
czekam na posty od innych wspanialych ludzi, ktorzy pomoga, doradza,
to mile...takie ludzkie..i ...wspaniale....
to mnie cieszy...WAS tez powinno


narazie jestesmy tylko my....no i nasz krabik....czuje ze bedzie to najpiekniejsze moeszkanko...widzialam juz kilka i prezetuje sie niezle kiedy da mu sie troche serduszka ..no i kaski
mysle ze go troszke zmienie ...wiem ze pomysly wynikaja z sytuacji na dzialce i roznych etapow budowy...no i z pomyslow szalonej inwestorki takiej jak ja....napewno nadam mu troche przestrzeni otworze kuchnie ....moze zrezygnuje ze scianki dzialowej miedzy pokojami na dole...ale znowu fajny bedzie taki pokoj dla gosci...ale znowu po co goscie...no i takie mam problemy...i kombinuje tak sobie gdy rosna fudamenty...papa icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witanko icon_lol.gif jestem ciekawa co zmieniles....w srode 13 icon_wink.gif grucha wylala nam lawy fundamentowe oj pracowity to byl dzien potem przyjechaly bloczki...betoniara itd...wiem ze napewno musze miec dzwi wyjsciowe z tylu z piwnic ...murarz sie troche krzywil..ale potem przyznal mi racje...przynajmiej juz wie kto rzadzi na budowie...oj zdziwil sie bardzo...zreszta ja kobitka dziarska wzbudzalam podziw najbardziej u tej starszej spolecznosci meskich gapiow...czyzby baba na budowie zawsze byla tylko od garow...hihi...beton b15 z pompa kosztowal mnie2150 poszlo9.5 metra czyli jedna pelna grucha starczylo idealnie....i musze przyznac ze 13 byl udanym dniem..ciesze sie bardzo...kolo srody 20 zaczynamy...tak pasuje murarzowi...papa icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Archeton sprzedając projekt zezwala na dokonanie w nim zmian adaptacyjnych.
Za ok.400 zł (był to rok 2002)zmiany te naniesiono na projekt.
W projekcie piwnica jest pod połowa domu, ja mam pod całym,z czego jestem bardzo zadowolony. Zmieniłem tez jej układ:sa to 4 pomieszczenia (odbicie parteru)i korytarz.Powiększyłem kuchnię rezygnując ze spiżarni, tym samym przesunięty został główny komin. Ścianę działową między salonem a sypialnią przesunąłem kosztem salonu. Drzwi z kuchni do salonu "odsunąłem" od okna. Łazienkę na piętrze "przeniosłem" nad łazienkę na parterze. Zrezygnowałem z balkonu. Powiększyłem taras.Poszerzyłem wiatrołap, zmieniając w ten sposób także dach: jest jedna płaszczyzną, powierzchnię nad wiatrołapem wykorzystuję jako schowek.Zrobiłem przejście z garażu do piwnicy , garaż też poszerzyłem, zrobiłem w nim kanał,a powierzchnię nad garażem wykorzystuję jako składzik na drewno itp.. Zrezygnowałem ze świetlika w dachu. Podniosłem ściankę kolankową na wysokośc metra, zwiększając tym samym powierzchnie pomieszczeń na poddaszu, zmieniła się też konstrukcja dachowa.
......Sam jestem zdziwiony, że aż tyle tego jest.
Jestem zadowolony, ale np.przydałby sie większy korytarz, jakiś hol.
Widziałem też Kraby z tarasem na garażu oraz z pokojem nad garażem( w wersjach bez piwnicy), z łazienką na parterze zamienioną z garderobą.
Ogólnie przyjazny domek, taki normalny, bez udziwnień,duże możliwości daje odpowiednie zagospodarowanie tarasu,jest on ozdobą domku ale trzeba się do tego przyłożyc.
Pozdrawiam
PS.
Zdjęcia z różnymi Krabami można obejrzec na stronie archetonu w klanach albo w zdjęciach konkursowych. Proszę sprawdzic.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...