Skocz do zawartości

Ratunku. - Czy podłoga mi się zawali??? Chudy beton "w powietrzu"


Recommended Posts

Witam,

Wczoraj zobaczyłem w moim domu przerażający widok.

Chudy beton miałem wylany w maju tego roku, wczoraj kończyli mi krycie blachodachówką domu.

Zobaczyłem coś bo bardzo mnie zaniepokoilo w kotłowni na parterze miałem pod chudym betonem i w chudym betonie rozprowadzoną kanalizację.
W miejscu gdzie jest trójnik aby połączyć kanalizację w pionie do górnej łazienki, oraz w poziomie do dolnej łazienki i kuchni, to taki trójnik był w małej osłonie (z gubszej rury 160 cm na wysokość kilku centymetrów) służyło to jedynie temu aby gruszką z betonem jakby co nie zalać go.

I wczoraj jak zaglądnąłem w tamto miejsce to zauważyłem że ani rura ani chudy beton nie jest oparty na niższej warstwie (niby była wysiewka i niby ją zagęszczali) ale jak patrze w tamto miejsce to jest dziura i np dokładnie widze pod chudym betonem ścianę fundamentową pomalowaną dysperbitem, oraz chudy beton tak jakby wisi 10-15 cm nad tą warstwą co jest poniżej.

Przeraziło mnie to.
Co mam zrobić w takiej sytuacji? (chudy beton nie był zbrojony).

Może się podłoga zawalić o te 10-15 cm ? Kontynuować budowę? styropian, rurki ogrzewania CO+CWU, wylewki nad to, następnie obciazenie sprzetem standardowym typu meble, kominek itd ?

czy żadnych kolejnych prac dopóki tego się jakoś nie naprawi? Jeśli tak to jak to można naprawić?
Link do komentarza
Być może woda si e dostała przez ta rurę osłonowa i tam wypłukało piasek. Dla sprawdzenia czy faktycznie jest pustka pomiędzy chudą a piaskiem zrób kilka odwiertów w różnych miejscach na chudej, potem włóż jakiś pręt aż oprze się o piasek, zaznacz na pręcie, potem wyciągnij go i po odliczeniu grubości posadzki będziesz wiedział jaka jest pustka.

Był tu kiedyś podobny temat z problemem podobnym do Twojego, musiałbyś byś poszperać po forum.

https://forum.budujemydom.pl/zapadnieta-wylewka-t21216.html
Link do komentarza
Pojedyncza dziura w podłodze to nie problem - prawdopodobnie nastąpiło wypłukanie piasku wzdłuż wyprowadzenia rury kanalizacyjnej na zewnątrz. Wystarczy zasypać i uzupełnić wylewkę. Oczywiście nie można wykluczyć osiadania podłoża na większej powierzchni, co wstępnie można rozpoznać poprzez ostukanie - głuchy odgłos w "wiszących" miejscach bądź dokładniej przez sondowanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...