Skocz do zawartości

Garaż min grubość wylewki betonowej przy podłogówce


przemooo33

Recommended Posts

Witam ,

mam dylemat z wysokością wylewki betonowej w garażu.Był kolega u mnie dzisiaj na budowie i mnie trochę załamał .
Mam wylany oprócz garażu wszędzie anhydryt –około 5,5 cm pod nim mata 3 cm i styropian 6 cm . Czyli w sumie 14,5 cm .
Mam kupiony też już do garażu styropian 6cm ( EPS-200) i matę 3cm / też EPS-200 .Będzie w garażu kilka pętli ogrzewania podłogowego i na środku będzie kratka ściekowa czyli spadki
kopertowo z rogów do środka –z tego powodu też nie mogłem w garażu wylać anhydrytu –bo spadki tylko można zrobić na betonie .Przeznaczyłem na grubość wylewki betonowej około 6 cm w garażu tak ,żeby nie mieć żadnych progów między pomieszczeniami tyle samo praktycznie co grubość anhydrytu w innych pomieszczeniach( zamierzam wiadomo użyć mocny beton ,dobrze go zazbroić siatką ,poprawnie zrobić dylatację brzegową oraz wzdłużną ,generalnie poprawnie zrobić wszystko )
Bo właśnie kolega powiedział mi,że 6cm to za mało jeśli chodzi o grubość wylewki w garażu i ,że 6cm może pękać .
Moje pytanie i prośba o pomoc –czy jak porządnie zazbroje te zaplanowane 6 cm i użyję najwyższej klasy betonu ,poprawnie zrobię dylatację ( nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić ) czy naprawdę może popękać płyta ? Garaż na dwa auta osobowe ,około 43m2
Proszę o konkretne podpowiedzi i doradztwo.
Z góry dziękuję bardzo ��� :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Link do komentarza
Po pierwsze, po co w garażu ogrzewanie? Jeżeli już to dałbym grzejniki.
Natomiast co do grubości wylewki, powinna być grubsza, ale jak dałbyś włókna PP + siatkę metalową to powinno sprawę załatwić.
Link do komentarza
dziekuję za odpowiedz- czyli 6cm moge wylac - włókna PP + siatka + dylatacja
i powinno być bez problemow w przyszlosci .
Co do grzejników to generalnie nie będzie ich nigdzie więc w garażu też nie chciałbym ich
dawać,cały układ garażu też juz zaplanowany
(regały,stojaki itp ) i w planach nie były one uwzględnione.
Co do podłogówki to będzie to parę metrów rury tak żeby w razie ,,W" przełamać temperaturę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Moim zdani nie ma sensu dawać podsypki z cementem, szkoda kasy i nic to nie da.
Zrób tak jak pisałem. Wybierz grunt rodzimy tzn humus, na to daj piasek który dobrze zagęść ubijarka jakąś. Potem wylej chudy beton a dalej to juz jak zechcesz. Jeżeli będzie ogrzewał garaż to daj styropian ,jeżeli nie to od razu wylewke
Link do komentarza
hmmm
na "wylewce anhydrytowej" nie da rady spadków wyprowadzić? samopoziomująca to chyba nie jest? (nie wiem icon_smile.gif ) pytanie: chciałeś zostawić gołą wylewkę, czy ją wykleić płytkami?
co do wytrzymałości - patrz p#2, nawet bez siatki, wystarczą włókna PP;
a skoro garaż osobowy, to podbudowa w każdym miejscu jak pod chodniki w zupełności wystarcza, nie wiem po co więcej
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...