Skocz do zawartości

Cena za fundamenty-stan zero-drogo??


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam się niedługo budować domek z poddaszem użytkowym, dostałem niedawno wycenę pierwszego etapu:

Fundament ma wymiary 10mx11m ławy 30cm wysokość bloczków 100cm

Za taki fundament we Wrocławiu(okolice) od początku do końca wykonawca chce 36tys brutto. (w tym robocizna 10tys)

Mnie nic nie będzie obchodzić w to wliczony jest kier budowy i geodeta.

Proszę powiedźcie czy nie przepłacam - wiem że teraz ceny zwariowały:)
Link do komentarza
też wstępnie dogadywaliśmy się na zakup materiałów przez ekipę budowlaną... zrezygnowaliśmy z takiego układu bo można negocjowac ceny a różnica zostaje w naszerj kieszeni, a poza tym chcemy skorzystać z odliczenia różnicy VAT-u - tak więc samodzielny zakupu materiałów wydał się nam korzystniejszy
Link do komentarza
Cytat

... a poza tym chcemy skorzystać z odliczenia różnicy VAT-u - tak więc samodzielny zakupu materiałów wydał się nam korzystniejszy


Kupując samodzielnie materiały płacisz 22% VAT następnie tylko od materiałów które przed wejściem do UE były obciążone VATem 7% można uzyskać zwrot różnicy VATu. Tak więc na początku trzeba zainwestować więcej środków które bezproduktywnie leżą w Urzędzie Skarbowym.
Jeżeli materiały kupi firma budowlana to może wystawić fakturę na budowę domu z własnych materiałów z VATem 7%. Pieniążki od razu zostają w kieszeni i nie trzeba się o nie szarpać z US
Link do komentarza
I tak upieram sie przy swoim, że jednak taka cena za fundamenty jest zbyt wysoka. Cena jednego bloczka waha sie w granicach 2,70 z VAT, doliczy Pan do tego trochę betonu, który sami murarze mogą "ukręcić " na budowie w betoniarce i ich robocizna, to myślę że na pewno nie wyjdzie taka suma jaką Panu podano. Musi Pan sam podjąć decyzję , bo ludzie mogą tylko doradzać a ostateczna decyzja należy do Pana. Życzę powodzenia. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

I tak upieram sie przy swoim, że jednak taka cena za fundamenty jest zbyt wysoka. Cena jednego bloczka waha sie w granicach 2,70 z VAT, doliczy Pan do tego trochę betonu, który sami murarze mogą "ukręcić " na budowie w betoniarce i ich robocizna, to myślę że na pewno nie wyjdzie taka suma jaką Panu podano. Musi Pan sam podjąć decyzję , bo ludzie mogą tylko doradzać a ostateczna decyzja należy do Pana. Życzę powodzenia. icon_smile.gif


Fundament to nie tylko bloczki. U mnie materiał na fundament obejmował:
BLOCZEK BETONOWY 14X38X25 B 20 - 1600 szt
PAPA IZOLACYJNA 20M - 5 rol
IZOPLAST R 20KG - 2 op
IZOPLAST B 20KG - 4 op
PAPA PODKŁ. P/333/1100 15M2 - 6 rol
EMULBIT EKO NAWIERZCHNIOWY 20L - 11 op
STYROPIAN EPS 100 FS 20 5 CM - 3,3 m3
ALPOL KLEJ DO OCIE. 25KG - 10 szt
SIATKA SZKLANA 145M2 50M2 * - 70 m2
EMULBIT EKO NAWIERZCHNIOWY 20L - 4 op
MATA GUTTABETA 1,0 M - 60 m2
RURA DRENARSKA 100MM - 60 m
VIGOFIL 30G/M2-160 - 60 m
ŻWIR 8-16 - 15 t
WAFIN RURA KARB PVC-U TRZ 315 2M - 4 szt
WAFIN POKRYWA PP DO RUR KARB. 315 - 8 szt
PAPA SIZ HORNI V60 S30 PF 10M2 - 9 rol
PAPA SIZ HORNI V60 S30 PF 10M2 - 16 rol
STYROPIAN EPS 100 FS 20 10 CM - 14,4 m3
FOLIA 5M SZER 0,2MM 20MB CZARNA - 200 m2
SIATKA ZBR. 3,4 MM 1,20X2,40 - 54 szt
EMULBIT EKO STYRKLEJ 20L - 4 op
CEMENT CEM II/B-M 32,5 25 KG - 56 szt
CEMENTOPLAST 5 KG - 2 szt

Cena netto została ustalona między mną a składem budowlanym. Potem materiały po wynegocjowanej cenie zakupiła firma budowlana i sprzedała w ramach usługi budowy domu doliczając 7% VAT.
Link do komentarza
Proszę uważać. Mi też wszyscy mówili, że zapłacę za fyndamenty koło 36 tysięcy z robocizną. Przy wykopach i przeprowadzonych badaniach geologicznych okazało się, że na metrze jest woda. Ponadto działka miała spadek. Wobecf powyższego fundamenty musiałam wynieść na prawie 1,6m. Z 1400 bloczków zrobiło się 1900. Nie mówię już o ziemi zasypowej, która wraz z pracą koparki kosztowała mnie 12 tys. zł. W sumioe fundamenty wraz z kanalizą i posadzką kosztowały mnie 50 tys. zł. A to było w grudniu. Od tgo czasu ceny znacznie wzrosły min. beton o jakieś 35 %. Życzę powodzenia.
ps. myślę ,że cena za fundamenty jest ok. Teraz tak się cenią.
Link do komentarza
Witam, dziękuje za odpowiedzi.
Budowę zamierzam rozpocząć gdzieś w kwietniu teraz jestem jeszcze na etapie adaptacji projektu trwa juz 4 tydzień (chyba przez dodanie lukarny tak długo). Moj domek ma wygladac tak: http://www.projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=136 plus lukarna minus balkon:). Ostatnio zacząłem czytać o systemie kronopol-domy drewniane, może w dzisiejszych czasach to by nie było takie głupie(ale to chyba powinienem napisać jako oddzielny temat).
Link do komentarza
Cytat

Kupując samodzielnie materiały płacisz 22% VAT następnie tylko od materiałów które przed wejściem do UE były obciążone VATem 7% można uzyskać zwrot różnicy VATu. Tak więc na początku trzeba zainwestować więcej środków które bezproduktywnie leżą w Urzędzie Skarbowym.
Jeżeli materiały kupi firma budowlana to może wystawić fakturę na budowę domu z własnych materiałów z VATem 7%. Pieniążki od razu zostają w kieszeni i nie trzeba się o nie szarpać z US


i tak pewnie by było gdyby nie fakt iż owa firma całość robót ( materiały, koszt robocizny, zysk, koszty pośrednie itp) opodatowywała VAT-em 22%... więc jednak wolę wiedzieć co za ile kupuję. Nie ukrywam, że ceny zaproponowane przez tą firmę jeszcze przed doliczeniem VAT-u były o 20-30% wyższe od cen wynegocjowanych w hurtowni. Firma chciała nas skasować i zarobić na czym tylko by się dało... niestety - rozmowy z tą firmą już się zakończyły - oni na pewno nie będą budować mojego domu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam!
Właśnie jestem na etapie gromadzenia materiałow.Wstępnie ustaliłam że fundamenty z podpiwniczeniem na połowie,będą nas kosztować 50 tyś. nie ukrywam że jest to bardzo duzo ! Do tego dochodzi dylemat czy lepiej jest lać beton? czy może lepiej stawiać ściany fundamentowe z bloczkow? Może ktoś coś wie i podzieli się swoim doświadczeniem?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam się niedługo budować domek z poddaszem użytkowym, dostałem niedawno wycenę pierwszego etapu:

Fundament ma wymiary 10mx11m ławy 30cm wysokość bloczków 100cm

Za taki fundament we Wrocławiu(okolice) od początku do końca wykonawca chce 36tys brutto. (w tym robocizna 10tys)

Mnie nic nie będzie obchodzić w to wliczony jest kier budowy i geodeta.

Proszę powiedźcie czy nie przepłacam - wiem że teraz ceny zwariowały:)


To bardzo dużo.
My za te pieniadze postawimy cały dom nie całe 80 m2 a w tym jest materiał + robocizna.
Mówie o stanie surowym otwartym.
Dom mamy z poddaszem uzytkowym.
Koszmaranie dużo, na prawdę.
Link do komentarza
Cytat

Pani Elko, 36tyś to cena fundamentów z robocizną i ze wszystkimi pracami ( w tym geodeta kierownik budowy itd)-sama robocizna za fundamenty około 9tys. Natomiast robocizna za stan surowy zamknięty wyniesie mnie około 38tys.

Pozdrawiam



witam ja jestem dopiero w trakcie wyboru projektu i powiem wam tylko tak pani Ela ma racje skąd wy bierzecie takich fachowców ja jestem budowlance i chętnie przyjadę zrobić wykopy pod fundamenty i wylać ławę za takie pieniądze 36.000 czy 50.000 z materiałem to chyba lekka przesada 1 godzina koparki kosztuje od 60 do 80 zł. Ciągłej pracy ,a resztę proszę sobie przeliczyć ktoś was chyba robi w jajo jeśli cała budowa według kalkulacji ma kosztować 170.0000 z wykończeniem to chyba coś nie tak ??? chyba że macie pieniędzy jak lodu .ps.ja jestem z Kędzierzyna koło Opola a dom będę stawiał w Ciechocinku już miałem kilka firm które miały budować dom aż pod klucz ale podczas samej rozmowy po prostu otworzyłem drzwi i powiedziałem WON !!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Ostateczny koszt fundamentów 28600 tyle zaplaciłem.
Buduje ściany z Ytonga 24 cena za mkw 108zł szok!!




sorry ale skąd ty masz takie ceny 108 zł ????? chyba zapomniałeś dodać że to cena z zaprawą Bloczki ytong PP2/0,4s+gt z uchwytem montażowym profilowane na pióro i wpust wraz z zaprawą 60x20x24 m2 kosztuje około 80 zł pamietajcie że żeby się budować pierw trzeba zorietować się ile co kosztuje i starac sie kupowac u producenta albo omijac wszystkich posredników i co naj wazniejsze targować sie!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Bajla, ciekawe z czego ten dom z drewna? Cena Ytonga 24 którego w tej chwili nie ma to 108zł z mkw!!
Nie uwierze że za 36 tyś tych czasach postawisz dom w stanie otwartym:]Chyba że masz materiały kupione 10 lat temu.



Buduje z bloczków betonu komórkowego o wymiarach 59x24x24
Dom ma nie całe 80 m2.
Tyle mamy skalkulowane materiały + robocizna.
Bloczki kupowałam w lutym po 7,50 za sztukę.
Za cegłe płaciłam 0.75 groszy.
Do tego dochodzi drewno na dach i pokrycie dachu.
No i fundament oczywiście:)
Link do komentarza
Cytat

witaj Bajla ten inwestor25wroclaw chyba nie zna się na budowie wierze w to co napisałas materiał trzeba dobrze dobrac i kupic



Nie wiem czy wiecie drodzy "fachowcy" ale Ytong już nie daje do palety kleju - solbet też już nie.
A kto mi znajdzie dostępny Ytong w 24cm w cenie 80zł brutto to biorę nawet 400mkw i to dziś.

Cytat

Buduje z bloczków betonu komórkowego o wymiarach 59x24x24
Dom ma nie całe 80 m2.
Tyle mamy skalkulowane materiały + robocizna.
Bloczki kupowałam w lutym po 7,50 za sztukę.
Za cegłe płaciłam 0.75 groszy.
Do tego dochodzi drewno na dach i pokrycie dachu.
No i fundament oczywiście:)



To kup dziś w tej samej cenie bloczki, będzie super. Dzwoniłeś ostatnio do hurtowni czy cokolwiek jest dostępne?? A jak dostępne to w jakiej cenie??

I to wszystko cię będzie kosztować razem z robocizną 36tyś??

Cytat

witaj Bajla ten inwestor25wroclaw chyba nie zna się na budowie wierze w to co napisałas materiał trzeba dobrze dobrac i kupic



Dobrze napisane NIE ZNAM SIĘ NA BUDOWIE, dlatego zlecam ją fachowcom, ostatnio czytałem post na forum muratora....z resztą zobaczcie sami..
tu jest post:forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100628
a tu fotka: http://members.chello.pl/a.rogowski2/Budowa/20070413.jpg
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy wiecie drodzy "fachowcy" ale Ytong już nie daje do palety kleju - solbet też już nie.
A kto mi znajdzie dostępny Ytong w 24cm w cenie 80zł brutto to biorę nawet 400mkw i to dziś.
To kup dziś w tej samej cenie bloczki, będzie super. Dzwoniłeś ostatnio do hurtowni czy cokolwiek jest dostępne?? A jak dostępne to w jakiej cenie??

I to wszystko cię będzie kosztować razem z robocizną 36tyś??
Dobrze napisane NIE ZNAM SIĘ NA BUDOWIE, dlatego zlecam ją fachowcom, ostatnio czytałem post na forum muratora....z resztą zobaczcie sami..
tu jest post:forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100628
a tu fotka: http://members.chello.pl/a.rogowski2/Budowa/20070413.jpg



tak masz racje lepiej zlecic firmie niż samemu zle zrobić te zdiecie mówi samo za siebie fugi zaprawowe są nie równie dlatego pękła ściana jest głupie przekonanie że to im grupsza zaprawa tym lepiej nigdy nie wyrównuje sie zaprawą
Link do komentarza
Cytat

tak masz racje lepiej zlecic firmie niż samemu zle zrobić te zdiecie mówi samo za siebie fugi zaprawowe są nie równie dlatego pękła ściana jest głupie przekonanie że to im grupsza zaprawa tym lepiej nigdy nie wyrównuje sie zaprawą




Z tego co wyczytałem to ścianka kolankowa została podniesiona o kilka pustaków no i panowie budowlańcy wraz z kierowonikiem budowy zapomnieli o wieńcu:]
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy wiecie drodzy "fachowcy" ale Ytong już nie daje do palety kleju - solbet też już nie.
A kto mi znajdzie dostępny Ytong w 24cm w cenie 80zł brutto to biorę nawet 400mkw i to dziś.
To kup dziś w tej samej cenie bloczki, będzie super. Dzwoniłeś ostatnio do hurtowni czy cokolwiek jest dostępne?? A jak dostępne to w jakiej cenie??

I to wszystko cię będzie kosztować razem z robocizną 36tyś??
Dobrze napisane NIE ZNAM SIĘ NA BUDOWIE, dlatego zlecam ją fachowcom, ostatnio czytałem post na forum muratora....z resztą zobaczcie sami..
tu jest post: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100628
a tu fotka: http://members.chello.pl/a.rogowski2/Budowa/20070413.jpg



Przecież nie musisz stawiac z Ytongu.
Sa inne materiały do budowy.
Mnie stan surowy otwarty wyniesie około 36 tys materiały razem z robocizną.
Materiały już mam.
Ceny murarza i dekarza tez bo jestesmy umówieni co za ile.
Materiały wszystkie kupujemy sami.
Fachowca płacimy za robocizne tylko. Tak jest lepiej i taniej.
Przed kupnem materiałów "odwiedziliśmy" około 20 skałdów budowlanych by sie zorientowac w cenach.
Wymaga to czasu ale jak sam widzisz koszty sa o wiele mniejsze.
Nie mam powodu zmyślac ale takie są u nas ceny.
Kwoty które tu padły za fundament to lekka przesada.
Link do komentarza
Cytat

Przecież nie musisz stawiac z Ytongu.
Sa inne materiały do budowy.
Mnie stan surowy otwarty wyniesie około 36 tys materiały razem z robocizną.
Materiały już mam.
Ceny murarza i dekarza tez bo jestesmy umówieni co za ile.
Materiały wszystkie kupujemy sami.
Fachowca płacimy za robocizne tylko. Tak jest lepiej i taniej.
Przed kupnem materiałów "odwiedziliśmy" około 20 skałdów budowlanych by sie zorientowac w cenach.
Wymaga to czasu ale jak sam widzisz koszty sa o wiele mniejsze.
Nie mam powodu zmyślac ale takie są u nas ceny.
Kwoty które tu padły za fundament to lekka przesada.



Inne materiały zamiast Ytonga tzn jakie i za jaką w tej chwili cenę mogę dostać?
Bo w hurtowniach nic na ta chwilę nie jest dostępne może sierpniu, a też w to wątpię bo Wrocław szykuję sie do Euro 2012 i będzie brak fachowców i brak materiałów-nie tylko we Wrocławiu ale i w całej Polsce.

Bloczki fundamentowe w tej chwili kosztują 4zł/szt.

Też przeglądałem składy budowlane i w okolicach Wrocławia świecą pustkami!
Link do komentarza
Cytat

Inne materiały zamiast Ytonga tzn jakie i za jaką w tej chwili cenę mogę dostać?
Bo w hurtowniach nic na ta chwilę nie jest dostępne może sierpniu, a też w to wątpię bo Wrocław szykuję sie do Euro 2012 i będzie brak fachowców i brak materiałów-nie tylko we Wrocławiu ale i w całej Polsce.

Bloczki fundamentowe w tej chwili kosztują 4zł/szt.

Też przeglądałem składy budowlane i w okolicach Wrocławia świecą pustkami!



Bloczki fundamentowe są u nas po około 3 zł.
Ale przeciez bloczki betonowe fundametowe kładzie sie na fundament, my na wylewkę w ziemi kładziemy 4 rzędy bloczków betonowych fundamentowych potem stawia sie już ścianę domu.
Zamiast Ytongu jest jeszcze bloczek Betonu komórkowego czyli suporex ( jak dobrze pisze ) z czego my stawiamy na przykład, jeszcze jest na przykład pustak ceramiczny itd...
Mozesz nawet z samej cegły postawić.
Trzeba policzyć sobie ile kosztuje metr 2 ściany z róznych materiałów i wybrać.


Poszukaj na składach budowlanych oddalonych o około 30-50 km od wrocławia.
U mnie w samej Łodzi tez sa straszne braki ale już dalej materiały sa dostepne.
Zapłacisz za dowóz materiałów na działkę 50-70 zł ale je masz.
U nas liczą sobie 2 zł za kilometr dowozu.

Dodam jeszcze, że zamiast bloczków betonowych mozesz fundament wylać cały na szalunku, jak kiedys sie stawiało.
Tez takie rozwiązanie jest dobre.
Link do komentarza
Cytat

Bloczki fundamentowe są u nas po około 3 zł.
Ale przeciez bloczki betonowe fundametowe kładzie sie na fundament, my na wylewkę w ziemi kładziemy 4 rzędy bloczków betonowych fundamentowych potem stawia sie już ścianę domu.
Zamiast Ytongu jest jeszcze bloczek Betonu komórkowego czyli suporex ( jak dobrze pisze ) z czego my stawiamy na przykład, jeszcze jest na przykład pustak ceramiczny itd...
Mozesz nawet z samej cegły postawić.
Trzeba policzyć sobie ile kosztuje metr 2 ściany z róznych materiałów i wybrać.
Poszukaj na składach budowlanych oddalonych o około 30-50 km od wrocławia.
U mnie w samej Łodzi tez sa straszne braki ale już dalej materiały sa dostepne.
Zapłacisz za dowóz materiałów na działkę 50-70 zł ale je masz.
U nas liczą sobie 2 zł za kilometr dowozu.

Dodam jeszcze, że zamiast bloczków betonowych mozesz fundament wylać cały na szalunku, jak kiedys sie stawiało.
Tez takie rozwiązanie jest dobre.


Witaj Bajla,
wspomniałas cos o łodzi. własnie zaczynam kalkulacje kosztów stanu surowego mojej wymarzonej patrerówki. Napisz prosze bo widze ze jestes juz daleko przede mna gdzie kupilscie swoje materiały. Chetnie sie tam wybiore ponegocjowac. A notabene nie jest tak fatalnie ostatnio bloczki fundamentowe znalazłam za 2,7 prosto od producenta w pabianicach icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witaj Bajla,
wspomniałas cos o łodzi. własnie zaczynam kalkulacje kosztów stanu surowego mojej wymarzonej patrerówki. Napisz prosze bo widze ze jestes juz daleko przede mna gdzie kupilscie swoje materiały. Chetnie sie tam wybiore ponegocjowac. A notabene nie jest tak fatalnie ostatnio bloczki fundamentowe znalazłam za 2,7 prosto od producenta w pabianicach icon_smile.gif


Bloczki betonu komórkowego ( suporeks ) i cegłę kupowałam w Czarnocinie.
Cały materiał na fundament w Rzgowie czyli bloczki betonowe, wapno, cement, i drut zbrojeniowy.
Link do komentarza
Cytat

Bloczki betonu komórkowego ( suporeks ) i cegłę kupowałam w Czarnocinie.
Cały materiał na fundament w Rzgowie czyli bloczki betonowe, wapno, cement, i drut zbrojeniowy.


Dzięki Bajla,
a powiedz masz dobrego hydraulika od tych wszystkich grubszych spraw. Własnie będe podłaczac wode, jakies projekty tez musze porobic w tym temacie i zastanawiam sie nad ogrzewaniem. Dobry fachowiec pewnie wiele rzeczy by mi podpowiedział icon_confused.gif
Link do komentarza
z materiałami nie jest różowo - może rzeczywiście Doony Śląsk jest jakiś szczególkny pod tym względem, ale nie wydaje mi się, aby tak było. Chcieliśmy budować z suporexu - taki był plan jeszcze na początku kwietnia... niestety - bloczki na ściany miały być po 9,20 zł ( suporex 24 cm)... okazało się, że ich nie ma... w tej cenie już nie będzie, zakłady nie przyjmują zamówień do 15 maja, a po 15 maja zamówienie może być przyjęte, z niewiadomym terminem realizacji, ale w cenie... 18 zł za sztukę icon_eek.gif wrócilismy więc do pierwotnego pomysłu ściany z ytonga 36cm bez docieplania. Bloczków nie mogliśmy dostać więc podjęliśmy próbę ściągnięcia ich z Niemiec... cena - 26 zł za sztukę. Koszmarna cena icon_rolleyes.gif Jednak udało nam się znaleźć hurtownię gdzie ytong 36 cm dostaliśmy za 18 zł, ale tylko dlatego, że hurtownia podpisała umowę z producentem na cenę gwarantowaną w tej wysokości do czerwca. Na początku kwietnia zamówiliśmy dachówki bo gwarantowano nam niezmienioną cenę jesli za nią zapłacimy od ręki - od połowy maja ceny miały iść do góry o 20%.
Jednak co by nie powiedzieć to ceny materiałów rosną w zastraszającym tempie. Na stronie głównej jest informacja o wzroście cen na stal więc przewidywania o gwałtownym wzroście kosztów nie są chyba całkiem wyssane z palca.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Bajla,
a powiedz masz dobrego hydraulika od tych wszystkich grubszych spraw. Własnie będe podłaczac wode, jakies projekty tez musze porobic w tym temacie i zastanawiam sie nad ogrzewaniem. Dobry fachowiec pewnie wiele rzeczy by mi podpowiedział icon_confused.gif



Hydraulika mamy poleconego przez murarza, wchodzi w tym tygodniu by nam załozyć rury pod kanalizacje, przed wylewka w domu.
nie wiem jeszcze jak robi, mogę napisać jak namrury zamontuje icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja buduję dom parterowy bez użytkowego poddasza. Pow. domu z garażem ok. 200 m2.
Za beton B15 z gruszki na ławy o dł. 110 m szer. 80 cm ( icon_rolleyes.gif ) i wys. 40 cm (30 m3) wydałem 8300 zł.
Na ścianę fundamentową o wys. 100 cm - 2100 szt. bloczków 12x25x38 - 7350 zł
Zbrojenie pręt fi12 410 kg - 1295 zł
Drut fi 6 86 kg - 288 zł
Cement popiołowy jedna paleta 1400 kg - 756 zł
Wywrotka piasku ok. 8 m3 - 400 zł
Geodeta (sporo narożników) - 640 zł
Ściągnięcie humusu - 600 zł
Folia fundamentowa szer. 30 cmx50 m - 3 szt. - 150 zł
Robocizna - 6500 zł
Razem 26567 zł

A jeszcze muszę zasypać fundament, zabezpieczyć pionowe ściany fundamentu, dać papę albo folię na wierzch fundamentu, wylać chudziaka na gruncie, zaizolować podłogę folią, ocieplić część naziemną fundamentu styropianem i wtedy to można uznać za koniec stanu zero uffff...... icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
dom w stanie surowym:
wykop, szalowanie, zbrojenie, bloczki betonowe, mury oslonowe i wewnetrzne, strop, sciany kolankowe, wiezba dachu ( konstrukcja) waha sie ( cena robocizny) od 350 do 500 zł/m2 pow. uzytkowej

fundamenty z powyzszej ceny "zabieraja" 25%

taki jest koszt

pozdrawiam
Eastbud
Link do komentarza
Hej,
fundamenty 16,5x11m, ława w gruncie 55x45cm, zbrojenie, ściana fundamentowa 90x25cm (spadek terenu) długośćwylewki ok. 80mb - właśnie zdejmuję szalunki ze ścian fundamentowych i do chwili obecnej wydałem 14500zł (w tym kupione już materiały na ocieplenie i izolację). Koszt robocizny - 700zł za zdjęcie humusu i inne okopywanie działki, reszta samodzielnie. Liczę, że z podłączeniem wody i wszystkimi izolacjami spokojnie zamknę się w 20000zł.

Cen kupionych narzędzi (wkrętak, pilarka i inne, ponad 1000zł) nie wliczam, bo przydadzą się przynajmniej na dachu.

Jak patrzę na kosztorysy z marca od dwóch firm to za robociznę zapłaciłbym spokojnie o 5000-6000zł więcej.

Ale na takie budowanie trzeba mieć czas i trochę zdrowia, nie powiem. Choć po całym dniu za biurkiem to raczej relaks icon_smile.gif

Pozdr,

e2rd / Darek K.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witajcie,
A co powiecie na coś takiego: wiele osób, które przychodzą na naszą działkę widząc stertę kamieni mówi mi, że możemy wykorzystać je w fundamenty. Niby wychodzi taniej niż sam beton z gruchy, ale na ile jest to dobre? Czy ktoś z was tak robił? Co o tym sadzicie? Jeśli ma to obniżyć koszt i nie zaszkodzi jakości fundamentów z chęcią byśmy tak zrobili. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

robocizna za wszystko 38 tys to i tak jest za drogo ja stawiam za 16 tys po sam dach oczywiscie te 16 tys to robocizna za caly dom


To proszę jak możesz to daj jakieś namiary na tak tanią firmę budowlaną.
Ja właśnie przymieżam się do budowy domu i jeszcze tak naprawdę nic na ten temat niewiem narazie kupiłam działkę i to tyle
Link do komentarza
Dobrze, ze tu zajrzałaś kasia12344 !
PRZYHAMUJ!!!
TERAZ czytaj, czytaj, czytaj - a czasem - zapytaj!
POTEM będziesz wydawała z trudem zarobione pieniądze!
Wydasz mniej i z większym sensem!
"tak naprawdę nic na ten temat nie wiem"
To się dowiedz (tu się da) żeby nie narobić sobie szkody...
Adam M.

Może nie zauważyłaś, ale ruszyłaś temat z 2007r....
To te ceny jakby nieco starawe są...
A.M.
Link do komentarza
Adaś dobrze prawi .... wiedza przede wszystkim .
Jeśli jej mieć nie będziesz - orżną Cię na wszystkim od materiałów począwszy , poprzez koszt robocizny na jakości wykonania kończąc...
Często też wkopiesz się sama - bo biorąc się za budowę nie łyknąwszy teorii to jakbyś sobie strzeliła samobója.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Tak jak poprzednicy stwierdzam, że cena zaproponowana przez robotników jest za wysoka. Poszukaj innej firmy i sprawdź tam ceny. Za całość by powinno być około 28 tys.

Tak jak poprzednicy stwierdzam, że cena zaproponowana przez robotników jest za wysoka. Poszukaj innej firmy i sprawdź tam ceny. Za całość by powinno być około 28 tys.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...