Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już pomijając, że odbiegliśmy od tematu wątku to wrócę do pytania: czym jeździsz? A dlaczego, ano dlatego, że wyraźnie napisałem, że na inne systemy grzewcze trzeba mieć na start pieniążki a u mnie było tak: jeśli starczy to piec na ekogroszek a jak nie to trudno zwykły śmieciuch - i tu sedno: jak masz kasę to robisz co chcesz a jak się szczypiesz to pojawiają się dylematy. Podajesz koszt na poziomie 17tyś to o 7tyś drożej niż u mnie a do tego ja mogłem w razie braku gotówki zjechać o jakieś 5tyś. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to dużo.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Już pomijając, że odbiegliśmy od tematu wątku to wrócę do pytania: czym jeździsz? A dlaczego, ano dlatego, że wyraźnie napisałem, że na inne systemy grzewcze trzeba mieć na start pieniążki a u mnie było tak: jeśli starczy to piec na ekogroszek a jak nie to trudno zwykły śmieciuch - i tu sedno: jak masz kasę to robisz co chcesz a jak się szczypiesz to pojawiają się dylematy. Podajesz koszt na poziomie 17tyś to o 7tyś drożej niż u mnie a do tego ja mogłem w razie braku gotówki zjechać o jakieś 5tyś. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to dużo.


Błędne myslenie,bo też Ci już pisałem,kociołek elektryczny to jedynie 2,4tys.zł a ty zdecydowałeś się na drogie rozwiazanie pomimo braku kaski jak piszesz.
Gdzie tu sens i konsekwencja ?
Ja nie miałem kasy na tyle i na wegiel zwany eko i dlatego zrezygnowałem i z kotłowni i z tegoż wegla i miał być prąd. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Błędne myslenie,bo też Ci już pisałem,kociołek elektryczny to jedynie 2,4tys.zł a ty zdecydowałeś się na drogie rozwiazanie pomimo braku kaski jak piszesz.
Gdzie tu sens i konsekwencja ?


Wiesz prąd nie jest bardzo drogi ale bez przesady - sorry ale widzę, że albo jesteś jakimś fanatycznym przeciwnikiem palenia czegokolwiek albo właściwie nie wiem co.... Ja nie mam domu pasywnego ani nawet energooszczędnego.... Więc albo nie wiesz co piszesz albo ktoś Ci płaci za posty.....
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wiesz prąd nie jest bardzo drogi ale bez przesady - sorry ale widzę, że albo jesteś jakimś fanatycznym przeciwnikiem palenia czegokolwiek albo właściwie nie wiem co.... Ja nie mam domu pasywnego ani nawet energooszczędnego.... Więc albo nie wiesz co piszesz albo ktoś Ci płaci za posty.....


Dlatego,żeby inni wybierający lub myślacy,że wegiel zwany eko jest tani zaczęli myśleć i liczyć bo jest on bardzo drogim rozwiązaniem w nowych domach.
Bo Ty to już jesteś na przegranej pozycji i będziesz dalej smrodził i zatruwał siebie i innych.
A czemu nie izolowałeś domu a kasę w ograniczenie strat ciepła wpakowałeś w kominy i kotłownię i wegiel zwany eko ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wiesz prąd nie jest bardzo drogi ale bez przesady - sorry ale widzę, że albo jesteś jakimś fanatycznym przeciwnikiem palenia czegokolwiek albo właściwie nie wiem co.... Ja nie mam domu pasywnego ani nawet energooszczędnego.... Więc albo nie wiesz co piszesz albo ktoś Ci płaci za posty.....


albo sprzedawaczem zachwalanego przez siebie źródła icon_lol.gif

Cytat

Dlatego,żeby inni wybierający lub myślacy,że wegiel zwany eko jest tani zaczęli myśleć i liczyć bo jest on bardzo drogim rozwiązaniem w nowych domach.
Bo Ty to już jesteś na przegranej pozycji i będziesz dalej smrodził i zatruwał siebie i innych.
A czemu nie izolowałeś domu a kasę w ograniczenie strat ciepła wpakowałeś w kominy i kotłownię i wegiel zwany eko ?


to teraz napisz mi kochany, bo nie doczytałam; masz własną elektrownię wiatrową, czy jednak ciągniesz prąd z sieci? Bo jednak w Polsce większość elektrowni wytwarza prąd, spalając węgiel, więc pośrednio też smrodzisz.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

albo sprzedawaczem zachwalanego przez siebie źródła icon_lol.gif


Jasne,każdego źródła ciepła,które nie syfi i nie truje innych,czyli gaz i prąd.
Siebie samych możecie,z komina bezpośrednio do domu skierować wyziewy ale nie innym innych.
Macie tak u Siebie ?
Ja mam na parapetach cały czas sadze...

Cytat

to teraz napisz mi kochany, bo nie doczytałam; masz własną elektrownię wiatrową, czy jednak ciągniesz prąd z sieci? Bo jednak w Polsce większość elektrowni wytwarza prąd, spalając węgiel, więc pośrednio też smrodzisz.


Myślałem,że nie muszę tego pisać kochana,że się domyślisz,że elekrownie wytwarzające prąd z wegla mają wysokowydajne filtry a dymy z kominów są wysokie i co za filtrami to wysoko w atmosferę idzie.
Macie takie filtry na kominach u siebie ? Czy zasyfiacie siebie i okolice i narażacie własne dzieci na raka ?
Zapraszam do Elektrowni Rybnik,zobaczysz na własne oczy jak się robi prąd... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co do używania pieców na paliwo stałe, fakt że co niektórzy nie mają o tym pojęcia o paleniu i smrodzą ale jak ktoś wie i umie to wcale nie musi. Jeszcze dochodzi sprawa pozyskania opału, na moim przykładzie powiem, że pale drewnem a opał pozyskuję z lasu przy wycince, przecince i tym podobnych pracach leśnych. Koszt jak dla mnie wcale nie jest duży, wiedzą ci co w lesie drewno robili.
A co do elektrowni to wcale nie są takie cycuś,też smrodzą i trują to tak jak samochody z katalizatorem smrodzą mniej ale dalej jest to smród spalin.
Link do komentarza
Ja zamieniłem ogrzewanie węglowe (eko groszek) na gazowe z sieci. Koszty ogrzewania mam nieco niższe niż przy węglu. Dom docieplałem i wszystkie okna dwukomorowe.
Arturo 72, a o jakim Ty kociołku elektrycznym za 2,4 tys piszesz ?, że niby kociołek do grzania domu tyle kosztuje.
Bo albo coś mi uciekło, albo Ty jakieś pierdoły wymyślasz.
Dla mnie największą wartością mojego obecnego ogrzewania jest teraz komfort i czystość - to jest bezcenne.
A w kotłowni mam teraz czyściutko i wstawiłem tam pralkę z suszarką plus sprzęty ogrodowe z basenem, które wcześniej musiałem taszczyć na poddasze - ech same plusy. Ale obiektywnie patrząc mam nieco chłodniej w domu niż przy wąglu, bo gaz trzeba i można oszczędzać a wągiel zapierdalał bez większej kontroli. Do tego ten wszechobecny syf i smród z wągla - ech teraz to jest git.

Żeby nie było że bez związku z tematem, to rekuperację miałem przy wąglu też, bo dom szczelny więc w zimę nie będę okien otwierać.
Jak się od nowości buduje teraz dom, to sobie można wymyślać co dusza zapragnie, ale u mnie to były niestety jedynie modernizacje istniejącego budynku postawionego za komuny. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No właśnie ? komfort i czystość przy ogrzewaniu gazem. A wentylacja mechaniczna po to żeby wymiana powietrza rzeczywiście była. Moje wrażenie jest takie, że wentylacja grawitacyjna to w wielu projektach jedynie wrysowanie kanałów narzutach kondygnacji. Projektant nawet nie sprawdza czy ma to jakakolwiek szansę zadziałać skutecznie. Wiadomo, wentylacja ma być, to do projektu nanosimy, w urzędzie się nikt nie czepia i wszyscy są zadowoleni.Może poza inwestorem, ale ten sie zorientuje, że coś jest z tą wentylacją słabo dopiero jak dom wybuduje i w nim pomieszka.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo 72, a o jakim Ty kociołku elektrycznym za 2,4 tys piszesz ?, że niby kociołek do grzania domu tyle kosztuje.
Bo albo coś mi uciekło, albo Ty jakieś pierdoły wymyślasz.


No właśnie uciekło Ci o to bardzo i własnie taka ludzka nieświadomość powoduje,że myslą,że tylko węgiel zwany eko istnieje jako najtańszy i jako mercedes wśród ogrzewania na wsi oponami i smieciami ;)
http://allegro.pl/elterm-major-aszn-9kw-ko...5752740517.html
Ot i kociołek za 2,5tys.zł a Wy pakujecie drogi wegiel zwany eko ;)


Cytat

Ja zamieniłem ogrzewanie węglowe (eko groszek) na gazowe z sieci. Koszty ogrzewania mam nieco niższe niż przy węglu.


No włąśnie tak jest z reguły bo ludzie ma mają pojęcia i nie są śwaidomi,że w większosci przypadków grzania węglem zwanym eko sprawność ogrzewania nim jest tragiczna i wychodzi drożej eksploatacyjnie w stosunku do innych czystych źródeł ciepła.
A to się bierze stąd,ze ludzie nie mają też pojęcia ile ich domy potrzebują faktycznie energii na ogrzewanie a że sąsiady mają i jest ciepło to nie wazne ile byle by wegiel...
Brak OZC wychodzi


Zrozumcie wszyscy,że wentylacja mechaniczna nie jest równoznaczna z rekuperacją !!!!
Wentylacja mechaniczna może być i jest bardzo wskazana w nowych,szczelnych domach ale rekuperacja to tylko polepszenie komfortu wentylacji mechanicznej !!
Tego widzę,nawet eksperci budowlani FBD nie jarzą...
Cytat

Wracajac do tematu - wymiana powietrza to temat, który może istnieć niezależnie od tematu wyboru źródła ciepła. Nie wiem, czym sugerował się autor tej kontrowersyjnej wypowiedzi o "ekogroszku" ?

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Opinia, że instalowanie rekuperatora nie ma sensu, gdy decydujemy się na kocioł węglowy jest fałszywa. Rekuperacja, czyli wentylacja z odzyskiem ciepła w przypadku nowych, szczelnych obiektów jest nieodzowna. Chodzi przede wszystkim o ich szczelność, nie same koszty ogrzewania. Tanie ogrzewanie jest zaletą, ale nie da się żyć w domu bez świeżego powietrza.
A w nowoczesnym budownictwie wentylacja grawitacyjna często nie działa prawidłowo, bo żeby usunąć zużyte powietrze trzeba dostarczyć świeże. A skąd je wziąć skoro dom jest szczelny?
Chyba że mając tanie ogrzewanie decydujemy się na mieszkanie w domu z uchylonymi oknami przez cała dobę i cały rok lub wietrzenie domu co kilka godzin.
I jest jeszcze problem poddaszy użytkowych, na których wentylacja grawitacyjna praktycznie nie ma szans zadziałać.
Dlatego właśnie warto mieć wentylację mechaniczną, która za nas zadba o komfortowe powietrze. Przede wszystkim wentylacja zawsze będzie dobrze działać i to z taką intensywnością, jak tego chcemy. A że pozwoli jeszcze dodatkowo na oszczędności odzyskując ciepło z usuwanego powietrza, to kolejna korzyść.


A tutaj typowa wypowiedź producenta rekuperatorów wprowadzająca w błąd inwestorów i miesząca w głowach czyli typowa papka marketingowa bo mówi się o wentylacji mechanicznej jako nie odzownej w nowych domach i zdecydowanie lepszej i skutecznej niż wentylacja grawitacyjna,z czym się zgodzę ale zaraz jako producent i sprzedawca pakuje się do wypowiedzi i do wentylacji mechanicznej rekuperator,który nie zawsze jest zasadny ekonomicznie co na czerwono wyszczególniłem.

W przypadku żródeł ciepła,gdzie jednostka energii grzewczej jest tania a takimi źródłami są wegiel zwany eko i pompy ciepła wentylacja mechaniczna PLUS rekuperator to jedynie polepszenie komfortu polegające na tym,że REKUPERATOR powoduje nam napływ cieplejszego powietrza do pomieszczeń a w przypadku WENTYLACJI MECHANICZNEJ BEZ REKUPERATORA i bez GWC napływ powietrza do pomieszczeń będzie taki jak na zewnątrz.
Będzie to miało mały wpływ na rachunki za ogrzewanie właśnie dlatego,że koszt jednostki energii przy w/w źródłach jest niski.
Namiastką rekuperacji jest podłączenie do wentylacji mechanicznej GWC i wtedy mamy napływ powietrza do pomieszczeń tylko nieco niższy niż przy rekuperatorze.

Eksperci...pożal się Boże icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W przypadku żródeł ciepła,gdzie jednostka energii grzewczej jest tania a takimi źródłami są wegiel zwany eko i pompy ciepła wentylacja mechaniczna PLUS rekuperator to jedynie polepszenie komfortu

Eksperci...pożal się Boże icon_smile.gif



Pomijając fakt, że nie potrafisz pisać bez inwektyw, to jeszcze kasztanisz bez ładu i składu każdy temat.

Choćby to co w przytoczonym cytacie.
Łżesz jak Myszowaty, z nieznanych mi powodów.

Weź łaskawco udowodnij, że zyski z rekuperacji, nie powodują kompensacji (nawet częściowej), mając na uwadze całoroczną pracę wentylatorów WM.

Tylko osoba która nie osiągnęła etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym, może twierdzić, że dodanie rekuperatora do centralnej WM nawiewno/wywiewnej, nie jest uzasadniona ekonomicznie.
Link do komentarza
Cytat

Pomijając fakt, że nie potrafisz pisać bez inwektyw, to jeszcze kasztanisz bez ładu i składu każdy temat.



Przecież parę dni temu napisał, że trzeba "rozruszać" FBD, no i stara się wywiązać z obietnicy...
Link do komentarza
Cytat

Zatem proszę wykazać,gdzie nie ma sensu opinia że odzysk ciepła czyli rekuperator nie ma sensu ekonomicznego w przypadku ogrzewania weglem zwanym eko



Ja dalej nie rozumiem i się do tego przyznaję.

Ale cóź - powiem co zrozumiałem z tych pokrętnych wywodów.

Czyli w przypadku dostępu do taniego paliwa nie opłaca się inwestować w odzysk ciepła bo rekuperator z instalacją wyjdzie drożej i mało co odzyska, niż koszty taniego opału.

Proszę korygować mój tok interpretacji Pańskieg toku rozumowania. Może w końcu zrozumiem.
Link do komentarza
Czytam co pisze ten typ i dochodzę do wniosku że Arturo72 to taki pozytywnie zakręcony alfoholik, którym nie warto się przejmować i wchodzić z nim w dyskusję, bo nawet jak piszesz to samo co on, to jego racja i tak jest na wierzchu.
Wybudował małą budkę trochę ją ogacił i myśli że wszystkie rozumy pozjadał. icon_lol.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
Usystematyzujmy jedną, podstawową rzecz. Wentylacja to po prostu wymiana powietrza – w punkcie "A" musimy je usuwać z domu bo jest już zużyte, w punkcie "B" zaś dostarczać świeże. Cała reszta to mniej lub bardziej udane pomysły jak to zrobić. I to zrobić tak, żeby nam w takim domu żyło się dobrze i bezpiecznie, a cały system nie był zbyt drogi albo skomplikowany w obsłudze.
Stąd mamy różne systemy wentylacji (grawitacyjna, mechaniczna wywiewna, mechaniczna nawiewno-wywiewna). Każda ma jakieś zalety i wady i działa prawidłowo tylko w określonych warunkach.
Dlatego właśnie wybieramy jakiś system zależnie od preferencji. Z odzyskiem ciepła albo bez niego i o tym pisał też ekspert.
Link do komentarza
Świeże powietrze (tlen !!!) jest niezbędne do życia i nie jest istotne czy będzie go brakować w domu ogrzewanym ekogroszkiem, gazem, olejem, prądem czy kominkiem. Wentylacja mechaniczna dostarcza świeże powietrze do wnętrza budynku a dodakowo rekuperator pozwala odzyskać część ciepła usuwanego z powietrzem. I cała filozofia. Jeśli komuś nie zależy na odzysku ciepła - jego wybór. Ale wybór mieszkania w "ogrzewanym termosie" bo tak szczelnie wykonywane sa teraz nowe budynki to skazanie się na życie w zatęchłym domowym powietrzu co w dłuższej perspektywie odbije się na naszym zdrowiu.
Link do komentarza
Cytat

W przypadku żródeł ciepła, gdzie jednostka energii grzewczej jest tania a takimi źródłami są wegiel zwany eko i pompy ciepła



Mamy kolejne tanie źródło ciepła.


Cytat

Świeże powietrze (tlen !!!) jest niezbędne do życia i nie jest istotne czy będzie go brakować w domu ogrzewanym ekogroszkiem, gazem, olejem, prądem czy kominkiem.....



Prościej się już nie da tego wytłumaczyć
Link do komentarza
Uzupełniając - jest także wentylacja hybrydowa. icon_cool.gif

Cytat

Świeże powietrze (tlen !!!) jest niezbędne do życia ....................



Raczej to stwierdzenie, uproszczenie dla poziomu przedszkolaków, nie jest godne eksperta - bo wentylacja tylko dla dostarczenia tlenu to mniej jak 0,1m3/h.

Głównym zadaniem wentylacji jest usuwanie wilgoci z powietrza, i dlatego przepisy określają minimum wymiany 20m3/h na 1 osobę (dla domów jednorodzinnych).
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Świeże powietrze (tlen !!!) jest niezbędne do życia i nie jest istotne czy będzie go brakować w domu ogrzewanym ekogroszkiem, gazem, olejem, prądem czy kominkiem. Wentylacja mechaniczna dostarcza świeże powietrze do wnętrza budynku a dodakowo rekuperator pozwala odzyskać część ciepła usuwanego z powietrzem. I cała filozofia. Jeśli komuś nie zależy na odzysku ciepła - jego wybór. Ale wybór mieszkania w "ogrzewanym termosie" bo tak szczelnie wykonywane sa teraz nowe budynki to skazanie się na życie w zatęchłym domowym powietrzu co w dłuższej perspektywie odbije się na naszym zdrowiu.


A czy producentowi rekuperatorow wpadlo do glowy że do kanalow wentylacji zamiar rekuperatora za ok.4-10tys.zł można dopiac wentylatory jeden wywiewny a drugi nawiewny za 10-20% ceny rekuperatora ?
Czyżby wtedy brakowało komuś świeżego powietrza ? Raczej nie a efekt pracy wentylacji będzie identyczny.
Czyż nie ? Podkreślam słowo WENTYLACJI

Brak odzysku ciepła rekompensujemy tanią jednostką energii pamiętając,że w kieszeni mamy 80% ceny rekuperatora.
Mamy tlen ? Mamy.Mamy odpowiednia wymianę powietrza w szczelnym domu ? Mamy.
Paniali experty ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Usystematyzujmy jedną, podstawową rzecz. Wentylacja to po prostu wymiana powietrza – w punkcie "A" musimy je usuwać z domu bo jest już zużyte, w punkcie "B" zaś dostarczać świeże. Cała reszta to mniej lub bardziej udane pomysły jak to zrobić. I to zrobić tak, żeby nam w takim domu żyło się dobrze i bezpiecznie, a cały system nie był zbyt drogi albo skomplikowany w obsłudze.


Powiem tak - mnie ta systematyka powaliła na kolana. icon_lol.gif


Cytat

A czy producentowi rekuperatorow wpadlo do glowy że do kanalow wentylacji zamiar rekuperatora za ok.4-10tys.zł można dopiac wentylatory jeden wywiewny a drugi nawiewny za 10-20% ceny rekuperatora ?
Czyżby wtedy brakowało komuś świeżego powietrza ? Raczej nie a efekt pracy wentylacji będzie identyczny.
Czyż nie ? Podkreślam słowo WENTYLACJI


Normalnie ręce opadają, znowu odkryłeś koło. icon_evil.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Normalnie ręce opadają, znowu odkryłeś koło. icon_evil.gif


Nie odkryłem koła ale piszę,że odzysk ciepła czyli rekuperacja nie jest zasadna ekonomicznie jeśli ogrzewamy dom ww którym jednostka energii grzewczej wychodzi tanio.
Z czym nie zgadzają się cały czas i producent rekuperatorow co nie jest dziwne i expert budowlany FBD co jest dziwne.
Link do komentarza
W centrali wentylacyjnej z rekuperacją, koszt wymiennika (rekuperatora) jest znikomy - już za 200zł można kupić.

Cytat

Nie odkryłem koła ale piszę,że odzysk ciepła czyli rekuperacja nie jest zasadna ekonomicznie jeśli ogrzewamy dom ww którym jednostka energii grzewczej wychodzi tanio.



Zamiast pultać się - wylicz to, wszak to najmocniejszy argument.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W centrali wentylacyjnej z rekuperacją, koszt wymiennika (rekuperatora) jest znikomy - już za 200zł można kupić.



Zamiast pultać się - wylicz to, wszak to najmocniejszy argument.


Zatem bajbaga,złóż rekuperator i sprzedawaj go za 1500zl icon_wink.gif
Luna jest taka i jako najtańsza jest akceptowalna.
Link do komentarza
Cytat

arturo 72, nosz w mordę jeża, a kto nie rozumie tego ????, możesz wskazać choć jedną osobę ???.
Człowieku co ty piszesz za bzdety ?.


W Warszawie, w latach dziewięćdziesiątych, na skrzyżowaniach widywało się jedną panią, która machała rękami. Ona myślała, że musi kierować ruchem, inaczej samochody się będą zderzały. To chyba jest ten przypadek.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W Warszawie, w latach dziewięćdziesiątych, na skrzyżowaniach widywało się jedną panią, która machała rękami. Ona myślała, że musi kierować ruchem, inaczej samochody się będą zderzały. To chyba jest ten przypadek.


No raczej nie,bo ja piszę o wentylacji mechanicznej a experty od rekuperatorow i z FBD myślą o niej jak o rekuperacji lub nie wiedzą że to dwa różne pojęcia.
Prześledź ich konteksty wypowiedzi to zczaisz.
Link do komentarza
Cytat

dopiac wentylatory jeden wywiewny a drugi nawiewny za 10-20% ceny rekuperatora ?



Tlen owszem mamy, ale po "wentylowaniu się " pod nawiewnym wentylatorem w srogiej zimie mamy pewną wizytę u lekarza i te 80-90% oszczędności w Twojej konfiguracji wentylacji wydasz na powrót do zdrowia całej rodziny...
Rekuperator powoduje - dodatkowo - że mechaniczna wentylacja jest przyjaźniejsza i bardziej komfortowa...
Ale przecież Ty to wiesz, tylko po prostu rozruszałeś FBD , nieprawdaż?
Link do komentarza
Cytat

No raczej nie,bo ja piszę o wentylacji mechanicznej a experty od rekuperatorow i z FBD myślą o niej jak o rekuperacji lub nie wiedzą że to dwa różne pojęcia.
Prześledź ich konteksty wypowiedzi to zczaisz.



Posiłkując się Brągielem:

Bozia stworzyła kwiatki, bratki, stokrotki, dupeczki, grę Gta Vice City,cycki, wytryski, wtryski, wodotryski, Coca-Colę, frytki z ketchupem, seks oralny i spaghetti bo bolońsku...ludziom żyło się miło, Ziemia była idealnym miejscem do życia...Gdy nagle ktoś wymyślił od nowa koło .............

Nie ma głupiego ani mądrego, nie ma myślącego czy niemyślącego, albowiem wszyscy mają sprane mózgi w pralce Frani - na placu boju pozostał tylko nowy wynalazca koła......

icon_cool.gif icon_mrgreen.gif

Ps. Licz łaskawco, licz i pokaż wyniki.
Link do komentarza
Arturo72, zdziwiłbym się, gdybyś mi przyznał rację. icon_smile.gif
Wiesz co, rozumiem twój zapał i misję.
Moim zdaniem kłopot z twoimi wypowiedziami polega na tym, że nie wiadomo dla kogo to piszesz. Do starych wyjadaczy, czy do ludzi zielonych szukających rozwiązań i wiedzy? Ludziom otrzaskanym już z budową i technologiami twoje wypowiedzi jawią się jako skończone bzdety, do tego zawoalowane chaotycznym stylem wypowiedzi.
A znowu osoby poszukujące wiedzy i odpowiedzi na podstawowe pytania nic nie zrozumieją z twoich wypowiedzi, bo robisz straszliwe skróty myślowe.
Moim zdaniem warto, żebyś odpowiedział sobie na pytanie, z kim toczysz wojnę i o co. Jeśli niesiesz kaganek oświaty, to pisz łopatologicznie, albo załóż blog i wyłóż swoją filozofię. Jeśli zaś walczysz z ekspertami, niedouczonymi w twoim przekonaniu czy jakoś tak, to raczej przedstawiaj konkretne, naukowe argumenty.
Póki co robisz bigos, który nie wiadomo dla kogo jest. Odpowiedz sobie na pytanie, kogo chcesz oświecić.

Pozdrowienia
PeZet

------

Po namyśle dopisałem:
Hm... Być może nikogo nie chcesz oświecić. A jeśli tak, to zastanów się, komu chcesz wyprostować myślenie. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

[..]pisz łopatologicznie[…]



I ja i bajbaga też już o to prosiliśmy. Ja przedstawiłem moje koszty inwestycji w kotłownię a w zamian dostałem tylko pouczenie i link na aledrogo. Nie widzę dalszego sensu dyskusji bo jak ktoś tu zauważył jego ma być na wierzchu bez względu czy ma rację czy nie i czy rozmówcy racje mu przyznają czy nie.
Link do komentarza
Cytat

Brak odzysku ciepła rekompensujemy tanią jednostką energii pamiętając,że w kieszeni mamy 80% ceny rekuperatora.
Mamy tlen ? Mamy. Mamy odpowiednia wymianę powietrza w szczelnym domu ? Mamy.
Paniali experty ?



80% ceny rekuperatora w kieszeni????????? Spekulacja w moim rozumieniu tematu icon_smile.gif

Nowy scenariusz - skoro mamy tanie źródło ciepła (bo tanie w zakupie i tanio zasilane) to zamiast tracić to tanie ciepło bez nijakiej kontroli, dodajemy do wentylacji (którą i tak mamy) modyfikację w postaci rekuperacji i odzyskując ciepło a raczej minimalizując straty - mamy jeszcze taniej. Cześć zysków z rekuperacji zamortyzuje nam zakup rekuperatora w ciężkim sezonie grzewczy albo nawet będziemy na plusie.

Przyjdzie ostra zima a ceny węgla "skoczą" na 900 za tonę - i nie będzie to ekopaliwo tylko kamień z miałem - to wtedy wrócimy do tematu oszczędności w stylu

Ekogroszek + wentylacja mechaniczna = tanio icon_smile.gif







Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tlen owszem mamy, ale po "wentylowaniu się " pod nawiewnym wentylatorem w srogiej zimie mamy pewną wizytę u lekarza i te 80-90% oszczędności w Twojej konfiguracji wentylacji wydasz na powrót do zdrowia całej rodziny...
Rekuperator powoduje - dodatkowo - że mechaniczna wentylacja jest przyjaźniejsza i bardziej komfortowa...
Ale przecież Ty to wiesz, tylko po prostu rozruszałeś FBD , nieprawdaż?


Na pewno tak będzie,jeśli na 15m2 będzie nawiewało 20-30m3/h ?

Cytat

80% ceny rekuperatora w kieszeni????????? Spekulacja w moim rozumieniu tematu icon_smile.gif


http://allegro.pl/wentylator-promieniowy-k...5559334077.html
*2=400zł
A rekuperator to jaki koszt ?
Link do komentarza
Cytat

Ekogroszek + wentylacja mechaniczna = tanio icon_smile.gif



Jak ta WM bez rekuperacji, to wyjdzie drogo - więcej, dużo więcej, niż przy prawidłowo zaprojektowanej i prawidłowo wykonanej, wentylacji grawitacyjnej.

Ps. Łaskawco czekam, na potwierdzenie Twojej teorii obliczeniami - dasz radę są bardzo proste.

dopisałem: to Ps. adresowane do odkrywcy icon_cool.gif

Cytat

Na pewno tak będzie,jeśli na 15m2 będzie nawiewało 20-30m3/h



A ile powinno nawiewać jak tam jest sypialnia 2 osobowa ?

I łaskawco - tylko z troski o Twoją reputację - wklej inny wentylator jako przykład do zastosowania w kanałach WM.
To naprawdę tylko z życzliwości. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie odkryłem koła ale piszę,że odzysk ciepła czyli rekuperacja nie jest zasadna ekonomicznie jeśli ogrzewamy dom ww którym jednostka energii grzewczej wychodzi tanio.


Nie masz racji kotuś, bo sama WM też zużywa energię, więc co szkodzi przy okazji odzyskiwać ciepło. Dobre wentylatory które pochodzą długo wcale nie są takie tanie, więc warto dopłacić i mieć rekuperator. A coś takiego jak tania jednostka energii w dzisiejszych czasach to już nie istnieje, chyba że sobie pochodzisz na hałdę pozbierać węgiel albo z wagonów zajumać. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czytam co pisze ten typ i dochodzę do wniosku że Arturo72 to taki pozytywnie zakręcony alfoholik, którym nie warto się przejmować i wchodzić z nim w dyskusję, bo nawet jak piszesz to samo co on, to jego racja i tak jest na wierzchu.
Wybudował małą budkę trochę ją ogacił i myśli że wszystkie rozumy pozjadał. icon_lol.gif icon_razz.gif



w uproszczeniu - ale jest tak jak napisałeś icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie masz racji kotuś, bo sama WM też zużywa energię, więc co szkodzi przy okazji odzyskiwać ciepło. Dobre wentylatory które pochodzą długo wcale nie są takie tanie, więc warto dopłacić i mieć rekuperator. A coś takiego jak tania jednostka energii w dzisiejszych czasach to już nie istnieje,


Jest różnica między min.4000zl za rekuperator a 400-800zl za 2 wentyle ? Naprawdę warto wydać o kilka tysięcy zł więcej jak 1kWh kosztuje 0,1-0,16zl ?
Dom na ogrzewanie zuzyje za sezon grzewczy 10000kWh czyli 1000-1600zl,reku odzyska z tego max.2000kWh-zuzycie energii wyjdzie ok.czyli 1500kWh czyli 150-200zl.
Jaki wniosek ?
A może zwykłe GWC rurowe za parę zł do tego ?

Powyżej masz tanie kWh z węgla zwanego eko i pompy ciepła.
Droższa kWh z gazu ziemnego 0,25zl i kWh z prądu 0,30zl. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jest różnica między min.4000zl za rekuperator a 400-800zl za 2 wentyle ? Naprawdę warto wydać o kilka tysięcy zł więcej jak 1kWh kosztuje 0,1-0,16zl ?


icon_eek.gif
Naprawdę warto, uwierz.
Arturo zapędzasz się sam w kozi róg. icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A ile kosztuje zwykłe GWC: 20 zł, 200 zł, czy też koło 1000 zł ... rury, wykop, żwir odpowiedni...


Moje GWC kosztowało chyba 300-400zl.
Rurowy,pod domem.

Cytat

icon_eek.gif
Naprawdę warto, uwierz.
Arturo zapędzasz się sam w kozi róg. icon_smile.gif


Dla komfortu owszem,warto ale z punktu widzenia ekonomicznego drogi rekuperator nie ma uzasadnienia.
Inaczej to przedstawiają producenci.
O Czym cały czas pisze. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dla komfortu owszem,warto ale z punktu widzenia ekonomicznego drogi rekuperator nie ma uzasadnienia.
Inaczej to przedstawiają producenci.
O Czym cały czas pisze.



To porównując do motoryzacji, po co kupować drogie auta jak można jeździć Fiatem 126p. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

To porównując do motoryzacji, po co kupować drogie auta jak można jeździć Fiatem 126p.


mhtyl,czym ogrzewasz dom ? fiatem 126p czy nowym fiatem 500 ? icon_biggrin.gif

Twoje porównanie motoryzacyjne byłoby odpowiednie gdybyśmy porównali wentylacje mechaniczną,nawet bez reku do wentylacji grawitacyjnej.

Zresztą pisałem o tym w pierwszym moim poście,który nie wiedzieć czemu,być może z braku zrozumienia tematu był kwestionowany ;)
Cytat

Po piąte rekuperator czyli odzysk ciepła to komfort wentylacji mechanicznej



Cytat

Witam,

Budynek posiadający mechaniczną wentylację z zastosowaniem rekuperatora, pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania w budynku.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers



A potem nie dziwota,że ludzie głupieją jak Konsultant marki Junkers wypisuje takie bzdety... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jest różnica między min.4000zl za rekuperator a 400-800zl za 2 wentyle ? Naprawdę warto wydać o kilka tysięcy zł więcej jak 1kWh kosztuje 0,1-0,16zl ?




Cytat

mhtyl,czym ogrzewasz dom ? fiatem 126p czy nowym fiatem 500 ? icon_biggrin.gif

Twoje porównanie motoryzacyjne byłoby odpowiednie gdybyśmy porównali wentylacje mechaniczną,nawet bez reku do wentylacji grawitacyjnej.


Zlituj się bo jak piszesz jaka jest różnica między rekuperatorem a dwoma wentylatorami to ja już kur.... nie wiem co Ty porównujesz. Sądzisz, że dwa wentylatory zrobią robotę taka jaką robi reku?
Więc idąc Twoim tokiem porównań napisałem, że lepiej jeździć maluchem niż "nowym" maluchem 500 spalanie paliwa jest prawie takie samo więc czy warto płacić kilkadziesiąt tysiaków za "500" jak można za kilka stówek jeździć 126p.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Sądzisz, że dwa wentylatory zrobią robotę taka jaką robi reku?


Oczywiście,jeśli chodzi wentylację dwa wentyle zrobią taką samą robotę co rekuperator,składający się się z dwóch wentyli i wymiennika ciepła.
Jeśli chodzi o "odzysk ciepła" rekuperator w domu grzanym węglem zwanym eko zużywającym na ogrzewanie 10000kWh "odzyska" ok.200zł a w domu ogrzewanym pompą ciepła zużywającym na ogrzewanie 10000kWh "odzyska" 150zł. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście,jeśli chodzi wentylację dwa wentyle zrobią taką samą robotę co rekuperator,składający się się z dwóch wentyli i wymiennika ciepła.



To prawda łaskawco - tyle, że koszt tej pracy jest różny.

Dla rozjaśnienia. upraszczając, przy załozeniach:
- na ogrzanie powietrza wentylacyjnego potrzeba 2.500kWh/rok
- 1kWh z węgla to 0,2 zł
- 1kWh paliwa dla wentylatorów, to 0,6zł
- średnia rekuperacja wynosi 65%
- - wentylatory EC, zużycie około 250kWh/rok,
- wentylatory AC zużyją w ciągu roku około 600kWh energii elektrycznej,
- wentylatory wskazane przez łaskawcę, około 1.000kWh/rok

Czyli koszt wentylacji wynosi:

- dla wentylacji grawitacyjnej (prawidłowo zaprojektowanej i prawidłowo wykonanej) 500zł,
- dla wentylacji mechanicznej, wynosi odpowiednio: 650zł / 860zł / 1.100
- dla wentylacji mechanicznej z rekuperacją, wynosi odpowiednio: 325zł / 535zł / 775zł.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...