Skocz do zawartości

Zintegrowany informator pacjenta


stokrotka.35

Recommended Posts

Jeden przykład .....

Byłam z córką 16 września u dentysty, miała robiony przegląd i lakierowanie zębow, nic więcej.

Dzisiaj wchodzę na ZIP a tu:

dwie wizyty, jedna 16 a druga 17 września.

16.09,2015

BADANIE LEKARSKIE KONTROLNE
ZNIECZULENIE PRZEWODOWE WEWNĄTRZUSTNE
CAŁKOWITE OPRACOWANIE I ODBUDOWA ROZLEGŁEGO UBYTKU NA 2 POWIERZCHNIACH
CAŁKOWITE OPRACOWANIE I ODBUDOWA UBYTKU ZĘBA NA 1 POWIERZCHNI
USUNIĘCIE ZŁOGÓW NAZĘBNYCH Z 1/2 ŁUKU ZĘBOWEGO .... koszt 225.72 zł

17,09.2015

ZNIECZULENIE PRZEWODOWE WEWNĄTRZUSTNE
CAŁKOWITE OPRACOWANIE I ODBUDOWA ROZLEGŁEGO UBYTKU NA 2 POWIERZCHNIACH
CAŁKOWITE OPRACOWANIE I ODBUDOWA UBYTKU NA 2 POWIERZCHNIACH
CAŁKOWITE OPRACOWANIE I ODBUDOWA UBYTKU ZĘBA NA 1 POWIERZCHNI
LAKIEROWANIE ZĘBÓW 1/4 ŁUKU ZĘBOWEGO .....koszt 200,88 zł


Pasowało by jakoś zareagować.
Zwłaszcza, że to nie pierwszy raz Edytowano przez stokrotka.35 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tiaaa.
W sumie nie jest tak źle - córci prostaty nie leczyli - a znam takie przypadki.

Po części nie jest to świadome naciąganie NFZ, tylko niechlujstwo "wpisywacza systemowego" w przychodni, gabinecie, ......... Powiela wpisy, błędny PESEL. ............

Na swoim koncie (w ZIP) można wygenerować skargę, należy to wydrukować, podpisać i przesłać do NFZ. Jest to bardzo skuteczna droga.
Link do komentarza
Cytat

Pasowało by jakoś zareagować.
Zwłaszcza, że to nie pierwszy raz




Cytat

Nie lubię pisać skarg, donosów na nikogo.

Ale niestety niekiedy się nie da


Piszesz wcześniej, że przydałoby się zareagować a teraz że nie lubisz kablować. To nie jest kablowanie, to jest upominanie się o swoje.
Ale rozumiem, na swojego nie chcesz donosić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie lubię pisać skarg, donosów na nikogo.



Powiem tak - brzydzę się kablami, ale taka sytuacja nie jest stricto kablowaniem.

Patrz co napisałem, że w większości przypadków jest to pomyłka - dwie wizyty (dzień po dniu) i to samo zrobione.
System im pewnie z rozliczenia to wyrzuci.

Możesz śmiało przyjąć, że to jest tylko prośba o usunięcie oczywistego błędu.
Link do komentarza
Cytat

Powiem tak - brzydzę się kablami, ale taka sytuacja nie jest stricto kablowaniem.

Patrz co napisałem, że w większości przypadków jest to pomyłka - dwie wizyty (dzień po dniu) i to samo zrobione.
System im pewnie z rozliczenia to wyrzuci.




Nie wyrzuci jak jest poprawnie wprowadzone, a zapewne jest bo za III dekade rozliczenia już są dawno porobione i zweryfikowane.

Robię takie rozliczenia czasami i wiem na jakiej zasadzie to działa.

Nie ma możliwości skopiować dzień po dniu tej samej wizyty /a w tym moim przypadku, kody procedur są inne, a takie kody wprowadza się odręcznie/


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
O kant ... roztrząść tak załatwioną sprawę. To tak jakbyś poszła do złodzieja i powiedziała żeby oddał Ci skradziona rzecz.
Trzeba było zgłosić do NFZ i ono by ich dobrze prześwietlili za ich "nieumyślną nieuczciwość".
Link do komentarza
Cytat

O kant ... roztrząść tak załatwioną sprawę. To tak jakbyś poszła do złodzieja i powiedziała żeby oddał Ci skradziona rzecz.
Trzeba było zgłosić do NFZ i ono by ich dobrze prześwietlili za ich "nieumyślną nieuczciwość".




Mi wystarczą przeprosiny i korekta rozliczenia

Cytat

A moze Stokrotka35 byas dwa razy z corka u dentysty i nie pamietasz ? A teraz szukasz dziury w calym.. icon_biggrin.gif



Ma dwie plomby założone 2 - 3 lata temu w szkolnym gabinecie dentystycznym
Link do komentarza
Cytat

Mi wystarczą przeprosiny i korekta rozliczenia


To fajne masz podejście do życia. Piszesz, że kroją na potęgę a teraz, że wystarczą Ci przeprosiny icon_biggrin.gif To ja Ci skroję 100 tys a potem Cie przeproszę, może być?
Nie wystawiała byś się na pośmiewisko, sama specjalnie się udałaś do nich aby z wielka łaską skorygowali i przeprosili, a gdzie zadość uczynienie? Ciekawy jestem gdy by sytuacja była odwrotna to czy stomatolog tez by do Ciebie przeszedł do domu? wątpię, wysłałby Ci ponaglenie z karą albo nie wiem co jeszcze bo dzisiaj na biznes to ludzie maja różne pomysła.
Link do komentarza
Cytat

To fajne masz podejście do życia. Piszesz, że kroją na potęgę a teraz, że wystarczą Ci przeprosiny icon_biggrin.gif To ja Ci skroję 100 tys a potem Cie przeproszę, może być?



Co ja mam się napinać, nadwyrężać swoje zdrowie psychiczne, po co mi to.

Wolę spokój.
A wiem, że tę rozmowe dobrze zapamięta i sto razy się zastanowi zanim zrobi coś podobnego następnym razem.
Zastanawiałam się nad zgłoszeniem do funduszu, ale gdyby w wyniku kontroli ileś tam osób straciło by pracę, bo następny kontrakt nie zostałby podpisany, nie miałabym spokojnego sumienia.


Link do komentarza
Cytat

A to, że oszukują i kradną innym pieniądze to uważasz, że jest w porzo.
I uwierz, jak nie było kary to nie będzie poprawy, jak naciągali tak będą naciągać dalej.




Wiem, że nie jest w porządku.

Ale ja nie myślę jednopoziomowo, nie chcę tylko zemsty i kary dla SPZOZ-u.

Tam pracują ludzie, tam leczą i rehabilitują się pacjenci.
Co mi da ukaranie ich?

Ale gdyby sytuacja się powtórzyła, zgłoszę do NFZ-u
Kierownik placówki o tym wie.




Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...