Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kanik92

Z innej beczki... odbiór budynku

Recommended Posts

Cześć. Jestem nowy i potrzebuję w miarę szybko porady.
Konkretnie:
pracuję w pewnej firmie, która jest zarejestrowana na dom właściciela firmy. Pracuje jako pracownik biurowy. Jednak... biuro znajduje się w budynku który ten właściciel postawił NA SPRZEDAŻ. I wg. moich nie do końca pewnych informacji budynek nie jest odebrany, także moje przebywanie w nim jest... nielegalne i zagraża mojemu życiu/zdrowiu ze względu na łamanie BHP.
Ciężko dowiedzieć mi się czy budynek jest odebrany. Jednak budynek: nie posiada części okien, barierek na schodach wewnątrz domu. Część kabli prądowych wystaje. Doprowadzona jest woda i prąd. Jednak nigdy nikogo nie widzę, aby ktoś sprawdzał stany licznika.
Czy jesteście wstanie potwierdzić mi że budynek nie jest odebrany ze względu na wyżej wymienione czynniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma znaczenia czy jest odebrany czy też nie przez PIB.
Jeśli w budynku są stanowiska pracy - budynek/pomieszczenie powinien być "odebrany" przez SANEPID.

Jeśli warunki zagrażają zdrowiu lub (i) życiu pracowników, bądź nie spełniają warunków BHP - zgłosić należy do PIP - najpewniejsza droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o zwykły odbiór Nadzoru Budowlanego po prostu.
Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.
Tylko właśnie jak moge się dowiedzieć czy budynek jest odebrany? Czy nadzór budowlany odebrał był taki budynek bez okien, poręczy na schodach itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.Nie ma takiej zależności - NIE MA.

Albo źle naświetliłeś problem (w tym w PIP), albo źle interpretujesz to co "powiedział" PIP, albo rozmawiałeś z panienką (taką co jako siła to doopa, ale jako doopa to siła) na stażu, załatwionym przez jej prominentnego kochanka.

Podane powody nie stanowią podstawy do zerwania umowy o pracę (bez zachowanego okresu wypowiedzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z dwoma PIPami w Krakowie i w Białymstoku i stwierdzili że nie może być działalności w budynku który nie został odebrany. Że jest to nielegalna siedziba firmy.
Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe? Może na prawdę źle interpretuje, ale właśnie dlatego to piszę, aby to wyjaśnić.

A skoro budynek nie został odebrany, to zagraża to mojemu zdrowiu, więc narusza to zasady BHP w pracy. Edytowano przez kanik92 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icon_eek.gif Tiaaaaa - i to ci PIPowcy stwierdzili, że to jest wystarczająca okoliczność zerwania umowy o pracę ??????????????

Naditerpretujesz - masz to na piśmie ?

Odbiór popieszczeń w których pracują pracownicy dokonuje SANEPID - ale nawet jeśli tego nie dokonał, to nijak się to ma do ewentualnej "szkodliwości".

Swoje wiesz - próbuj szczęścia.

Jedyne co możesz, to ewentualnie zaszantażować pracodawcę (ewentualna kontrola PIP, SANEPID) i uzyskać rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Prawnie nie ma przesłanek.

Cytat

Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe?Możesz mieszkać - tyle że jak ktoś uprzejmie doniesie, to zapłaci się jednorazową karę (około 10.000zł) i finito.

Przez analogię - pracodawca tez może zapłacić karę lub dostać decyzję o usunięciu "usterek" i też finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rozmowie z PIP powiedziałem tak jak jest:
po przyjściu do pracy temp. około 12stopni, musze sam zapalić w piecu albo coś się nagrzało itd.
łazienka - goła wylewka i ściany, nie spełnia podstaw BHP
budynek nieodebrany itd.

Odpowiedź:
Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.
masz to na Piśmie ?
Był na miejscu, jakiś protokół pokontrolny ?

Jeśli nie to idź do najbliższego warzywniaka i niech Ci pani podpisze, że masz "karygodne warunki BHP - bo skutek prawny dokładnie taki sam.

Ps. Możesz jeszcze dorzucić opinię z pod budki z piwem - kilku za piwko podpisze. icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • @retro - Ty jesteś dobry w ten klocki, z tego co pamiętam. Mówię o tapetach. Powiedz, trudno jest przykleić taką fototapetę? Córka chce mieć fototapetę z koniem, z końmi a może coś pomieszałem... mniejsza o to..   Jak trzeba przygotować pod to ścianę (goły tynk cementowo - wapienny).  Nie mówię tu o oczywistościach, typu grunt, ale to na koniec. Trzeba ją wygładzić? Jak zabrać się do przyklejenia takiego obrazka? Powiedzmy taki około 2x2m To jest jeden kawałek czy składa się z kilku? Jak to kleić, żeby nie było "bąbli". Kleić od góry czy od dołu, a może na bok? Wsio ryba? Da się to jeszcze w krótkim czasie oderwać i poprawić, jak coś wyjdzie nie tak jak trzeba?   Zdradź trochę zasad.    
  • Gość kambkk
   tak długi artykul na wstępie wiecie o czym muwicie cytat ; szary lepiej izoluje niż bialy ale odpada ok lepiej izoluje jak szry jest grafitowy ..szary to kolor lepiej izoluje grawitowy o kol szarym bo ma dodatek grafitu który jest lepszym izolatorem ter, bo jak by ci dodali barwnik to by nie był nic lepszy.
  • się tu narobił ból zębów! Straszliwy!  
  • Całkowicie zasługujesz na zenkabo Zenek to byłoby już za dużo... Nie puszczę, bez obawy - mam to we krwi! Tak mnie wychowano! W tej komunistycznej szkole podstawowej i komunistycznym technikum...
  • Dupa Jaś. Redakcja może być nazwą własną, jak nazwa miasteczka Miasteczko. @Redakcja zresztą sama to sobie napisała - więc chyba wie najlepiej, czy jest redakcją, czy też nazywa się Redakcja   czy też jest redakcją zwaną Redakcją  Nie wiem, czy ogarniasz tą skomplikowaną materię? Brawo - tak trzymaj, nie puść    Niemniej to @Redakcja z dużej litery sama się podpisuje.  @demo i @uroboros    - musicie to wytłumaczyć Redakcji, że właściwie będzie, jeśli nie bedzie pisać się z dużej litery tylko z małej                             Zawsze możecie dać bana Redakcji, sorry, redakcji    - w końcu ktoś musi trzymać ordnung na forum Nie widzę tu bardziej godnych cenzorów - zaczynam się cieszyć, że też się piszę z małej litery zenek, choć tak jakoś to przypadkowo wyszło - to może kary nie dacie i mogę liczyć na waszą łaskawość i bana nie dostanę? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...