Skocz do zawartości

Z innej beczki... odbiór budynku


Recommended Posts

Cześć. Jestem nowy i potrzebuję w miarę szybko porady.
Konkretnie:
pracuję w pewnej firmie, która jest zarejestrowana na dom właściciela firmy. Pracuje jako pracownik biurowy. Jednak... biuro znajduje się w budynku który ten właściciel postawił NA SPRZEDAŻ. I wg. moich nie do końca pewnych informacji budynek nie jest odebrany, także moje przebywanie w nim jest... nielegalne i zagraża mojemu życiu/zdrowiu ze względu na łamanie BHP.
Ciężko dowiedzieć mi się czy budynek jest odebrany. Jednak budynek: nie posiada części okien, barierek na schodach wewnątrz domu. Część kabli prądowych wystaje. Doprowadzona jest woda i prąd. Jednak nigdy nikogo nie widzę, aby ktoś sprawdzał stany licznika.
Czy jesteście wstanie potwierdzić mi że budynek nie jest odebrany ze względu na wyżej wymienione czynniki?
Link do komentarza
Chodziło mi o zwykły odbiór Nadzoru Budowlanego po prostu.
Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.
Tylko właśnie jak moge się dowiedzieć czy budynek jest odebrany? Czy nadzór budowlany odebrał był taki budynek bez okien, poręczy na schodach itd.?
Link do komentarza
Cytat

Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.



Nie ma takiej zależności - NIE MA.

Albo źle naświetliłeś problem (w tym w PIP), albo źle interpretujesz to co "powiedział" PIP, albo rozmawiałeś z panienką (taką co jako siła to doopa, ale jako doopa to siła) na stażu, załatwionym przez jej prominentnego kochanka.

Podane powody nie stanowią podstawy do zerwania umowy o pracę (bez zachowanego okresu wypowiedzenia).
Link do komentarza
Rozmawiałem z dwoma PIPami w Krakowie i w Białymstoku i stwierdzili że nie może być działalności w budynku który nie został odebrany. Że jest to nielegalna siedziba firmy.
Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe? Może na prawdę źle interpretuje, ale właśnie dlatego to piszę, aby to wyjaśnić.

A skoro budynek nie został odebrany, to zagraża to mojemu zdrowiu, więc narusza to zasady BHP w pracy. Edytowano przez kanik92 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
icon_eek.gif Tiaaaaa - i to ci PIPowcy stwierdzili, że to jest wystarczająca okoliczność zerwania umowy o pracę ??????????????

Naditerpretujesz - masz to na piśmie ?

Odbiór popieszczeń w których pracują pracownicy dokonuje SANEPID - ale nawet jeśli tego nie dokonał, to nijak się to ma do ewentualnej "szkodliwości".

Swoje wiesz - próbuj szczęścia.

Jedyne co możesz, to ewentualnie zaszantażować pracodawcę (ewentualna kontrola PIP, SANEPID) i uzyskać rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Prawnie nie ma przesłanek.

Cytat

Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe?



Możesz mieszkać - tyle że jak ktoś uprzejmie doniesie, to zapłaci się jednorazową karę (około 10.000zł) i finito.

Przez analogię - pracodawca tez może zapłacić karę lub dostać decyzję o usunięciu "usterek" i też finito.
Link do komentarza
W rozmowie z PIP powiedziałem tak jak jest:
po przyjściu do pracy temp. około 12stopni, musze sam zapalić w piecu albo coś się nagrzało itd.
łazienka - goła wylewka i ściany, nie spełnia podstaw BHP
budynek nieodebrany itd.

Odpowiedź:
Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.
Link do komentarza
Cytat

Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.




masz to na Piśmie ?
Był na miejscu, jakiś protokół pokontrolny ?

Jeśli nie to idź do najbliższego warzywniaka i niech Ci pani podpisze, że masz "karygodne warunki BHP - bo skutek prawny dokładnie taki sam.

Ps. Możesz jeszcze dorzucić opinię z pod budki z piwem - kilku za piwko podpisze. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...