Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kanik92

Z innej beczki... odbiór budynku

Recommended Posts

Cześć. Jestem nowy i potrzebuję w miarę szybko porady.
Konkretnie:
pracuję w pewnej firmie, która jest zarejestrowana na dom właściciela firmy. Pracuje jako pracownik biurowy. Jednak... biuro znajduje się w budynku który ten właściciel postawił NA SPRZEDAŻ. I wg. moich nie do końca pewnych informacji budynek nie jest odebrany, także moje przebywanie w nim jest... nielegalne i zagraża mojemu życiu/zdrowiu ze względu na łamanie BHP.
Ciężko dowiedzieć mi się czy budynek jest odebrany. Jednak budynek: nie posiada części okien, barierek na schodach wewnątrz domu. Część kabli prądowych wystaje. Doprowadzona jest woda i prąd. Jednak nigdy nikogo nie widzę, aby ktoś sprawdzał stany licznika.
Czy jesteście wstanie potwierdzić mi że budynek nie jest odebrany ze względu na wyżej wymienione czynniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma znaczenia czy jest odebrany czy też nie przez PIB.
Jeśli w budynku są stanowiska pracy - budynek/pomieszczenie powinien być "odebrany" przez SANEPID.

Jeśli warunki zagrażają zdrowiu lub (i) życiu pracowników, bądź nie spełniają warunków BHP - zgłosić należy do PIP - najpewniejsza droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o zwykły odbiór Nadzoru Budowlanego po prostu.
Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.
Tylko właśnie jak moge się dowiedzieć czy budynek jest odebrany? Czy nadzór budowlany odebrał był taki budynek bez okien, poręczy na schodach itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia.Nie ma takiej zależności - NIE MA.

Albo źle naświetliłeś problem (w tym w PIP), albo źle interpretujesz to co "powiedział" PIP, albo rozmawiałeś z panienką (taką co jako siła to doopa, ale jako doopa to siła) na stażu, załatwionym przez jej prominentnego kochanka.

Podane powody nie stanowią podstawy do zerwania umowy o pracę (bez zachowanego okresu wypowiedzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z dwoma PIPami w Krakowie i w Białymstoku i stwierdzili że nie może być działalności w budynku który nie został odebrany. Że jest to nielegalna siedziba firmy.
Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe? Może na prawdę źle interpretuje, ale właśnie dlatego to piszę, aby to wyjaśnić.

A skoro budynek nie został odebrany, to zagraża to mojemu zdrowiu, więc narusza to zasady BHP w pracy. Edytowano przez kanik92 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icon_eek.gif Tiaaaaa - i to ci PIPowcy stwierdzili, że to jest wystarczająca okoliczność zerwania umowy o pracę ??????????????

Naditerpretujesz - masz to na piśmie ?

Odbiór popieszczeń w których pracują pracownicy dokonuje SANEPID - ale nawet jeśli tego nie dokonał, to nijak się to ma do ewentualnej "szkodliwości".

Swoje wiesz - próbuj szczęścia.

Jedyne co możesz, to ewentualnie zaszantażować pracodawcę (ewentualna kontrola PIP, SANEPID) i uzyskać rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Prawnie nie ma przesłanek.

Cytat

Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe?Możesz mieszkać - tyle że jak ktoś uprzejmie doniesie, to zapłaci się jednorazową karę (około 10.000zł) i finito.

Przez analogię - pracodawca tez może zapłacić karę lub dostać decyzję o usunięciu "usterek" i też finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rozmowie z PIP powiedziałem tak jak jest:
po przyjściu do pracy temp. około 12stopni, musze sam zapalić w piecu albo coś się nagrzało itd.
łazienka - goła wylewka i ściany, nie spełnia podstaw BHP
budynek nieodebrany itd.

Odpowiedź:
Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.
masz to na Piśmie ?
Był na miejscu, jakiś protokół pokontrolny ?

Jeśli nie to idź do najbliższego warzywniaka i niech Ci pani podpisze, że masz "karygodne warunki BHP - bo skutek prawny dokładnie taki sam.

Ps. Możesz jeszcze dorzucić opinię z pod budki z piwem - kilku za piwko podpisze. icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...