Skocz do zawartości

Mocowanie uchwytów na ręcznik do płytu GK i gresu.


Maciej S.

Recommended Posts

Witam,

Jak poradzić sobie z przykręceniem wieszaka na ręcznik do zabudowy geberitów, zabudowa zrobiona z GK ( W środku pustka) oraz obudowana twardym gresem.
Próbowałem już wiele - metalowe molly ślizgają się po płycie, plastykowe łamią, nylonowe uniwersalne jako tako trzymają.

Gdzieś czytałem o temacie żeby tak przez wywiercony otwór wtrysnąć na maxa twardej pianki poliuretanowej i dopiero kołkować.

A wy jaki macie pomysły? Edytowano przez Maciej S. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Do mocowania na elementach cienkościennych (np, płyta g-k) używa się kołków skrzydełkowych w tym preferowane są do dużych obciążeń kołki molly.

Wymagają one wstępnego spęczenia (aby się nie ślizgały) poprzez wyciąganie a nie dokręcanie wkrętu. Do tego celu służą specjalne szczypce ale przy pojedynczych zamocowaniach można posłużyć się dodatkową nakrętką.

Tok postępowania:
  • włożyć kołek o takiej długości nierozciętej części tulei, która odpowiada grubości ścianki
  • wkręcić wkręt z nałożoną nakrętką
  • przytrzymując główkę wkrętu dokręcać nakrętkę aż do zablokowania się kołka w otworze - wkręt będzie się wysuwał.
  • wykręcić wkręt, zdjąć nakrętkę i zamocować uchwyt do ręczników.
Link do komentarza
Cytat

Do mocowania na elementach cienkościennych (np, płyta g-k) używa się kołków skrzydełkowych w tym preferowane są do dużych obciążeń kołki molly.

Wymagają one wstępnego spęczenia (aby się nie ślizgały) poprzez wyciąganie a nie dokręcanie wkrętu. Do tego celu służą specjalne szczypce ale przy pojedynczych zamocowaniach można posłużyć się dodatkową nakrętką.

Tok postępowania:

  • włożyć kołek o takiej długości nierozciętej części tulei, która odpowiada grubości ścianki
  • wkręcić wkręt z nałożoną nakrętką
  • przytrzymując główkę wkrętu dokręcać nakrętkę aż do zablokowania się kołka w otworze - wkręt będzie się wysuwał.
  • wykręcić wkręt, zdjąć nakrętkę i zamocować uchwyt do ręczników.




Dziękuję bardzo za odpowiedz.
Ale i tak nic z tego nie zrozumiałem icon_smile.gif

Muszę poszukać jakiegoś filmiku.

MS


Link do komentarza
Cytat

Najprościej to przykleić. Są teraz takie kleje czy taśmy, że po przyklejeniu słonia możesz na tym powiesić i się nie urwie.
Po co kaleczyć ściankę dziurami?




Wieszak na ręcznik to Omnires - wymaga dwóch dziur w odstępie pół cm, na takim mosiężnym elemencie mocującym o średnicy może 2 cm.
Już kleiłem klejem montażowym kupionym w specjalistycznym sklepie z klejami - oderwałem jedną ręką icon_smile.gif
Spróbuję sposobem wcześniejszym albo po prostu pianka w środek i kołek uniwersalny
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...